DERBI ZA PAMĆENJE: / Rijeka je imala sva tri boda u rukama, a onda je ostala s igračem manje i bez pobjede

U velikom derbiju 18. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama i Rijeke odigrali 1-1 (0-0), pa Rijeka i dalje ima šest bodova više od Dinama.

3.12.2016.
17:00

Pogodak za Dinamo postigao je Leonardo Sigali (77), dok je strijelac za Rijeku bio Alexandre Gorgon (51), koji je u 70. minuti zaradio i crveni karton.

Dinamo je bio bolja momčad u prvom dijelu, a razlog što nisu uspjeli postići gol su fenomenalne obrane riječkog vratara Andreja Prskala, koji je u završnici obranio tri stopostotne prilike. U 30. minuti Soudani je pucao s desetak metara, a Prskalo sjajnim refleksom obranio, da bi Soudanijev udarac iz voleja iz neposredne blizine ponovno zaustavio riječki vratar. U 41. Prskalo je uspio obraniti i sjajan udarac Kneževiča, a nekoliko minuta kasnije udarac glavom Gojaka odlazi pored vratnice.

DERBI NA MAKSIMIRU: Osjetite dašak atmosfere s utakmice Dinama i Rijeke

Promašaji su se osvetili Dinamu u 51. minuti kada su gosti izveli brzu kontru preko Vešovića, koji je dodao Austrijancu Gorgonu, a ovaj šalje loptu ispod Livakovića za 0-1. U 60. minuti je udarac Soudanija glavom očišćen s gol-linije, da bi u 70. minuti strijelac Gorgon bio isključen, pa je Rijeka zadnjih 20 minuta igrala s desetoricom. Dinamo je brojčanu prednost iskoristio u 77. minuti kada je ubačaj Soudanija s desne strane branič Leonardo Sigali vrškom kopačke skrenuo u mrežu. U 89. minuti Bradarić je mogao donijeti pobjedu Rijeci iz nove kontre, ali je promašio vrata.

Rijeka vodi s 46 bodova ispred Dinama koji ima 40, dok je Hajduk treći s 34 boda.

Susret se igrao na stadionu u Maksimiru, a sudio je pred 7000 gledatelja Vučemilović-Šimunović iz Osijeka.

Strijelci: 0-1 Gorgon (51), 1-1 Sigali (77)

CK: Gorgon (Rij, 70)

UŽIVO:

Dinamo - Rijeka 1:1

DINAMO: Livaković - Šitum (Stojanović 65), Sigali, Benković, Pivarić (kap.) - Jonas, Knežević ( Henriquez 54) - Soudani, Gojak (Machado 72), Ćorić, Fernandes; klupa: Šemper, Henríquez, Machado, Schildenfeld, Moro, Fiolić, Stojanović RIJEKA: Prskalo - Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta - Bradarić, Maleš (kap.) - Martić, Mišić (Šofranac 90), Vešović - Gorgon; klupa: Sluga, Ikić, Čanađija, Turčin, Ajayi, Šofranac, Handžić

Kraj

89' Velika šansa za Rijeku. Krenuli su gosti u kontru, Bradarić je bio u izvrsnoj prilici, tukao je u vanjsku stranu mreže.

77' GOOL Soudani je ubacio s desne strane, Sigali je uspio doći do lopte ispred Prskala te ju je skrenuo u mrežu.

70' Gorgon je zaradio drugi žuti karton i napustio je travnjak.

60' Ogromna prilika za Dinamo.

59' Sportki direktor Rijeke Ivan Mance zaradio je isključenje.

56' Gojak je poslao loptu u nebo.

51' GOOL Krenula je Rijeka u kontru nakon Šitumovig ubačaja. Vešović je povukao i poslao za Gorgona koji se sjurio prema Livakoviću, vratar Modrih nije imao šansi.

Šitumov ubačaj s desne strane završio je u bloku i krenula je munjevita riječka kontra koju je povukao Vešović i dao Gorgonu na lijevu stranu za vodstvo bijelih!

46' Nema promjena u sastavima.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

41' Nova velika obrana Prskala. Knežević je tukao iz blizine, bio je to šesti pokušaj Dinama.

39' Nakon ubačaja iz kornera Soudani je tukao iz voleja s par metara, Prskalo je zaustavio odličnom obranom.

38' Gojak je pokušao glavom nakon ubačaja iz slobodnog udarca.

31' Žuti karton dobio je Gojak

31' Prskalo je sada odlično obranio neugodan udarac Soudanija.

25' Martić je opet zaprijetio, ovaj put dobro je reagirao Šitum te mu je presjekao udarac perma golu.

17' Žuti karton dobio je Mišić zbog uklizavanja u Livakovića.

12' Soudani je zaprijetio s 20-ak metara. Prskalo je odbio u korner.

10' Rijeka ima 68 posto posjeda lopte.

3' Martić je je imao veliku šansu, tukao je iskosa s par metara, ali je Sigali blokirao u posljednji tren.

1' Počela je utakmica.

14:54 - Oko 6500 gledatelja nalazi se na Maksimiru.