Tottenham bez Luke Modrića nije uspio svladati trećeligaša Stevenagea u ponovljenom susretu osmine finala FA Cupa.

19.2.2012.
18:00

Luka Modrić nije bio u kadru, dok je Niko Kranjčar pokušao povezati redove favoriziranog Premierligaša, koji je svejedno igrao u respektabilnom sastavu, ušavši u igru u 64. minuti umjesto Kylea Walkera. Domaćini su se discipliniranom igrom svejedno obranili. Četvrti put u povijesti svog nastupanja u FA Cupu Tottenham je zadržan na remiju bez golova u srazu s jednim trećeligašem. Stevenage, međutim, ove sezone još nije primio niti jedan gol u natjecanju, dok je Tottenham u istom nastojanju uspio tri puta u četirima zadnjim utakmicama. Također, s obzirom na činjenicu da je londonska momčad zabila samo dva gola pri pet posljednjih gostovanja u FA Cupu, remi bez golova uopće ne iznenađuje.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xoukav U prvoj nedjeljnoj utakmici osmine finala Stoke City ja na gostovanju nadigrao četvrtoligaša Crawley Town 2:0, iako je od 16. minute igrao bez isključenog Roryja Delapa. Jonathan Walters zabio je svoj sedmi pogodak u posljednjih devet nastupa u FA Cupu u 43. minuti iz 11-erca koji je na sumnjiv način iznudio Ryan Shawcross. U drugom je poluvremenu svoju golgetersku sušu prekinuo Peter Crouch zabivši glavom.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xouhxm_crawley-town-0-2-stoke-city-goal-highlights-19-02-2012_sport Stoke je inače pobijedio u svim četirima posljednjim gostujućim dvobojima u FA Cupu. Tri puta pritom nije primio gola, što je ovaj put uspjelo BiH-reprezentativcu Asmiru Begoviću. Domaći, koji su lani u istoj fazi natjecanja kao amateri ispali od Manchester Uniteda izgubivši 1:0, svejedno su mogli prvi doći u vodstvo. Na početku utakmice jedna se lopta od Croucha odbila u Begovićevu vratnicu. U posljednjoj utakmici osmine finala FA Cupa Liverpool je na Anfieldu deklasirao drugoligaša Brighton & Hove Albion pobijedivši 6:1. Gosti su si zabili tri autogola. Dva otpadaju na 22-godišnjeg veznjaka Liama Bridcutta, dok je jednom slovačkog vratara Brezovana matirao njegov 20-godišnji suigrač, engleski branič Lewis Dunk. Pukli su gosti, drugoligaška momčad koju vodi nekadašnji urugvajski reprezentativac Gustavo Poyet, u drugom poluvremenu, nakon gola Andyja Carrolla u 57. minuti za 3:1. Od 71. do 84. primili su još tri pogotka. Jednog je zabio i Luis Suarez. Nakon ranog vodstva pogotkom slovačkog stopera Martina Škrtela, gosti su izjednačili u 17. minuti preko 21-godišnjega kongoanskog veznjaka Kazenge LuaLue, inače mlađeg brata nekad poznatog Newcastleova i Portsmouthova napadača Lomane. Zabio je mlađi LuaLua gol nakon 25 utakmica. Brighton je inače pretrpio najteži poraz u FA Cupu od 1946. godine, kada je stradao 7:2 u srazu protiv Norwicha. Ukoliko u ponovljenoj utakmici na White Hart Laneu nogometaši Tottenhama izbace Stevenage, momčad Luke Modrića i Nike Kranjčara u četvrtfinalu FA Cupa ide na Klasnićev Bolton...

U nedjelju su izvučeni parovi četvrtfinala engleskog FA Cupa, a nama najzanimljiviji potencijalni sudar bit će ogled Tottenhama i Boltona. Nakon pomalo razočaravajućih 0-0 kod trećeligaša Stevenagea, ipak je vrlo izvjesno da će ponovljeni ogled na svom terenu Spursi riješiti u svoju korist kako bi u narednoj fazi odmjerili snage s Boltonom. Ako bi drugoligaš Birmingham na svom terenu uspio napraviti podvig i izbaciti Chelsea u još jednoj ponovljenoj utakmici osmine finala, onda će sigurno jedno mjesto u polufinalu pripasti momčadi iz Championship divizije. Naime, bolji iz susreta Birminghama i Chelseaja ide na Leicester. Liverpool će danas pokušati preko Brightona izboriti četvrtfinalni sraz sa Stoke Cityjem, a u preostalom dvoboju snage će odmjeriti Premierligaši, Everton Nikice Jelavića i u zadnje vrijeme odlični Sunderland. FA Cup, parovi četvrtfinala: Tottenham ili Stevenage – Bolton Birmingham ili Chelsea – Leicester Everton – Sunderland Liverpool ili Brighton – Stoke City