MANCHESTER CITY U FINALU / Vatreni odlučio polufinale: Kovačićev prvijenac 'slomio' žilave Japance

Kovačić odigrao je cijeli susret, a Joško Gvardiol je ušao u 65. minuti, iako je prema prvim objavljenim početnim sastavima trebao započeti susret od prve minute.

19.12.2023.
20:55

Manchester City plasirao se u finale Svjetskog klupskog nogometnog prvenstva nakon što su u polufinalu svladali azijskog prvaka Urawa Reds 3:0. Momčad Pepa Guardiole opravdala je ulogu favorita te će se u petak boriti za naslov protiv brazilskog Fluminensea koji je u prvom polufinalu izbacio Al Ahly nakon 2:0 pobjede.

SJAJNO SE DOSJETIO /

Kovačić na lukav način pokušao pobijediti u izazovu: 'Je li to dozvoljeno?'

Europski prvak bio je bolji i stvarao prilike, ali je poveo tek u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena nakon što je Marius Höibraten nespretno skrenuo loptu u svoju mrežu.

Na 2:0 je povisio Mateo Kovačić u 52. minuti na asistenciju Kylea Walkera. Hrvatski reprezentativac sjajno je utrčao iz drugog plana, ubacio se između središnjih braniča i skoro od centra išao jedan na jedan s gostujućim vratarom. Shusaku Nishikawa je izašao sa svog gola, a Kovačić je hladnokrvno i silovito zakucao loptu pored njega u njegovu mrežu.

Bio je to prvi pogodak za neizostavnog člana Vatrenih u 19. nastupu u svim natjecanjima za Manchester City.

Gol za 3:0 i konačnu potvrdu pobjede zabio je Bernardo Silva u 59. minuti.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Kauboja na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.