DINAMO PROTUTNJAO KOPRIVNICOM: / Hrvatski prvak za 15 minuta riješio pitanje pobjednika, Modri zabili pet komada Slavenu

Uvjerljivu predstavu u Koprivnici hrvatski prvak je zaključio golom Brune Petkovića

6.12.2020.
17:01
Goran Stanzl/PIXSELL

U susretu 14. kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo sa 5-1 smanjivši zaostatak za vodećim Osijekom na jedan bod, no "modri" imaju i dvije utakmice manje.

Golove za Dinamo zabili su MarioGavranović (5, 15), BrunoPetković (78), IzetHajrović (90+3) i LukaIvanušec (90+5), dok je pogodak za domaći sastav postigao TorlesKnoll (85).

Dinamo je maksimalno ozboljno ušao u susret i već nakon 15 minuta vodio je 2-0, a oba gola zabio je Mario Gavranović.

"Modri" su poveli već u petoj minuti. Majer je ubacio iz kornera, lopta se odbila do Franjića koji je pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta se u velikom luku odbila do Gavranovića koji je izbjegao zaleđe i zabio za 1-0.

Samo 10 minuta kasnije bilo je 2-0, a strijelac je ponovo bio švicarski reprezentativac.

6.12.2020., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - Hrvatski Telekom Prva liga, 14 kolo, NK Slaven Belupo - GNK Dinamo. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Dinamo je ponovo imao korner, lopta se opet odbila do ruba kaznenog prostora do Franjića, koji je ovoga puta nije pucao, već je proigrao Ademija, a ovaj gurnuo loptu do Gavranovića za laganih 2-0. Mario Zebec je nakon konzulacije s VAR sobom pokazao na centar.

Uvjerljivu predstavu u Koprivnici hrvatski prvak je zaključio golom Brune Petkovića u 78. minuti. Tolić mu je sjajno spustio loptu glavom, no Filipović je obranio njegov prvi udarac. Lopta se vratila napadaču Dinama koji je iz drugog pokušaja zabio za 3-0.

Nijemac Torles Knoll je 85. minuti smanjio na 1-3, a u posljednjim trenucima susreta Dinamo je uspio zabiti još dva gola, a strijelci su bili Hajrović i Ivanušec.

Večeras je još na rasporedu "dalmatinski derbi" između Hajduka i Rijeke.

Na ljestvici vodi Osijek sa 30 bodova, Dinamo ima bod manje i dvije utakmice manje, dok je treća Gorica sa 23 boda. Hajduk i Slaven Belupo imaju po 17, a Rijeka 16 bodova.

UŽIVO

Slaven Belupo - Dinamo 0-2

Slaven Belupo: Filipović - Božić, Paracki, Soldo - Bogojević, Lulić, Mlinar, Glavčić, Goda - Etoundi, Krstanović

Dinamo: Livaković - Stojanović, Theophile, Perić, Gvardiol - Franjić, Ademi - Ivanušec, Majer, Oršić - Gavranović

Standings provided by SofaScore LiveScore

90'+5' GOOL! Ivanušec zabija nakon kontre, asistirao mu je Petković petom. Dinamov veznjak imao je lak posao s nekoliko metara, zabio je u praznu mrežu.

90'+4' GOOL! Hajrović je pobjegao Filipoviću i iz teške pozicije zabio za novo vodstvo Dinama.

90'+3' Žuti karton za Tolića.

85' GOOL! Knoll je izašao sam na Livakovića nakon kontre i elegantno pospremio loptu za smanjenje rezultata.

80' Ademi izlazi iz igre, a ulazi Burton.

78' GOOL! Tolić je glavom spustio centaršut Stojanovića Petkoviću na pet metara, Petkovića je prvi put zaustavio Filipović obranom, no iz drugog pokušaja Petković pogađa.

74' Ukazana je pomoć Ademiju koji je usred napada ostao bez zraka, no vratio se u igru i sve je u redu s njime.

70' Ponovno izmjene. Iz Dinama izlazi Majer, a ulazi Hajrović. Iz Belupa izlazi Krstanović, a ulazi Iličić.

67' Goda je dobio žuti karton zbog faula nad Majerom. Goda zato propušta sljedeće kolo Prve HNL.

60' Mamić se odlučio na promjenu. Iz igre izlaze Gavranović, Oršić i Gvardiol, a ulaze Petković, Tolić i Jakić.

57' Izmjena u redovima Belupa. Izlazi Bogojević, a ulazi Suarez.

52' Ivanušec je pucao na gol s 20-ak metara, ali lopta dolazi do vratara Belupa.

45' Počelo je drugo poluvrijeme. Knoll je ušao umjesto Etoundija kod Belupa.

Kraj prvog poluvremena

41' Zaprijetili su domaćini iz slobodnog udarca, ali Livaković je bio spreman i sjajno je obranio.

32' Majer je pokušao zaprijetiti iz slobodnog udarca, lopta je završila iznad gola.

15' GOOL Nakon konzultacija s VAR sobom sudac je priznao pogodak Gavranovića.

15' Gavranović je zabio, ali je dosuđeno zaleđe. Poslije kornera lopta je došla do Ademija koji je proigrao Gavranovića, a švicarski reprezentativac je opet s lagano zabio.

5' GOOL Gavranović je zabio za Dinamo. Nakon kornera lopta je pala U peterac gdje je Gavranović ostao sam i zabio s lakoćom za vodstvo.

4' Oršić je tukao iz slobodnog udarca, lopta je išla pod gredu, ali e Filipović izbio u korner.

1' Počela je utakmica.

13.50 - Petković je na klupi za Dinamo, umjesto njega kreće Gavranović.

13.43 - Zoran Mamić svoju je premijeru u trenerskoj ulozi u Dinamu dočekao upravo u Koprivnici 24. kolovoza 2013. godine kad su svladali domaću ekipu s 3:1.

"Sjećam se toga, naravno, bilo je to doba kad sam privremeno vodio momčad u one tri utakmice. Prva je bila baš ta u Koprivnici. Bila je uspješna i nadam se da će tako biti i ove subote", rekao je Mamić prije utakmice.

"Svjesni smo da je i Slaven Belupo u naletu nakon dvije gostujuće pobjede zaredom u Šibeniku i Velikoj Gorici", dodao je.