Briljantnu ovosezonsku formu u dresu Barcelone brazilski je nogometaš Neymar prenio i na reprezentaciju. U utorak je u prijateljskoj utakmici protiv Japana bio jednostavno nezaustavljiv.

14.10.2014.
15:44

Seleçao je u Singapuru deklasirao Plave samuraje s 4:0, a čudesni Neymar je postigao sva četiri pogotka! Golijadu je otvorio u 18. minuti nakon lijepe asistencije Diega Tardellija, a potpuno je 'eksplodirao' u drugom poluvremenu kada je pospremio još tri lopte iza leđa Eijija Kawashime.

U 48. je minuti iskoristio proigravanje Philippea Coutinha, potom je u 77. zabio iz odbijanca, da bi mu četiri minute kasnije asistirao neuništivi Kaka.

Nevjerojatno zvuči, ali sa samo 22 godine Neymar je postigao 40 pogodaka za reprezentaciju u 58 nastupa! Ujedno je u utorak postao i prvi igrač nakon Romarija (protiv Venezuele 2000.) koji je u jednoj utakmici za brazilsku reprezentaciju zabio četiri ili više golova.