DOBRO VRIJEME ZA PREKID KRIZE / Spektakl u Gradskom vrtu završio pobjedom Osijeka! Hajduk se na krilima hrabrog Livaje borio do samog kraja

Osijek je na domaćem terenu svladao Hajduk s 2:1

28.8.2022.
23:19
Davor Javorovic/PIXSELL

U derbiju 7. kola HNL-a Osijek je na svom terenu svladao Hajduk sa 2-1 (2-0).

POTPUNO ISKREN /

Čačić ljut nakon teške ozljede Šutala: 'Na ovim podlogama je neprimjereno igrati, i to na ovakvim razinama, pričamo o HNL-u…'

Osijek je poveo sa 2-0 u prvom poluvremenu golovima Marina Leovca (23) i Diona Drene Belje (41-11m), a u nastavku je Hajduk smanjio preko Marka Livaje (73-11m).

Osječani su do prve prvenstvene pobjede nakon gotovo mjesec i pol dana i 1. kola kada su bili uspješniji od Gorice stigli na rilima mađarskog veznjaka Laszla Kleinheislera koji je bio najzaslužniji za oba pogotka iako se nije upisao u strijelce.

Mađarski veznjak kao X faktor

Kleinheisler je u 23. minuti prihvatio dugo proigravanje Škorića u kaznenom prostoru Hajduka te potom odlično povratnom loptom uposlio Leovca koji je sa vrha kaznenog prostora prizemnim udarcem pogodio bliži kut.

Pred kraj prvog poluvremena Kleinheisler je dobio loptu na rubu kaznenog prostora, s nekoliko varki "vagao" svoje čuvare sve dok Grgić nije krenuo preagresivno na njega i pogodio ga po nozi pa je sudac Čuljak pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Beljo.

Hajduk je svoju najbolju priliku u prvom poluvremenu imao još kod rezultata 0-0 u 16. minuti kada se Livaja izborio za loptu na desnom krilu i zatim povratnom loptom pronašao Biuka u srcu kaznenog prostora, no udarac mladog krilnog napadača sjajno je zaustavio Ivušić.

Reprezentativni vratar Osijeka bio je najzaslužniji što je njegov sastav u drugom poluvremenu sačuvao prednost iako su na strani domaćih u dva navrata bili i milimetri zbog kojih su poništeni golovi Sahitija i Mlakara zbog zaleđa.

Spektakl u kojem smo vidjeli sve

U 53. minuti odlično su kombinirali Krovinović i Melnjak, potonjem je u tom trenutku ipak malo pobjegla lopta pa mu je Ivušić uspio ući u udarac. Dvije minute potom Sahiti je zabio gol, ali pregledom putem VAR-a je procijenjeno kako se radilo o zaleđu iako se po televizijskoj snimci to ne može zaključiti.

Ivušić se istaknuo i sjajnom reakcijom na udarac Krovinovića u 70. minuti, ali nakon kornera je Leovac neoprezno udario po nozi Awaziema te je Hajduk dobio priliku iz kaznenog udarca, a siguran izvođač bio je Livaja.

I u 83. minuti tresla se mreža Osijeka, ali nakndadno je procijenjeno kako je Čolina bio u zaleđu. Prvo je Ivušić iz neposredne blizine obranio upravo pokušaj Čoline, zatim je Elez pogodio vratnicu, a bi Mlakar iz trećeg pokušaja zakucao loptu u mrežu. Uslijedila je duža provjera nakon koje je zaključeno kako je Čolina bio u zaleđu.

Ovom pobjedom Osijek je skočio sa 10. na peto mjesto s osam bodova, dok je Hajduk ostao treći s devet bodova i dvije utakmice manje.

Na čelu je Dinamo sa 19 bodova, pet manje ima drugi Slaven Belupo.

UŽIVO: Sedmo kolo HNL-a

Osijek - Hajduk (2:1)

(Leovac 23', Beljo 41'/ Livaja 73')

Sastavi:

Osijek (4-2-3-1): Ivušić - Bartolec, Škorić, Lončar, Leovac - Nejašmić, Jugović - Caktaš, Kleinheisler, Fiolić - Beljo

Hajduk (4-3-3): Sentić - Lovrencsics, Awaziem, Elez, Melnjak - Kalik, Grgić, Krovinović - Livaja, Biuk, N. Kalinić

----------------------------

Kraj!

97' - Sada je Brlek požutio, teško je ispratiti tko je sve zaradio sučevu opomenu

94' - Pucao je Sahiti, ali točno u Ivušića

91' - Awaziem je požutio

90' - Sudac je dodao deset minuta nadoknade, što zbog bakljade, što zbog VAR-a...

89' - Mijenja ponovno Bjelica, izašla su možda i dva najbolja pojedinca danas, Kleinheisler i Beljo, a zamijenili su ih Cheberko i Mance

88' - Jugović je zaradio žuti karton

83' - Mlakar baca u ekstazu sve navijače Hajduka, Splićani su stigli do izjednačenja i to zasluženo! Ipak ništa od svega, poništen je izjednačujući pogodak Hajduka... Svašta se tu događalo, lopta se odbijala, Ivušić je branio, ali su suci uz VAR vidjeli kako je Čolina bio u zaleđu i ostaje 2:1 za Osijek

79' - Čolina je ušao umjesto Kalika

78' - Sada je sučevu opomenu zaradio i Mikanović nakon što je udario Kleinheislera

75' - Kalik je požutio zbog prekršaja na Žaperu

73' - GOOOOOOL! Livaja je precizan s bijele točke i to krasno, panankom u rašlje, ovo mu je možda i najemotivniji pogodak u karijeri… Drži se Marko

71' - Kazneni udarac za goste!! Leovac je opleo Awaziema s leđa i sudac pokazuje na bijelu točku. Pričekat ćemo s izvođenjem najstrože kazne jer je na terenu gusti dim od bakljade Kohorte…

70' - Krovinović je sada sjajno pucao iz voleja, ali Ivušić još bolje brani!

67' - Ušli su Mlakar i Fossati umjesto Kalinića i Grgića

66' - Zbog bakljade kratko prekinut susret, pirotehnika je doletjela s istočne tribine gdje je domaća Kohorta

59' - Bjelica osvježava momčad za posljednjih pola sata, ušli su Žaper i Brlek, a izašli Fiolić i Caktaš

55' - Hajduk se probudio, na kraju i zabio, ali ništa od svega. Kalinić je proigrao Mikanovića, koji je krasno našao Sahitija. On nije imao težak posao, ali na žalost gostiju, Kalik je bio u zaleđu u samom začetku akcije... Pomoćni sudac je odmah podigao zastavicu

53' - Hajduk je sada opasno zaprijetio. Krovinović je krasno proigrao Melnjaka koji u padu puca i pritom udara vratara Osijeka u prsa. Izgledalo je loše, ali se Ivušić pridigao

50' - Leovac požutio zbog prekršaja na Mikanoviću

48' - Fantastična šansa Kleinheislera! Mađar igra sjajnu utakmicu, sada je tukao iz daljine, ali Sentić se ne da prevariti i brani

46' - Počeo je drugi dio susreta, Hajduk hvata dva gola zaostatka. Kapetan domaćina, Mile Škorić je ostao u svlačionici, a mijenja ga Adrian Leon Barišić, navodno je u pitanju ozljeda. Kod Hajduka su pak ušli Sahiti i Mikanović umjesto Lovrencsicsa i Biuka

Kraj prvog dijela! Momčad Nenada Bjelice ima veliko vodstvo protiv šokiranog Hajduka. U vodstvo ih je doveo bivši igrač Dinama, Leovac, koji je krasno pogodio na povratnu Kleinheislera. Mađar je u 40. minuti izborio kazneni udarac, koji je sigurno realizirao Dion Drena Beljo.

42' - Lovrencsics je zaradio žuti karton

41' - GOOOOOL! Beljo je precizan s bijele točke i Osijek ima velikih 2:0 pred kraj prvog dijela!

40' - Novi šok za Hajduk, kazneni udarac za domaćina! Grgić je srušio Kleinheislera, sudac je provjerio uz VAR i odlučio pokazati na bijelu točku

32' - Biuk je sada pao nakon kontakta s osječkim igračem, ali glavni sudac pušta igru dalje

30' - Pribrali su se igrači Hajduka nakon šoka od pogotka, pokušali su preko Lovrencsicsa, ali je Nejašmić izbacio u korner

23' - GOOOOOL! Kako to obično biva, kada ne zabiješ veliku priliku, primiš pogodak! Strijelac je bivši Dinamovac, Leovac. Kapetan Škorić je krasno probio desnu stranu, prebacio loptu do Kleinheislera, koji je povratnom uposlio lijevog beka Osijeka. Leovac potom krasnim, prizemnim udarcem dovodi Osijek u vodstvo

17' - Ogromna prilika za Hajduk! Biuk je imao čisti zicer, ali je uspio promašiti, odnosno Ivušić sjajno brani!

11' - Awaziem je poslao fantastičnu loptu prema Kaliniću, koji ju je loše primio te je Lončar počistio opasnost. S druge strane je Kleinheisler gađao iz kosa, ali je Sentić s lakoćom obranio

5' - Hajduk je prvi zaprijetio! Lončar je pokušao izbiti, pogodio je Kalika, a lopta se odbila tik uz stativu

1' - Počeo je susret u Gradskom vrtu