VATRENI SE OPORAVIO OD KORONAVIRUSA I ODMAH ZAUZEO MJESTO U PRVIH 11: / Wolfsburg i Hertha podijelili bodove

Na ljestvici vodi Bayern sa 15 bodova koliko ima i Borussija Dortmund.

1.11.2020.
20:18
Peter Steffen / AFP / Profimedia

U susretu šestog kola njemačkog nogometnog prvenstva Hertha i Wolfsburg su odigrali 1-1, dok je u ranije odigranom susretu Bayer Leverkusen na gostovanju porazio Freiburg sa 4-2.

Bio je to prvi Herthin remi ove sezone, dok je Wolfsburg već pet puta odigrao bez pobjednika.

Hertha je povela već u šestoj minuti pogotkom Matheusa Cunhe udarcem s ruba šesnaesterca. Vrlo brzo izjednačili su gosti. Ridle Baku je u 20. minuti fantastično opalio, također s ruba kaznenog prostora i pogodio desne rašlje.

U 36. minuti sudac Martin Petersen je dosudio kazneni udarac za berlinski sastav. Međutim, nakon provjere je poništio svoju odluku.

U nastavku susreta Hertha je bila bliže pobjedi, domaćin je imao dvije sjajne prilike, ali su Dodi Lukebakio u 53. i Dedryck Boyata u 85. minuti promašili zicere.

Pongračić nije igrao

Josip Brekalo se oporavio od koronavirusa i za goste je igrao do 66. minute, dok MarinPongračić nije nastupio.

U prvom nedjeljnom susretu Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio Freiburg sa 4-2.

Domaćin je poveo u 3. minuti golom Lucasa Holera, no Bayer je okrenuo rezultat s tri gola u nizu, a strijelci su bili Lucas Alario (29, 42) i Nadiem Amiri (64).

Nils Petersen je u 72. minuti vratio nadu Freiburgu, no Jonathan Tah je samo četiri minute kasnije zabio za konačnih 4-2. Tin Jedvaj nije nastupio za "apotekare".

U ponedjeljak će snage odmjeriti Hoffenheim i Union Berlin.

Na ljestvici vodi Bayern sa 15 bodova koliko ima i Borussija Dortmund. RB Leipzg je na trećem mjestu sa 13 bodova, a Bayer ima 12 na četvrtoj poziciji.

Rezultati

Freiburg - Bayer Leverkusen 2-4 (Holer 3, Petersen 72 / Alario 29, 42, Amiri 64, Tah 76) Hertha Berlin - Wolfsburg 1-1 (Cunha 6 / Baku 20)

U subotu: Arminia Bielefeld - Borussia Dortmund 0-2 (Hummels 53, 72) Augsburg - Mainz 3-1 (Vargas 40, Hahn 80, 90+1/ Onisiwo 64) Eintracht Frankfurt - Werder 1-1 (Silva 65/ Sargent 51) Koeln - Bayern 1-2 (Drexler 82/ Müller 13-PEN, Gnabry 45+1)

U petak: Schalke 04 - VfB Stuttgart 1-1 (Thiaw 30 / Gonzalez 56-11m)