KOLUMBIJA SVLADALA POLJSKU I OSTAVILA JU BEZ OSMINE FINALA SP-A: / Velikom pobjedom posramili Lewandowskog i društvo!

Kolumbija bez problema protiv Poljske

24.6.2018.
19:55

U susretu H skupine Svjetskog prvenstva u Kazanju su u nedjelju nogometaši Kolumbije pobijedili Poljsku s 3-0 (1-0) i ostali su u igri za osminu finala, dok su Poljaci bez šanse za plasman među 16 najboljih.

Neatraktivno prvo poluvrijeme

U prvom poluvremenu vidjeli smo tek dvije prigode i jedan gol, a bolja igra Kolumbije nagrađena je pogotkom u 40. minuti. Umjesto direktnog ubačaja iz kornera James Rodriguez i Quintero su razmijenili dodavanja, a potom je James Rodriguez dobro ubacio u peterac gdje je 195 cm visoki stoper Yerry Mina glavom pogodio mrežu. Prethodno je, u 37. minuti, situaciju zakuhao Juan Cuadrado driblinzima uz korner-liniju, ali njegova povratna lopta je blokirana.

Poljaci gotovo bez prilike

U prvih 20 minuta nastavka Poljska je imala inicijativu, ali jalovu. Jedinu pravu prigodu dok je ishod još bio neizvjestan Poljaci su imali u 58. minuti. Krychowiak je uputio dugu loptu u kazneni prostor, koju je Lewandowski u trku uspio primiriti i pucati, ali Ospina je na mjestu.

Quintero i James Rodriguez ponizili Poljake

U 70. minuti Kolumbija vodi 2-0. Quintero je odlično uposlio Falcaa, koji izlazi sam pred poljskog vratara i rutinirano trese mrežu. Novi pogodak Kolumbijci postižu u 75. minuti iz kontranapada, kojeg je realizirao Juan Cuadrado.

Poljska ispala

Ranije su u ovoj skupini Japan i Senegal odigrali 2-2. Japan i Senegal sada imaju po četiri boda i istu gol-razliku (4-3), Kolumbija ima tri boda, dok je Poljska ostala bez bodova i može pakirati kofere. U zadnjem kolu 28. lipnja igraju Japan - Poljska i Kolumbija - Senegal.

KAZANJ, KAZANJ ARENA, SKUPINA H SP-A

POLJSKA – KOLUMBIJA 0-3

(Mina 40', Falcao 70', Cuardado 75')

95' KRAJ UTAKMICE!

90' Bit će 5 minuta sudačke nadoknade!

89' Dobra akcija Kolumbije ipak je spriječena, lopta je završila u bloku.

85' Žuti karton za Goralskog!

84' Pridigao se Ospina, utakmica se nastavlja!

82' Nakon sudara Urribea i Ospine, vratar Kolumbije ostao je ležati na travnjaku.

80' Izašao je Pazdan, a zamijenit će ga Glik.

78' Izlazi strijelac Falcao, a ulazi Carlos Bacca!

75' GOOOOOOL! Strijelac je Cuardado!

73' Promjena kod Kolumbije, izlazi Quintero, a ulazi Jefferson Lerma!

72' Bartosz Bereszynski izlazi, a umjesto njega ulazi Lukasz Teodorczyk.

71' GOOOOOOL! Sjajnu loptu u prostor odigrao je Quintero, a Falcao odlično reagirao i zabio za 2:0!

69' Nakon ubačaja iz slobodnog udarca došlo je do gužve u kaznenom prostoru Kolumbije, ali opet nema udarca.

66' Pritisak Poljske, ali udarca nema!

61' Bednarek je dobio žuti karton zbog povlačenja!

57' Mijenja Poljska, ušao je Grosicki, a izašao Kownacki.

56' Oštar udarac Quintera završio je bloku i otišao u korner kojeg su Poljaci sigurno očistili.

52' Opet prijeti Kolumbija, povratnu loptu Jamesa loše je zahvatio i preko gola poslao Falcao!

51' Quintero je opalio s tridesetak metara, lopta je otišla pored gola.

49' Dobar pokušaj povratne lopte na Lewandowskog zavšio je van terena nakon dobre reakcije Kolumbijaca.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

POLUVRIJEME: Kolumbija na poluvrijeme odlazi s vodstvom!

45' Bit će 4 minute nadoknade!

43' Kolumbija opet kombinira i čeka da se otvori prilika za šut, ali Poljaci su zatvorili prilaze golu.

40' GOOOOOL! Strijelac je Yerry Mina koji je glavom pospremio ubačaj Jamesa Rodrigueza!

37' S krila je u kazneni prostor ušao Cuardado i opalio po golu međutim od gola nema ništa, vrata Kolumbije siguran.

35' Prijeti se i na jednoj i na drugoj strani, ali udarca u okvir još uvijek nema!

32' Izašao je Aguilar, umjesto njega nastavit će Uribe.

30' Abel Aguilar ne može nastaviti i traži izmjenu.

29' Na travnjaku je ostao Pisczek, ali se ubrzo pridigao i igra se može nastaviti.

25' Korner za Kolumbiju išao je na prvu vratnicu, ali Lewandowski mirno izbacuje van terena.

23' Velika gužva u kaznenom prostoru Poljske završila je tako da je Pazdan izbio loptu na protivnički polovicu.

21' Opet puno kombinatorike i dug napad Kolumbijaca i opet bez završnice.

19' Mina u zadnji čas pred Zielinskim izbacuje loptu van terena!

17' Pokušao je Cuardado oštrim centaršutom, ali ispriječila se glava Pazdana.

12' Dugu loptu koja je bila upućena Lewandowskom glavom je pokupio Arias i otklonio opasnost.

9' Sjajna akcija Kolumbije, nekoliko duplih paseva kojima su izbacili Poljsku obranu, ali na kraju nitko nije uspio uputiti udaraca.

8' Lewandowski je nagazi ruku Yerrija Mine, ali ništa od žutog kartona.

6' Ospina je završio na zemlji nakon duela, ali se brzo pridigao i čini se da može nastaviti utakmicu.

5' Nakon nekoliko neuspjelih centaršuteva jedan je došao do Lewandowskog, ali on nije dobro zahvatio loptu pa ostaje 0:0.

1' Počela je utakmica!