REAL STIGAO KORAK BLIŽE NASLOVU PRVAKA: / Madriđani razbili Alaves i pobjegli Barceloni na velikih +4, Modrić briljirao

Nogometaši Real Madrida slavili su s 2:0 protiv Alavesa i tri kola prije kraja imaju četiri oda više od Barcelone. Luka Modrić odigrao je sjajnih 70 minuta

10.7.2020.
23:36

U utakmici 35. kola Primere nogometaši Reala slavili su u Madridu nad Alavesom s 2-0 i tri kola prije kraja prvenstva imaju četiri boda više i bolji međusobni skor od Barcelone.

Alaves se u Madridu nije došao braniti, pa je Joselu već u 3. minuti pogodio gredu, ali je ipak Real poveo nakon prekršaja i kaznenog udarca kojeg je sigurno realizirao KarimBenzema. Na 2-0 povećao je MarcoAsensio nakon preciznog protunapada u u 50. minuti, na dodavanje Benzeme. Dokraja je "Kraljevski klub" znalački čuvao rezultat, te ga još tri utakmice dijele od naslova prvaka, prvoga nakon 2017. godine.

Luka Modrić je odigrao vrlo dobru partiju i izašao je iz igre u 69. minuti.

Real ima 80 bodova, Barcelona 76, a Alaves je 17. s 35 bodova, samo tri više od zone ispadanja.

Nogometaši Granade su ranije pobijedili na gostujućem terenu Real Sociedad sa 3-2 i ostala je u igri za plasman u Europu. Granada je povela u 21. minuti golom Antonija Puertasa, a prednost je u 43. minuti udvostručio Roberto Soldado. No, Baski su uspjeli izjednačiti golovima Mikela Merina (47) i Mikela Ojarzabala (83), da bi pobjedu Andalužamnima donio Domingos Duarte u 88. minuti.

Granada ima 50 bodova na devetom je mjestu, a isti broj bodova ima i osmoplasirana Valencija. Bod više ima Real Sociedad na sedmom mjestu, koje vodi u kvalifikacije Europske lige.

UŽIVO

Real Madrid - Alaves 2:0

Real Madrid: Courtois; Lucas V., Varane, Militao, Mendy; Kroos, Casemiro, Modrić; Asensio, Benzema, Rodrygo

Alaves: Jimenez - Ximo, Lisandro, Laguardia, Marin - Vodal, Pina, Camarasa, Luis Rioja - Joselu, Lucas

Rezultati by SofaScore

Kraj

84' Jimenez je obranio i dobar pokušaj Isca.

80' Casemiro je ostao ležati na podu nakon starta Rodrigueza te je zatražio liječničku pomoć. Srećom nije ništa ozbiljnije pa je nastavio utakmicu.

75' Jimenez je opet zaustavio pokušaj Rodryga.

69' Modrić je izašao iz igre. Bio je sjajan večeras.

68' Modirć je snažno tukao ljevicim s 20-ak metara, ali je Jimenes obranio.

67' Ovih 20-ak minuta Reala je najbolje njihovo izdanje u posljednje vrijeme.

59 Sada je i Rodrygo zaprijetio, i opet je Jimnez bio fantastičan.

58' Benzema je opasno tukao, ali je Jimenez sjajno obranio.

52' GOOL Nakon konzultacija s VAR-om gol je priznat.

50' Asensio je postigao gol, ali je podignuta zastavica.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

43' Real dominira sa 73% posjeda lopte.

26' Oliver Burke je primio loptu na rubu šesnaesterca i snažno pucao u desnu stranu gola, ali je Courtois bio spreman i sjajno mu obranio šut.

19' Modrić je opet probao, ali je bio neprecizan.

12' GOOL Karim Benzema zabio je iz penala za vodstvo Reala.

10' Penal za Real. Navarro je srušio Mendyja sudac je pokazao na bijelu točku.

3' Lucas Perez je skočio pucao glavom, ali je pogodio prečku.

2' Modrić j tukao s vrha 16-erca, ali daleko od gola.

1' Počela je utakmica.

20:53 - Luka Modrić igra od prve minute, dok Carvajal i Ramos nisu u sastavu zbog kartona.