GOSTIMA JADRANSKI DERBI: / Preokret u nastavku, Vešović i Gavranović ostavili nadu Riječanima!

Momčad Rijeke uspjela je preokrenuti rezultat i slaviti u 69. Jadranskom derbiju protiv Hajduka na Poljudu. Domaćini su poveli golom Tina Svena Sušića (25.

24.4.2016.
14:30

Nogometaši Hajduka ni nakon četiri godine nisu uspjeli pobijediti Rijeku koja i nadalje ostaje u utrci za naslov prvaka.

Sušić doveo Hajduk u vodstvo

Rijeka je zasluženo došla do treće ovogodišnje pobjede i druge na Poljudu nad Hajdukom koji je poveo u 25. minuti nakon što je Milić iz auta pronašao Mastelića koji je poslao loptu u peterac Rijeke, a Tino Sven Sušić ušao između dva obrambena igrača gostiju i iz blizine poslao loptu ispod vratara Vargića.

Bio je to 18 prvenstveni pogodak kapetana Hajduka u njegovom stotom nastupu u bijelom dresu, 11 ove sezone u 1. HNL.

Vodeći zgoditak zbunio je nogometaše Rijeke koji su da tada bolje stajali na terenu, a njihov najbolji strijelac Marin Tomasov u dva je navrata opasno ugrozio gol Hajduka.

Rijeka odlučnija u drugom dijelu

U drugom poluvremenu Rijeka je krenula odlučnije ka golu Hajduka i u 48. minuti mladi vratar Hajduka Ivo Grbić još jednom zaustavlja udarac Tomasova, a u 55. minuti u jeku napada Rijeke Grbić brani udarac Leškovića, ali na kratko odbijenu loptu natrčava Vešović i iz blizine je šalje u mrežu.

Riječani su potpuno zagospodarili terenom i bilo je pitanje vremena kada će povesti, a to se dogodilo u 79. minuti nakon što je rumunjski internacionalac Matei odlično uposlio Marija Gavranovića koji iz blizine šalje loptu u mrežu i donosi Riječanima nova tri boda i 20 pobjedu ovu sezone koja ih ostavlja utrci za prvo mjesto.

Dinamo 76, Rijeka 72, Hajduk 58

Dinamo vodi sa 76 bodova ispred Rijeke sa 72, a treći je Hajduk sa 58.

Susret je odigran na stadionu u Poljudu, a sudio je pred 8.000 gledatelja Jović iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Sušić (25), 1-1 Vešović (55), 2-1 Gavranović (79).

HAJDUK - RIJEKA 1:2 (1:0)

Hajduk (4-1-4-1): Grbić - J. Bašić (0d 61. Šimić), Bilyi (od 84. Maloku), Velazquez, Milić - Jefferson - Kalik, Vojković (od 80. Ohandza), Sušić, Tudor - Mastelić;

Rijeka (4-2-3-1): Vargić - Ristovski, Lešković, Samardžić, Zuta - Bradarić, Maleš - Tomasov (od 69. Matei), Gavranović (od 83. Močinić), Bezjak - Balaj (od 54. Vešović);

Kraj utakmice

90' - Gotova je utakmica na Poljudu, Rijeka je treći put ove sezone slavila protiv Hajduka

83' - Odličan ubačaj Hajduka s desne strane, ali je Tudor za malo zakasnio gurnuti loptu u mrežu

82' - Još jedna dobra akcija Rijeke, Vešović je iskosa tukao pored vratnice, bilo je blizu...

79' - GOOOOOOL! Mario Gavranović! Sjajnu akciju Riječana, bivši švicarski reprezentativac okončao je udarcem iz blizine i svojim šestim pogotkom za Rijeku!

72' - Gavranović iz blizine pogađa vanjski dio mreže, ali je pritom napravio prekršaj na Hajdukovom vrataru

67' - Liječnička pomoć se ukazuje Marinu Tomasovu koji će izaći s terena. Ne može više nastaviti, zamijenit će ga Rumunj Matei

61' - Umjesto Bašića, trener Hajduka Damir Burić uveo je Lorenca Šimića

57' - GOOOOOL! Marko Vešović! Kek je pogodio sa zamjenom, samo dvije minute po ulasku, crnogorski napadač zatresao je mrežu, na Poljudu je 1:1

54' - Umjesto neprimjetnog Balaja, ušao je Vešović i odmah u prvom dodiru s loptom oprobao udarac, ali je pogodio ravno u Grbića

46'- Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' - To je bilo sve za prvi dio utakmice, Hajduk s prednošću od 1:0 odlazi na odmor

44' - U želji da loptu gurne ispod Vargića, Sušić je u bliskom kontaktu napravio prekršaj u napadu na riječkom vrataru

39' - Maleš je autor najozbiljnije riječke prigode, odapeo je silovito s 25 metara, a lopta je prošla pored desne Hajdukove vratnice

36' - Mate Maleš zaradio je žuti karton zbog prekršaja na Sušiću. Jefferson je izveo slobodni udarac s 30 metara, a Balaj je rukom udario loptu u živom zidu pa je i on dobio žuti karton

31' - Tomasov je ponovno pobjegao obrani Hajduka, ali je otišao previše iskosa, pa nije dobro uspio zahvatiti loptu

25'-GOOOOOOL! Tino Sven Sušić! Mastelić je dodao, a Sušić pobjegao Zuti i s lijeve strane, iskosa zatresao Vargićevu mrežu. To mu je 11. gol u prvenstvu ove sezone

24' - Udarac Ristovskog iz opasne pozicije blokirao je Milić.

12' - Pada Fran Tudor u 16-ercu pored Mirala Samardžića, ali sudac Jović bio je blizu, nema govora o najstrožoj kazni

1' - Počela je utakmica

14:50 - Kiše više nema, iako je prijetila ovoj utakmici, no padala je ujutro i natopila travnjak. Na poljudskim tribinama skupilo se 7000 gledatelja. Utakmicu sudi Fran Jović iz Zagreba.