DINAMO SE IZ ŠIBENIKA VRAĆA S TRI BODA / Modri nakon drame uzeli puni plijen na Šubićevcu, autogol spasio Krznara

Tekstualni prijenos utakmice između Šibenika i Dinama mogli ste pratiti od 15.00 na Net.hr-u

28.11.2021.
14:14
Bruno Fantulin/PIXSELL

U posljednjem susretu 17. kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju pobijedio Šibenik sa 2-1 upisavši prvu pobjedu u zadnja četiri nastupa u svim natjecanjima.

SLAVNI HRVATSKI GOLGETER ZA NET.HR /

'Baš sam bio sa svojim 'genkovcima'. Oni su strahovali da će izgubiti, a na kraju je Dinamo izgledao kao da je sretan...'

Nakon poraza od Lokomotive (0-1), te neodlučenih ishoda protiv Osijeka (1-1) i Genka (1-1), "Modri" su napokon slavili.

U utakmici igranoj po jakoj kiši za Dinamo su zabili Luka Ivanušec (19) i Stefan Perić (80-ag), a za Šibenik je strijelac bio Marin Jakoliš (75).

Modri krenuli uraganski

Dinamo je ogled na Šubićevcu započeo sa svega četvoricom igrača koji su u četvrtak zaigrali protiv Genta u Europskoj ligi. Startali su Josip Mišić, Luka Menalo, Luka Ivanušec i Bruno Petković.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 4. minuti. Mišić je ubacio u peterac, no domaća obrana je počistila ispred Petkovića. U devetoj minuti ubacio je Andrić, no Menalo je zakasnio.

Dinamo je poveo je u 19. minuti nakon sjajne akcije. Mišić je uposlio Petkovića na desnom boku, ovaj povratnom loptom uposlio Ivanušeca koji je zabio pored nemoćnog Rogića za 1-0.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još jednu lijepu priliku Dinama, u 39. minuti Marko Bulat je mogao zatresti mrežu svog bivšeg kluba, ali je pucao preko gola.

Nes(p)retna reakcija

U nastavku susreta domaćin je zaigrao nešto ofanzivnije i uspio je izjednačiti u 74. minuti. Delić je uputio loptu prema naprijed, Ristovski nije najbolje reagirao, a Jakoliš je primio loptu u kaznenom prostoru, te lijepo pogodio za 1-1.

No radost domaćina kratko je trajala. Pet minuta kasnije Mišić je ubacio iz prekida, a Perić nesretno pogodio vlastitu mrežu za novo vodstvo "Modrih".

Na ljestvici vodi Osijek sa 34 boda, Rijeka ima 33, Dinamo 31, a Hajduk 30 bodova. Šibenik je sedmi sa 18 bodova, dok je na začelju Hrvatski dragovoljac sa sedam bodova.

_____________________________________________________________________________

Prva hrvatska nogometna liga, 17. kolo

Šibenik, stadion Šubićevac, 15.00

Šibenik - Dinamo 1:2 (Ivanušec 19'; Jakoliš 75', Perić 80' (ag))

Šibenik: Rogić; Mina, Perić, Batarelo, Jakoiš; Bačelić-Grgić, Rak, Ćurić; Jakoliš, Delić, Marin

Dinamo: Zagorac; Štefulj, Perić, Lauritsen, Ristovski; Bulat, Mišić; Menalo, Petković, Ivanušec; Andrić

90' + 4' Gotova je utakmica. Dinamo je pobijedio u Šibeniku 2:1.

90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

86' Umalo je Dinamo riješio utakmicu. Ristoski je pucao iz gužve, ali gađa ravno u Rogića.

80' GOOOL Dinamo je ekspresno uzvratio. Modri vode nes(p)retnim autogolom braniča Šibenika Perića, koji je pokušao izbaciti loptu nakon centaršuta Mišića i pogodio svoju mrežu.

75' GOOOL Šibenik je izjednačio golom Jakoliša. Dinamovi braniči ga nisu pritisnuli nakon što je dobio loptu od Delića, a on je pucao i pogodio za 1:1.

70' Dinamo i u ovoj utakmici ne igra pretjerano dobro. Da Modri ne vode, puno bi se u ovom trenutku pričalo o budućnosti Damira Krznara na klupi.

58' Novi opasan pokušaj dinamovaca. Dobro je pucao Menalo, ali zaustavlja to blok domaćina.

49' Modri su dobro krenuli u nastavak. Petković je uposio Ivanušeca, koji je petom ostavio za Andrića, no on kasni djelić sekunde na tu loptu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, Dinamo s vodstvom 1:0 ide na odmor.

40' Bulat je ubacio, a Lauritsen iz blizine pucao glavom, no vratar Šibenika Rogić sjajno brani.

37' Atraktivan pokušaj Menala, htio je zabiti škaricama, ali to odlazi iznad gola.

30' Dinamo nakon vodećeg gola mirno kontrolira situaciju na terenu, Šibenčani nisu uspjeli opasnije zaprijetiti.

19' GOOOL Dinamo je poveo, Petković je poslao sjajnu povratnu loptu prema Ivanušecu koji ne griješi i zabija s desetak metara.

12' Dobra šansa za Jakoliša, probio se u šesnaesterac Modih i pucao, a Zagorac obranio.

9' Snažna kiša pada na Šubićevcu. Dinamovci do sada najviše prijete preko bokova, no njihovi centaršutevi nisu bili pretjerano opasni.

1' Počela je utakmica na Šubićevcu.

___________________________________________________________________________

14.22 Stigli su sastavi. Za Dinamo će od prve minute zaigrati Petković, a drugi igrač kojemu prijeti suspenzija, Teophile Catherine, nije ni na klupi.

13.50 Čekaju se sastavi.

______________________________________________________________________

Zagrebački Dinamo u kolu 17. kola Prve hrvatske nogometne lige gostuje u Šibeniku.

Modri su tijekom tjedna odigrali "samo" 1:1 s Genkom u Europskoj ligi i nisu uspjeli osigurati sljedeću fazu tog natjecanja pa u okršaj na Šubićevcu ne ulaze u sjajnom raspoloženju.

Na vratima Dinama sigurno neće biti prvog golmana Dominika Livakovića, koji ima problema s aduktorom pa će braniti Danijel Zagorac.

Također, problem za Dinamovog trenera Damira Krznara je i to što dvojici prvotimaca, napadaču Bruni Petkoviću i braniču Teophileu Catherineu, prijeti treći žuti karton koji bi ih suspendirao za derbi s Hajdukom u sljedećem kolu.

Dinamo u ovu utakmicu ulazi kao četvrta momčad na ljestvici HNL-a, a Šibenik je sedmi.