Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić u posljednjoj utakmici 5.

11.9.2011.
21:59

Bili su to prvi pogoci Mandžukića u novoj sezoni, kao i druga pobjeda Magathova kluba. Schalkeu je, pak, ovo drugi poraz u sezoni.

Wolfsburg je imao nezgodnu situaciju jer je Raul u 13. minuti doveo goste u vodstvo. No, u režiji našeg nogometaša se sve okrenulo, makar treba priznati da su Vukovi imali i sreće. Pogotovo kod drugog pogotka.

U 33. minuti je na bačenu loptu od strane Jönssona dočekao hrvatski napadač na dva-tri metra udaljenosti i glavom proslijedio u mrežu. Tri boda je, pak, Mandžo donio osam minuta prije kraja. Schäfer je izveo slobodni udarac, a lopta je na putu prema mreži pogodila Mandžukića, promijenila smjer i prevarila vratara gostiju Fährmanna.

Hrvatski napadač je uz ovaciju zamijenjen u 85. minuti, dok je Srđan Lakić odigrao cijelu utakmicu u sastavu domaćina.

U drugom ogledu je Nürnberg pobijedio kod Kölna 2:1, makar je od 42. minute igrao bez isključenog Pekharta. Zanimljivo da je oba pogotka za goste postigao Simons i to oba s bijele točke (u razmaku od samo pet minuta). Za domaćina je drugo poluvrijeme odigrao hrvatski nogometaš Mato Jajalo.