VELIKI KIKS MANCHESTER UNITEDA KOD NOVOG PRVOLIGAŠA: / Mourinho upisao prvi poraz, Pepove trupe jurišaju po naslov

Pep Guardiola i Manchester City nastavili su marš prema naslovu prvaka. Nakon devetog ostali su

21.10.2017.
17:52
AFP, OLI SCARFF

Momčad katalonskog stručnjaka s lakoćom je odradila posao protiv Burnleya. Sergio Aguero načeo je goste u 30. minuti udarcem s bijele točke.

Poslije toga preko 40. minuta napadale su Cityjeve zvijezde Burnlexyda bi dobra igra došla na naplatu u 73. minuti kada je precizan bio Otamendi. Pobjedu je u 75. osigurao Leroy Sane.

Ono što je uspjelo Cityju nije njegovom gradskom rivalu Manchester Unitedu. Jose Mourinho i društvo gostovalo je kod Huddersfielda. Nakon loše predstave na Anfieldu bila je to prilika Unitedu za iskupljenje.

Međutim, kao hladan tuš došao je pogodak Mooya u 28. minuti, a još veći šok uslijedio je u 33. kada je Depoitre zatresao mrežu.

Stisnuo je United u nastavku, a nadu u povratak dao im je Rashford u 78. minuti. Stiskao je United do kraja te je propustio nekoliko velikih prilika za izjednačenje, ali do njega nije došlo.

Prva je to prvenstvena pobjeda Huddersfielda nad Crvenim vragovima još od daleke 1952. godine.

Engleski prvak iz 2015. godine, Leicester City, vrijednom je pobjedom 2-1 na gostovanju kod Swanseaja, izašao iz zone ispadanja i skočio na 13. mjesto. Gosti su poveli autogolom Fernandeza (25), za 2-0 pogodak je postigao Okazaki, a Mawson (56) je bio jedini strijelac za Swansea koji je ostao na osam bodova.

Isto toliko ima i Stoke, nakon što je doživio neugodan domaći poraz 2-1 od Bournemoutha, koji je ostao predzadnji, ali sada za Stokeom i skupinom od četiri kluba sa po osam bodova, zaostaje samo za bod.

Rezultati 9. kola:

Huddersfield - Man. United 2-1 (Mooy 28, Depoitre 33 / Rashford 78)

Man. City - Burnley 3-0 (Aguero 30-11m, Otamendi 73, Sane 75)

Newcastle - Crystal Palace 1-0 (Merino 86)

Stoke - Bournemouth 1-2 (Diouf 63 / Surman 16, Stanislas 18-11m)

Swansea - Leicester 1-2 (Mawson 56 / Fernandez 25-ag, Okazaki 49)

Chelsea - Watford 4-2 (Pedro 12, Batshuayi 71, 90+5, Azpilicueta 87 / Doucoure 45+2, Pereyra 49)