SENZACIJA U RUSIJI, SVJETSKI PRVACI ISPALI! / Šveđani razbili Meksiko, J.Koreja u nadoknadi potopila Nijemce i poslala ih kući

Njemačka prvi puta u svojoj povijesti ispala u grupnoj fazi SP

27.6.2018.
15:00

Nogometaši Švedske i Meksika prošli su u osminu finala Svjetskog prvenstva nakon dramatičnog 3. kola F skupine u kojoj su Šveđani u Jekaterinburgu dobili Meksiko s 3-0 (1-0), a svjetski prvak Njemačka u Kazanju izgubila od Južne Koreje s 0-2 (0-0) i ispala.

Njemačka je u Kazanju trebala bilo kakvu pobjedu, ali je u trećoj minuti sudačke nadoknade za Korejance zabio Young-Gwon Kim,a u šestoj minuti dodanog vremena strijelac je bio Heung Min Son. Njemačka nije ispala u grupnoj fazi SP-a punih 80 godina.

Švedska razbila Meksiko

Šveđani su u Jekaterinburgu pobijedili Meksiko s 3-0 golovima Ludwiga Augustinssona (50), Andreasa Granqvista (62pen) i autogola Edsona Alvareza (73). Ta pobjeda je bila dovoljna Šveđanima za osminu finala i prvo mjesto u skupini, dok su Meksikance, gotovo sigurne nakon dvije pobjede, ipak nakraju spasila Južna Koreja.

Nedosuđen penal za Švedsku

U prvom poluvremenu Švedska je imala pet gol-šansi, a trebala je dobiti i penal. No, na odmor je otišla sa rezultatom 0-0. Švedski tragičar bio je napadač Marcus Berg, koji nije iskoristio tri prigode. Prva mu se ukazala nakon kornera u 12. minuti, ali je opalio pored stative. U 31. minuti, opet nakon kornera, Berg puca pod prečku, ali vratar Ochoa spašava Meksikance. A u sudačkoj nadoknadi (45+2), nakon polukontre, Marcus Berg puca sa 13 metara iskosa, ali pogađa vanjski dio mreže.

Šah mat Šveđana

Na 2-0 Šveđani su povisili iz penala u 62. minuti. Stoper Hector Moreno srušio je u 16-ercu Marcusa Berga, a siguran realizator bio je stoper Andreas Granqvist. Šveđani su pobjedu potvrdili u 74. minuti nakon autogola Edsona Alvareza.

Velika pobjeda Koreje

Nogometaši Južne Koreje pobijedili su u 3. kolu Svjetskog prvenstva u Kazanju Njemačku s 2-0 (0-0) i izbacili svjetske prvake s mundijala.

Njemačka u krizi

Utakmica s Korejom je pokazala da je momčad Joachima Loewa u velikoj krizi, te da nikako nisu slučajni poraz od Meksika i spasonosni gol Kroosa u sudačkoj nadoknadi protiv Šveđana, bez kojeg bi Njemačka već tada ispala. Iako su bili ogromni favoriti, Nijemci u prvom poluvremenu nisu napravili gotovo ništa, a u drugom su imali veliki broj prilika koje su sve promašili, da bi u samoj završnici bili kažnjeni.

Trebala im je pobjeda

Nijemcima je igrala samo pobjeda u ovoj utakmici, ali su dvoboj započeli, začudo, vrlo oprezno, a prvu priliku imali su Korejci - u 19. minuti slobodni udarac Junga je Neuer krivo procijenio i u zadnji trenutak ispred Sona izbio loptu. Svjetski prvaci su igrali nedorečeno, tek u 39. minuti u šansi se našao Hummels, ali mu se južnokorejski vratar hrabro bacio u noge i spriječio udarac. I tako je prvo poluvrijeme neočekivano završilo s 0-0, uz vrlo slabu igru Njemačke.

Borbena utakmica

U 48. minuti velika prilika za Njemačku, Goretzka je sam na osam metara, puca glavom, ali južnokorejski vratar bravurozno brani njegov šut. U 51. minuti Werner puca pored vrata, a u 71. udarac Gomeza je u zadnji trenutak blokiran. I Korejanci su prijetili pa je u 79. minuti udarac Sona prošao tik pored vratnice. U 86. minuti Hummels je mogao riješiti utakmicu nakon što je na šest metara ostao potpuno sam, ali puca loše, iznad grede. Dvije minute kasnije udarac Reusa fantastično brani južnokorejanski vratar.

Kazna u sudačkom dodatku

I onda je uslijedila kazna - u trećoj minuti sudačke nadoknade, nakon udarca s kuta i odbijene lopte, Kim s pet metara postiže gol za Koreju kojeg je sudac priznao tek nakon savjetovanja s VAR-om. U 96. minuti naprije dje krenuo i vratar Neuer, a branič Se-Jong Joo ispucava loptu barem 70 metara prema praznom njemačkom golu. Napadač Tottenhama Son imamo je snage za sprint i lako pogađa za 2-0 i veliku senzaciju u Kazanju. U 10. minuti sudačke nadoknade Hummels pogađa gredu, pa su Nijemci čak završili zadnji u skupini, iza Južne Koreje.

NJEMAČKA – JUŽNA KOREJA 0-2

MEKSIKO – ŠVEDSKA 0-3

97' GOOOOOOOL! Son za 2:0 Južne Koreje!

94' Gotova je utakmica između Meksika i Švedske!

94' GOOOOOOOOOOOL! Južna Koreja vodi protiv Njemačke!

90' 6 minuta nadoknade u Kazanju i nade za Njemačku!

90' 4 minute nadoknade u Jekaterinburgu!

88' Toni Kroos je još jednom bio u šansi da spasi Njemačku udarcem iz daljine, ali ipak ništa od toga!

88' Žuti karton za Lustiga, slobodni udarac u opasnoj zoni za Meksiko!

85' Opet je u napad krenuo Meksiko, ali obrana Švedske danas ne griješi!

82' Njemačka napada svim sredstvima, pokušao je Muller, ali ništa od pogotka!

81' Velika prilika za Carlosa Velu, prijetio je gotovo s gol linije, ali nije uspio zabiti!

78' Njemačka je u Kazanju u drugom dijelu napravila sve tri izmjene, redom su Gomez, Muller i Brandt, idu na sve ili ništa!

78' Pokušaj Meksika dugom loptom mirno hvata Olsen.

75' GOOOOOOOOOOL! Autogol Alvareza, Švedska bježi na 3:0!

73' Pokušava Meksiko izgraditi napad, ali Šveđani sve to uspješno zaustavljaju.

70' Sam je ostao Chicharito u kaznenom prostoru i pokušao glavom preko gola!

68' Ubačaj Carlosa Vele pokušao je glavom završiti Salcedo, udaraca odlazi daleko od vrata Švedske.

66' Odlična prilika Meksika od bloka odlazi preko vrata, pucao je Fabian!

65' Njemačka dominira utakmicom, ali ne uspijevaju slomiti obranu Južnokorejanaca!

61' GOOOOOOOOOL Granquist iz penala!

60' Penal za Švedsku!

59' Ekdal je pokušao glavom, nema opasnosti za Ochou!

56' Larsson treba medicinsku pomoć, neće moći nastaviti!

54' U Kazanju Njemačka pritišće, ali i dalje je 0:0!

52' Malo je nedostajalo da Šveđani nokautiraju Meksikance odmah nakon gola! Forsberg ipak nije uspio zabiti!

51' GOOOOOOOOOOOL Augistinsson je strijelac za Šveđane!

48' Pokušaj Lozana da loptom po tlu pronađe suigrače u kaznenom prostoru Švedske, ali opet Granquist!

46' Počele su utakmice! Druga poluvremena odgovorit će tko će u osminu finala!

POLUVRIJEME!

47' Odlična kontra Šveđana, Berg je pokušao u bliži kut Ochoe, ali ništa od pogotka!

45' U Jekaterinburgu 2 minute nadoknade, u Kazanju 3!

43' Emil Forsberg nije uspio centrirati iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti.

41' Lozano je previše htio pogodak, faul u napadu.

41' Šansa za Njemačku! Mats Hummels je primio točan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati iz sve snage po sredini gola. Vrata Južne Koreje bio je spreman!

39' U Kazanju Njemačka potpuno dominira s 80% posjeda lopte, ali pogotka još nema!

38' Opasno su kombinirali Meksikanci u kaznenom prostoru Švedske, ali to nije završilo šansom!

36' Udarac Lozana s poludistance završava u bloku!

34' Opet prijeti Berg i opet visoko preko gola!

30' Nema penala za Šveđane! Švedska klupa protestira!

29' Sudac će pregledati VAR zbog navodnog igranja rukom! Hoće li biti penala za Šveđane?

28' Pokušaj Forsberga završava u bloku Salceda. Korner za Švedsku!

26' Žuti karton za Larssona. Propustit će sljedeću utakmicu!

25' Velika šansa za Južnu Koreju! Heung-Min Son je upropastio veliku šansu! Neuer mu je stvorio priliku za pogodak, ali ju on nije iskoristio!

23' Drugi žuti karton za Južnu Koreju danas , dobio ga je Jae-Sung Lee.

23' Ubačaj Herrere iz kornera, ali opet Granquist.

22' Ubačaj Vele nije mogao dalje od glave Granquista. Korner za Meksiko!

19' Woo-Young Jung je odlično pucao iz slobodnog udarca s obećavajuće pozicije. Neuer ipak siguran!

18' Veliki prilika ovaj puta za Švedsku! Forsberg je pokušao iz blizine, ali nije uspio pogoditi vrata!

17' Velika prilika za Meksiko! Odličan pokušaj Vele s ruba kaznenog prostora odlazi pored vrata!

15' Forsberg je pokušaoiz daljine, ali to ide daleko preko gola.

12' Atraktivan pokušaj Berga odlazi pored gola!

11' Prekršaj Herrere na Ekdalu, ne štede se nogometaši u Jekaterinburgu!

9' Žuti karton za Woo-Young Junga!

8' Slobodan udarac za Meksiko, ali pozicija nije obećavajuća.

7' Jae-Sung Lee je pokušao pobjeći obrani Nijemaca, ali ga je obrambeni uspio stići.

6' Forsberg je pucao iz slobodnog udarca, ali Oschoa siguran!

5' U Kazanju zasad mirno, vrijedi izdvojiti samo loptu Wernera kojom je pokušao pronaći suigrače, ali nije uspio.

4' Slobodni udarac za Švedsku, Ochoa je rukom dirao loptu izvan kaznenog prostora.

2' Prilika za Švedsku, ali Larsson kasni na centaršut i udarac nije odmjeren!

1' Odmah je počelo žestoko u Yekaterinburgu, žuti karton za Gallarda!

1' Počele su utakmice!