'Neće biti smak svijeta ako izgubimo', rekao je Zdravko Mamić prije utakmice s Ajaxom.

3.11.2011.
0:43

Amsterdam. Stadion: Arena. Sudac: Martin Atkinson (Eng)

Strijelci: 1:0 - Van der Wiel (20), 2:0 - Sulejmani (25), 3:0 - De Jong (65), 4:0 - Lodeiro (90)

Ajax: Vermeer, Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, Anita, Enoh, Eriksen (od 80. Lodeiro), De Jong, Janssen, Sulejmani (od 71. Lukoki), Boerrigter (od 76. Ebecilio)

Dinamo: Kelava, Vrsaljko, Vida, Šimunić, Ibanez, Callelo (od 46. Tomečak), Leko, Kovačić, Sammir (od 71. Šitum) , Badelj, Rukavina (od 56. Beqiraj) Svaka škola se plaća, ali ova Dinamova je jedna od skupljih u Europi. Dinamo je u 4. kolu skupine D Lige prvaka doživio potop na Amsterdam Areni te svojom nemoći učinio da Ajax na jednu večer izgleda kao Barcelona ili Real Madrid.

Osim u slučaju dva kornera i poluudarca Vrsaljka, Modri u prvom poluvremenu nisu smisleno prešli centar. S druge strane, čudo je da su Nizozemci zabili samo dva gola.

Šamaranje je počelo u 20. minuti. Nakon ubacivanja s desne strane, Van der Wiel je sam izbio pred Kelavu i snažnim udarcem zakucao loptu pod prečku. Golu je prethodilo nekoliko vezanih grešaka obrane Modrih. Pet minuta poslije već je bilo 2:0. Miralem Sulejmani pobjegao je obrani Dinama, u kojoj te večeri nije bilo Tonela, izbio sam pred Kelavu, te ispod njega pogodio za uvjerljivo vodstvo.

U tim se trenucima igra Jurčićeve momčadi raspala, a uslijedili su teški trenuci za Zagrepčane. Sulejmani je u 27. minuti ponovno bio u sjajnoj prilici, ali je Kelava dobrom reakcijom spriječio treći gol. Autogol je u 35. minuti zamalo skrivio Domagoj Vida. Jedan od boljih igrača Plavih ove sezone pokušao je glavom vratiti loptu Kelavi, ali ga je zamalo matirao. Reprezentativni vratar je loptu teškom mukom izvukao ispod grede.

Dinamo je u drugom poluvremenu zaigrao čvršće, u igru je umjesto Calella ušao Tomečak, ali gol u Ligi prvaka i dalje je za zagrebačku momčad izgledao kao san.

Ajax je bez puno muke stvarao prilike, pa je tako De Jong u 50. minuti dobio odličnu dugu loptu iz obrane, izbio sam pred Kelavu iskosa s desne strane, ali je Dinamov vratar i to obranio. Minutu poslije reagirao je Kruno Jurčić i umjesto nevidljivog Rukavine ubacio Beqiraja. Bez koristi.

Ajax je u 65.minuti ponovno zabio, ovoga puta prekrasan gol u Barceloninu stilu. Sulejmani je ubacio nisku loptu s desne strane, Eriksen je petom produžio za De Jonga, a ovaj matira Kelavu iz sredine šesnaesterca. Šamaranje Dinama zaključeno je u 90.minuti, kada je zabio Lodeiro.

Dinamo nakon četiri kola u Ligi prvaka ima gol-razliku 0-9 i nula bodova u skupini D. To je gore od Partizana, koji je lani bio najveća žrtva Lige prvaka, ali je u 2. kolu Arsenalu barem zabio dva gola.

Ajax – Dinamo 4:0 (Van der Wiel 20, Sulejmani 25, De Jong 65, Lodeiro 90+2) Lyon – Real Madrid 0:2 (Ronaldo 24, 69-11m) Redoslijed: 1. Real Madrid 12, 2. Ajax 7, 3. Lyon 4, 4. Dinamo Zagreb 0

Skupina A: Bayern - Napoli 3:2 (Gomez 17, 23, 42 / Fernandez 45, 79) Villarreal - Manchester City 0:3 (Toure 30, 71, Balotelli 45)

Skupina B: Inter - Lille 2:1 (Samuel 19, Milito 64 / De Melo 84) Trabzonspor - CSKA 0:0

Skupina C: Manchester United - Otelul 2:0 (Valencia 8, Rooney 87) Benfica - Basel 1:1 (Rodrigo 4 / Huggel 64)

Skupina D: Lyon - Real Madrid 0:2 (Cristiano Ronaldo 24, 69) Ajax - Dinamo 4:0 (Van der Wiel 20, Sulejmani 25, De Jong 65, Lodeiro 90)