Oko 35 tisuća navijača stisnulo se na tribine preuređenog stadiona kako bi pomogli Dinamu u prvom europskom ispitu protiv Neftçija. Bilo je razloga za uživanje.

14.7.2011.
0:16

Zagreb. Stadion: Maksimir. Gledatelja: 35.000. Sudac: Antony Gautier (Francuska)

Strijelci: Badelj ('37), Krstanović ('46, '64)

Dinamo: Kelava, Vrsaljko, Vida, Tonel, Ibanez, Leko, Sammir, Badelj, Alispahić, Krastanović, Beqiraj

Neftchi: Stamenković, Malikov, Dilva, Mitreski, Georgievski, Rodriguinho, Flavinho, Abisov, Alessandro, Adbullayev, Mpenza

Bila je to jedna od ljepših večeri u maksimirskoj povijesti. Preuređeni stadion otvorio je vrata navijačima koji su pohrlili vidjeti preobražaj 'ružnog pačeta' u 'labuda', a svjedočili su i novom Dinamu koji je pobjedom 3:0 protiv Neftçija u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka najavio da bi se ove godine Europa u Zagrebu mogla zadržati dulje od Božića.

Modri su od prve minute krenuli po pobjedu, no gosti nisu u Zagreb došli s bijelom zastavom. Najbolju priliku imali su u 28. minuti kada je Ibanez ubačajem pronašao Beqiraja, a napadač Dinama ostao 'kratak'.

Gosti su odmah uzvratili pa je dvije minute kasnije Mpenza pobjegao Vidi i pucao, ali lopta je otišla izvan okvira gola.

Pritisak Dinama urodio je plodom u 37. minuti kada je Alispahić dugom loptom pronašao Badelja, pogreškom je pomogao i Rodriguinho, a kapetan hrvatskog prvaka pogodio mrežu za vodstvo i bacio navijače u delirij.

Ljepši nastavak utakmice domaći nogometaši nisu mogli ni sanjati. Tek što se krenulo s centra Vrsaljko je uputio centaršut s desne strane i pronašao Krstanovića koji je prevario golmana Neftçija Stamenkovića te povećao prednost.

Bivši napadač Zagreba je u 64. minuti doživio trenutke iz snova. Nakon što je izbjegao zaleđe sjurio se prema gostujućem golu te lažnjakom prevario gostujućeg vratara koji ga je srušio u kaznenom prostoru. Sudac je pokazao na bijelu točku, a Krstanović sam izveo najstrožu kaznu i zabio za 3:0.

Trener Dinama Kruno Jurčić je nakon utakmice izjavio kako neće biti opuštanja te da će i u Bakuu 19. srpnja odigrati čvrsto te potvrditi prolaz u treće pretkolo Lige prvaka.

Tko bi ga tamo mogao dočekati, saznat će se već u petak kada će u Nyonu biti održan ždrijeb.

Najopasniji suparnik bio bi bugarski prvak Litex Loveč, a tu su još Slovan Bratislava, švedski Malmö, belgijski Genk, češka Viktorija Plzen, slovenski Maribor, finski Helsinki, gruzijski Zestafoni, litavski Ekranas i irski Shamrock Rovers.

Više o temi: specijal-201102150360004-Dinamo Više o temi: specijal-201102150360004-Liga prvaka