Kakva drama u derbiju Intera i Milana! "Rossoneri" su gubili 0:2, ali su uspjeli izjednačiti u 97. minuti, doslovce u posljednjim sekundama Derbyja della Madonnina koji se igrao u 32. kolu Serie A.

15.4.2017.
12:16

Vodio je Inter 2:0 golovima Candreve (36.) i Icardija (44.), ali je Milan uspio doći do boda u zadnjih deset minuta utakmice. Prvo je Romagnoli zabio za 1:2 u 83. minuti, a u trenucima dok je sudac već pogledavao na sat, u "nadoknadi nadoknade", Milan je uspio zabiti nakon izvedenog kornera. Lopta Duvana Zapate prešla je gol-crtu, potvrdila je to gol-tehnologija, a domaći igrači žalili su se na vrijeme, jer je, po njihovom mišljenju, sudac Daniele Orsato neopravdano produljio utakmicu.

Perišić asistent

Od hrvatskih igrača. Ivan Perišić bio je jedan od najboljih interovaca na terenu, asistirao je Icardiju kod drugog gola. Zamijenjen je Perišić u 67. minuti, očito prerano je Stefano Pioli išao zatvarati utakmicu.

Marcelo Brozović ostao je na klupi za pričuve, dok je Mario Pašalić na drugoj strani, utakmicu je propustio zbog žutih kartona.

FANTASTIČNE SLIKE SA SAN SIRA: Navijači Intera i Milana oduševili spektakularnim koreografijama

Ovo je prvi derbi nakon odlaska Silvija Berlusconija s čela Milana. Klub je preuzeo kineski konzorcij. Također i Inter ima kineske vlasnike.

Milan dva boda ispred Intera

Ovim remijem, Milan je ostao na šestom mjestu, s dva boda ispred sedmoplasiranog gradskog suparnika Intera.

Inter - Milan 2:2

Strijelci: 1:0 Candreva (36.), 2:0 Icardi (44.), 2:1 Romagnoli (83.), 2:2 Zapata (90+7)

Inter: Handanović - D'Ambrosio, Medel, Miranda, Nagatomo - Gagliardini, Kondogbia - Candreva, Joao Mario, Perišić - Icardi.

Milan: Donnarumma - Calabria, Zapata, Romagnoli, De Sciglio - Kucka, Sosa, Mati Fernandez - Suso, Bacca, Deulofeu.

Kraj utakmice

Nevjerojatan rasplet utakmice na SAn Siru, Inter se žali na suca koji je dodatno produljio utakmicu, na dvije minute više od određenih pet minuta....

90+7 - GOOOOL! Milan je izjednačio u 97. minuti!!! Strijelac je Zapata koji je zabio na drugoj vratnici nakon kornera.

90' - Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade, izašao je Candreva, ulazi Biabany u Interu.

83' - GOOOOOL! Nije gotovo, Milan je uspio smanjiti na 2:1, strijlec je Romagnoli koji je spretno uspio zakucati Susov ubačaj s desne strane u Interovu mrežu.

81' - Calabrija izlazi, Ocampos ulazi kod Milana, Murillo ulazi kod Intera, izašao je Joao Mario

80' - Bacca je odlično ubacio nakon što je iz igre ispao Interov vratar Handanović, ali na drugoj strani nije bilo igrača Milana da taj ubačaj pospremi u mrežu

67' - Ivan Perišić izašao je iz igre uz veliki pljesak navijača Intera.

54' Joao Mario i Perišić dobro su kombinirali. Vatreni je bio u izglednoj prilici, ali završni udarac mu je bio izrazito loš.

53' Kucka je proba škaricama iznenaditi Handanovića, ali preslabo je to bilo za Slovenca.

50' Candreva je tukao s vrha 16-erca, ali neprecizno.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' GOOL Ivan Perišić projurio je desnom stranom te je preciznim dodavanjem pronašao Icardija u 16- ercu, Donnarumma nije imao šanse.

36' GOOL Antonio Candreva zabio je za Inter nakon loše reakcije obrane Milana.

33' Sosa je lobom iz izgledne prilike probao prebaciti Handanovića, međutim lopta je završila na mreži.

30' Milan je imao više prilika, ali ih nije uspio realizirati.

15 Vratnica! Nakon ubačaja iz kuta tukao je Deulofeu.

14' Sosa je opasno zaprijetio iz daljine. Handnović je izbio u korner.

6' Mauro Icardi primio je centaršut u šesnaestercu i odmah pokušao pucati, ali nije dobro zahvatio loptu te je lopta otišla pored gola.

2' Odlična šansa zaMmilan, ali je Bacca iz blizine tukao preko gola.

1' Počela je utakmica. San Siro ispunjen je do posljednjeg mjesta.