U prvoj utakmici polufinala Talijanskog kupa nogometasi Fiorentine su u Torinu pobijedili Juventus s 2:1. Staroj dami je to prvi domaci poraz od travnja 2013. godine, odnosno nakon tocno 694 dana.

5.3.2015.
23:39

Junak utakmice bio je egipatski reprezentativac Mohamed Salah koji je postigao oba pogotka za Viole. U 11. je minuti primio loptu na svojoj polovici terena i onda se nezaustavljivo sjurio sve do suparnickog gola i matirao Marca Storarija.

Juventus je izjednacio u 24. minuti kada je Simone Pepe nabacio iz slobodnog udarca, a Fernando Llorente glavom proslijedio loptu u mrezu. Pobjedu Juventusu je u 56. minuti donio Salah koji je, nakon dolaska iz Chelseaja, zabio vec sest golova u sedam nastupa za Fiorentinu. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj vrlo je dobro igrao za Toskance do 78. minute.

Uzvratna utakmica na rasporedu je 7. travnja u Firenci. U srijedu su, podsjetimo, u drugom polufinalu Lazio i Napoli u Rimu odigrali 1:1.