Derbi Reala i Barcelone u 32. kolu španjolskog prenstva završio je remijem 1:1.

17.4.2011.
2:53

Prvi od četiri El Clasica u sljedećih 18 dana završio je bez pobjednika 1:1 pa je tako Barcelona šest kola prije kraja ostala na osam bodova prednosti te tako napravila još jedan korak prema obrani naslova prvaka.

Nije to bila 'rapsodija nogometa' kao u prošlom derbiju ovih momčadi na Camp Nou, a prave šanse se mogu nabrojati 'na prste'.

Domaćin je na Santiago Bernabeu uglavnom pokušavao zaprijetiti iz slobodnih udaraca, Barcelona dugim loptama na napadački dvojac Messija i Villu.

Najbolju priliku za pogodak nije iskoristio Ronaldo u 50. minuti kada je iz slobodnog udarca s 25 metara pogodio stativu, a tri minute kasnije je Barcelona povela.

Albiol je rukama na pod srušio Villu i zaradio crveni karton, a Messi je s bijele točke 30. prvenstvenim golom doveo Barcelonu u vodstvo i prekinuo 'Mourinhovo prokletstvo'. Naime, najbolji nogometaš svijeta do ovog derbija nikada nije zabio pogodak momčadi koju je vodio portugalski strateg.

Real je do izjednačenja došao u 82. minuti kada je Dani Alves srušio Marcela u kaznenom prostoru, a sudac opet pokazao na bijelu točku. Cristiano Ronaldo je s 11 metara zatresao mrežu i tako zabio svoj prvi pogodak najljućem rivalu.

Barcelona i Real će novi okršaj imati sljedeće srijede kada na Mestalli igraju finale Kupa Kralja.