TRANSFER BOMBA / Smiješi mu se veliki transfer: Supertalentirani Hrvat na meti najbogatijeg kluba na svijetu?

Luka Sučić ušao je u igru u završnici utakmice između Hrvatske i Francuske i Vatreni su nakon toga ubrzo izjednačili

7.6.2022.
13:58
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je u nedjelju protiv Francuske 1-1 (0-0) na splitskom Poljudu, u drugom nastupu ovosezonske Lige nacija. Za obje momčadi to je prvi osvojenih bod u skupini.

JAKO MU JE ZASMETALO /

Dalić opomenuo navijače: 'Hrvatska reprezentacija to ne zaslužuje, ni da izgubi deset utakmica...'

Odigrala je Hrvatska znatno bolje nego protiv Austrije na premijeri. Bila je bolja u brojnim periodima ovog susreta gdje su oba gola postignuta u drugom dijelu. U 52. minuti je Rabiot pogodio za francusko vodstvo, ali je u 83. izjednačio Andrej Kramarić golom iz jedanaesterca.

U igru je u 79. minuti ušao supertalentirani hrvatski veznjak i zvijezda austrijskog RB Salzburga Luka Sučić (19), koji je zamijenio kapetana Luku Modrića te oduševio navijače i nogometne stručnjake svojim nastupom.

Dan nakon utakmice stranica Football Transfers je objavila da je Sučića zainteresiran engleski prvoligaš Newcastle, najbogatiji klub na svijetu otkako ga je preuzeo saudijski investicijski fond vrijedan 320 milijardi eura.

Englezi navodno već neko vrijeme prate talentiranog Vatrenog, sastali su se i s agentom bivšeg braniča Freiburga Nica Schlotterbecka, a koji navodno zastupaju i Sučića.

Salzburg za Sučića navodno traži 20 milijuna eura, a ta svota zasigurno neće predstavljati nikakav problem za Newcastle.

Ove sezone Sučić je za Salzburg odigrao 43 utakmice u svim natjecanjima, zabio 11 golova i pet puta asistirao.