VATRENI OPREZ: / Turčin zabio golčinu, Srna i Dudu prošli dalje

Nakon zavšenih prvih uzvratnih utakmice 16-ine finala Europske lige poznato je prvih devet klubova koji će nastaviti natjecanje.

25.2.2016.
21:05

Možda i najveću pobjedu ostvario je Šahtar DarijaSrne i EduardadaSilve. Oni su nakon 0:0 u Ukrajini imali težak zadatak na gostovanju kog njemačkog Schalkea. No, na kraju su uvjerljivo slavili golovima Marlosa (27), Ferreyra (62) i Kovalenka u 77. minuti. Kapetan hrvatske reprezentacije odigrao je cijelu utakmicu dok je Eduardo ušao u igru u 80. minuti umjesto Taisona, asistenta za treći gol.

Liverpool bez Lovrena

Nakon remija bez golova u Njemačkoj, Liverpool je uspio pobijediti Augsburga na svom Anfieldu. Jedini gol na utkamicui dao je JamesMilner i to na samom početku utakmice u petoj minuti. Dejan Lovren nije bio u sastavu domaće momčadi.

Najzanimlivije je pak bilo u Bilbaou gdje je Athletic tek u 81. minuti uspio zabiti gol Marseilleu te spriječiti da utakmica ode u produžetke. Francuze je u vodstvo doveo Batshuayi u 50. minuti dok je za domjaćine zabio Merino.

Talijanski Lazio osigurao je prolazak pobjedom 3:1 nad Galatasarayem nakon što je u prvom susretu bilo 1:1. Golove su dali Parolo (59), Anderson (60) i Klose (72), dok je za goste bio precizan Oztekin (62).

Valencija najuvjerljivjia

Baš kao i prošlog tjedna Valencia GaryjaNevillea bila je najuvjerljivija. Nakon što su u provj utakmici njegovi nogometaši dali šest golova sada su na to nadodali još četiri.

Bayer Leverkusen obranio je prednost od 1:0 protiv Sportinga. kod kuće su slavili s 3.1, a hrvatski branič TinJedvaj odigrao je cijelu utkamicu na desnom beku.

Impresivan gol Çalhanoğlua

Posebno impresivan bio je gol HakanaÇalhanoğlua.

Za kraj, Sparta Prag je s 3.0 razbila Krasnodar te je uvjerljivo obranila pobjedu iz prvog dvoboja (1:0).

Rezultati uzvratnih utakmica šesnaestine finala Europske lige (klubovi označeni zvjedicom su prošli):

*Braga - Sion 2-2 - prva utakmica 2-1

Lokomotiva Moskva - *Fenerbahče Istanbul 1-1 - 0:2

*Lazio Rim - Galatasaray Istanbul 3-1 - 1-1 *Athletic Bilbao - Olympique Marseille 1-1 - 1-0 Schalke - *Šahtar Donjeck 0-3 - 0-0 Rapid Beč - *Valencia 0-4 - 0-6

Krasnodar - *Sparta Prag 0-3 - 0-1

*Liverpool - Augsburg 1-0 - 0-0