U posljednjoj utakmici 34. kola Premiershipa, Manchester City je u gostima svladao Blackburn s 1:0, a apsolutni heroj je bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko. Džeko je u 75.

26.4.2011.
12:02

Svaki dobar potez Edina Džeke posebno se proslavlja u Bosni i Hercegovini, a ovog će puta mediji u BiH zaista imati o čemu pisati. Edin Džeko zabio je sinoć svoj prvi prvenstveni, ali i ključni gol ove sezone za Manchester City.

Četiri kola prije kraja engleskog prvenstva koje završava 22. svibnja, Građani su se na gostovanju kod Blackburna mučili za tri zlatna boda koja im trenutno otvaraju šansu da u pretkolu Lige prvaka izbore plasman u najelitnije europsko nogometno natjecanje.

75 minuta trajala je muka Cityja, a onda se ukazao Džeko, našao se u pravom trenutku na pravom mjestu, lopta mu se doslovno odbila u noge, a on ju je sjajnim refleksom pospremio u mrežu. Gol nije mogao stići u važnijem trenutku jer je City sada na 4. mjestu ima 4 boda prednosti ispred petoplasiranog Tottenhama. U redovima Blackburna Nikola Kalinić odigrao je zadnjih dvadesetak minuta, ali se nije posebno istaknuo.

"Edin je fantastičan strijelac, siguran sam da će ovaj gol pomoći njegovom samopouzdanju. Imao je problema jer nije igrao neke utakmice, ali ovoga je puta zabio vrlp, vrlo važan gol za nas", nahvalio je nakon susreta napadača od 27 milijuna funti trener Cityja Roberto Mancini.