Iznenađenja se na prvenstvu Južne Amerike nastavljaju. Urugvaj je igrao neodlučeno protiv objektivno slabijeg Perua (1:1), a Čile je rezultatskim preokretom pobijedio Meksiko (2:1)

5.7.2011.
14:21

Urugvaj nije uspio nadjačati Peru koji je bio oslabljen neigranjem napadačkog dvojca Claudija Pizarra i Jeffersona Farfana, koji su izostali zbog ozljeda.

Peru je poveo pogotkom Paola Guerrera u 23. minuti, a u posljednjoj minuti prije odlaska na odmor na 1:1 izjednačio je Luis Suarez.

Iz drugog poluvremena valja izdvojiti samo Guerrerovu prigodu iz koje je mogao zatresti urugvajsku mrežu i donijeti pobjedu svojoj momčadi.

U drugoj utakmici skupine C reprezentacija Čilea gubila je na poluvremenu 0:1 golom Nestora Arauje iz 41. minute, no u nastavku je preokrenula rezultat te slavila sa 2:1.

Strijelci za Čile bili su Esteban Paredes u 67. i Arturo Vidal Pardo u 84. minuti.