Katastrofa na Gradskom vrtu / Osijek ispao od momčadi koja se bori za ostanak u kazahstanskom prvenstvu!

Utakmicu između Osijeka i Kizilžara pratite uživo na tekstualnom prijenosu na RTL.hr od 20 sati i 30 minuta

28.7.2022.
14:15
Davor Javorovic/PIXSELL

UŽIVO:

Osijek - Kizilžar 0:2

Osijek: Ivušić – Jurčević, Lončar, Škorić, Bartolec – Nejašmić, Brlek – Lovrić, Kleinheisler, Fiolić – Mierez

Kizilžar: Lobantsev – Tapalov, Gurman, Karshakevich, Mužek, Bushman – Yakovlev, Kone, Podio, Kozlov - Lobjanidze

90' Kraj za Osijek! Zvižduci s tribina Gradskoga vrta.

82' Ulazi Mance. Osijek baca sve u napad

76' Bjelica je ubacio još jednog napadača. Publika je glasnim pljeskom pozdravila mladog Belju koji je nada Slavoncima da ipak mogu do pogotka.

72' Novi šok za Osijek! S lijeve strane je ovog puta došao ubačaj, a Kone ostaje potpuno sam na 6 metara i posprema loptu u mrežu. Četiri igrača su bila oko njega no nitko ga nije pokrio.

66' Kizilžar nakon pogotka izgleda bolje. Izašao je Lovrić, a ušao Caktaš no Kazahstanci iz kontri vrebaju novu grešku u obrani bijelo-plavih

62' Gooool! Prvi ozbiljan prelazak centra Kazahstanci su okrunili golom! Ubačaj s desne strane obrana Osijeka slabo čisti, a Ivanidze koji je tek ušao iz voleja od stative matira Ivušića

58' Novi korner za Osijek, ali Kozlov čisti ubačaj Lovrića

55' Ramon Mierez igra odličnu utakmicu. Konstantno gnjavi obranu i vezni red kazahstanske momčadi te često uspijeva oteti loptu na njihovoj polovici, ali Osijek ne uspijeva to konkretizirati

52' Dobra prilika za Osijek nakon prekida. Lovrić iz kornera pronalazi Lončara, a on puca glavom malo preko grede

50' Yakovlev priprijetio Ivušiću s 25 metara. Lopta odlazi blizu desne vratnice.

47' Gosti su odmah izveli korner no otklonila je tu opasnost osječka obrana

46' Počeo je drugi dio

45' Ubačaj Osijekovog Mađara ne pronalazi Miereza na drugoj stativi. Argentinac kratak za pola koraka

43' Nakon dugo vremena jedna prijetnja. Bartolec je s poludistance podignuo centaršut, a Mierezov udarac glavom je blokiran. Lovrić izvodi korner na prvog igrača obrane, a odbijenu loptu s ruba kaznenog prostora Kleinheisler napucava u treći red tribina

41' Nešto više od 5 tisuća ljudi je na tribinama Gradskog vrta

40' Dosta grubosti i borbe, ali nakon vatrenih 20 minuta na uvodu malo šansi se stvara. Pokušava Osijek visokim presingom no ništa konkretno nisu napravili

29' Posljednjih nekoliko minuta se malo toga događa. Puno borbe na sredini terena i dosta pogrešnih dodavanja

22' Odličan pritisak slavonske momčadi urodio je plodom. Oteli su loptu na 30 metara od gola, Kleinheisler je tražio prostor za udarac no lopta od bloka odlazi u korner

19' Velika prilika za Osijek. Lovrić se u svom stilu s lijeve strane sjurio i pucao u kontra kut no Lobantsev sjajno brani

17' Osijek ima gotovo 80 posto posjeda no za sada nije stvorio neku čistu priliku.

15' Pogriješio je Brlek i Kone mu je uzeo loptu te se sjurio prema kaznenom prostoru no stiže ga Nejašmić i ruši u opasnoj zoni. Bushman pogađa živi zid iz slobodnog udarca.

14' Dobar ubačaj s desne strane na vrh peterca, no vratar gostiju brani, a Kleinheisler ne uspjeva pogoditi loptu iz voleja

12' Sjajan udarac Brleka s 25 metara. Dirala je nekog i prošla pored lijeve vratarove vratnice

10' Velika šansa za Kizilžar. Nesporazum u obrani Osijeka ostavlja Lobjanidzea na 12 metara potpuno samog no on puca daleko od gola

6' Prvi udarac na susretu! Pokušao je Lovrić iz daljine, ali odlazi visoko preko gola.

3' Osijek je u nekoliko navrata u kratkom periodu ubacio loptu u kazneni prostor gostiju no Kazahstanci sigurno čiste

0' Počela je utakmica na Gradskom vrtu.

_________________________________________________________________________________________________________

Osijek u 20 sati i 30 minuta igra uzvratnu utakmicu na Gradskom vrtu protiv kazahstanskog Kizilžara. Bijelo-plavi su prošlog četvrtka gostovali u Nur-Sultanu i u Hrvatsku se vratili s važnom pobjedom od 2-1.

U kaznoj fazi utakmice Osijek je dozvolio protivniku tračak nade nakon bizarnog autogola, ali sve u svemu, trećeplasirana momčad HNL-a u prošloj sezoni odlično je odradila prvu utakmicu.

Kvalifikacije za KL /

Rijeka poražena u Stockholmu: Šveđani su pokazali da su bolja momčad

"Svi igrači osim Leovca su na raspolaganju, s Beljom ćemo vidjeti je li sposoban pomoći momčadi, a laganih problema s ozljedom ima i Topčagić. Svi ostali su spremni odgovoriti na sve zahtjeve koje nosi utakmica," utakmicu je najavio trener Nenad Bjelica.

"U prvom dvoboju Kizilžar se prezentirao upravo onako kako smo mislili. Očekivali smo da će se braniti u niskom bloku, da će igrati na duge lopte i koristiti svaki prekid za dolazak u napad iz kojih mogu biti jako opasni. Stvorili su nam tri-četiri jako dobre situacije, to znači da je pred nama veliki izazov ako želimo pobijediti u ovoj utakmici", rekao je Bjelica.