Zasluženo slavili / Počinje veliko slavlje u Splitu: Hajduk je osvojio kup i prvi trofej nakon devet godina!

Hajduku je to sedmi trijumf u Kupu, a posljednji put Splićani su slavili 2013. Rijeka je pak u svom osmom finalu upisala drugi poraz.

26.5.2022.
16:40
PIXSELL

Nogometaši Hajduka pobjednici su 31. izdanja hrvatskog nogometnog Kupa nakon što su u finalnom susretu na Poljudu pobijedili Rijeku sa 3-1.

Bilo je to sjajno finale i potpuno zaslužena pobjeda splitskog sastava.

Rijeka je povela u 13. minuti golom Josipa Drmića, izjednačio je Ferro u 24. minuti, a rezultat je okrenuo Dario Melnjak u 36. minuti. Od 41. minute Rijeka je igrala s igračem manje nakon što je isključen Hrvoje Smolčić. U nastavku susreta Melnjak je svojim drugim golom u 56. minuti postavio konačnih 3-1.

Bio je to i drugi "jadranski derbi" u finalima hrvatskog Kupa, prije 17 godina, kada su se još igrale dvije utakmice u finalu, Rijeka je na Kantridi slavila 2-1, a potom na Poljudu pobijedila sa 1-0 osvojivši Kup.

KRAJ

RIJEKA - HAJDUK = 1:3

Drmić 13'
Ferro 24
'Melnjak 36', 56'

90'+1 Gotova je utakmica na Poljudu, Hajduk je osvojio hrvatski kup!

90+1' Hajdukov junak utakmice, Dario Melnjak, izlazi iz igre s gromoglasnim pljeskom. Ušao je Stefan Simić.

86' Stadion je sada prekriven gustim bijelim dimom nakon što su navijači zapalili nekoliko baklji.

81' Izašao je Sahiti, a ušao Biuk.

77' Melnjak večeras igra jednu od najboljih utakmica u svojoj karijeri. Ponovno je prijetio, ali ne dolazi do hat-tricka.

70' Ponovno prijeti Livaja! Odlično je istrčao ispred obrane Rijeke, prošao je i Labrovića, ali njegov pokušaj odlazi iznad grede...

68' Ne smiruje se pred vratima Rijeke. Zaprijetio je Livaja, sam je završio ispred Labrovića koji brani udarac.

63' Zamjena i za Rijeku. Izašao je Selahi, tragičar trećeg pogotka, a umjesto njega je ušao Lepinjica. Izašao je i Pavičić, a ušao je Robert Murić.

63' Kakva obrana Labrovića! Opasan udarac iz kuta Hajduka, a Melnjak zamalo postiže hattrick.

62' Prva promjena Dambrauskasa. Izašli su Mlakar i Grgić, a ušli su Čolina i Vuković.

56' GOOOOOOL HAJDUK! Kobna pogreška Sahitija. Htio je poslati povratnu, ali samo je uposlio Melnjaka koji ponovno trese mrežu Rijeke.

46' Promjena u redovima Rijeke. Izašao je Obregon, a ušao je Andres Solano.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45' Poluvrijeme na Poljudu! Hajduk je golovima Ferra i Melnjaka stigao do preokreta nakon što je Josip Drmić zabio za rano vodstvo.

42' Dobar pokušaj Eleza iz slobodnog udarca.

41' Pa šta radi Smolčić?! Kapetan Rijeke bez jasnog razloga povlači Livaju za dres i dobiva drugi žuti karton!

36' Melnjak zabija za preokret Hajduka. Hajduk je imao slobodni udarac kojeg je izveo Sahiti. On pronalazi Livaju koji je uposlio Melnjaka pred gol.

36' GOOOOOOOL HAJDUK!!!!!

33' Opasna prilika Hajduka! Melnjak se ubacio u šesnaesterac i pucao, korner za Hajduk.

27' Fossati dobiva žuti karton zbog prekršaja, a požutio je i Smolčić zbog prigovora.

24' GOOOOOOOOOL HAJDUK! 1-1 NA POLJUDU. Ferro glavom zabija nakon udarca iz kuta!

24' Lijepa kombinacija Krovinovića i Mlakara u šesnaestercu.

21' Prvi pravi pokušaj Hajduka! Krovinović je odlično iskoristio slobodni prostor u šesnaestercu, iz prve je pucao nakon ubačaja s lijeve strane. Udarac odlazi malo pored lijeve vratnice.

18' Lijep ubačaj po podu Melnjaka s lijeve strane. Ipak, Rijeka čisti prije nego što je Livaja došao do šanse.

15' Jović čeka odluku VAR sobe, provjerava se moguće zaleđe pri pogotku Drmića.

13' GOOOOOOL RIJEKA!!! Josip Drmić zabija pogodak iz brze kontre. Obregon je odličnim dodavanjem pronašao Drmića, koji je bio u situaciji 1 na 1 s Kalinićem.

9' Hajduk je imao slobodni udarac, a u skoku je najviši bio Melnjak, koji je ipak pucao pored vrata.

6' Rijeka se stabilizirala. Za razliku od Hajduka, igraju sporiju igru. S dodavanjima i dugim loptama pokušavaju rastaviti splitsku obranu.

4' Livaja ponovno prijeti! Napadač je iz voleja pucao prema riječkim vratima.

2' Visoki pritisak Hajduka od prve minute! Livaja je tukao, ali pokušaj je završio blokiran.

1' Počela je utakmica na Poljudu!

18.30h - Fantastična atmosfera u fan zoni na splitskoj rivi.

18.05h - Početni sastavi, Hajduk bez Kalinića od prve minute

Hajduk i Rijeka večeras od 19 sati na Poljudu igraju finale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. I jednima i drugima to je posljednja šansa da ovu sezonu označe uspješnom i da osvoje trofej. Osim osvajanja naslova, nagrada je preskakanje jedne stepenice u europskim kvalifikacijama. Pobjednik će u kvalifikacijama Konferencijskelige startati od 3. pretkola, a poraženi od drugog.

PRATITE ATMOSFERU /

UŽIVO SA SPLITSKIH ULICA: Krcata splitska Riva: Navijači slave uz pjesmu i ples

Na splitskim se ulicama polako počinje zagrijavati atmosfera za Jadranski derbi u finalu Kupa. Naš novinar Aldo Franičević nalazi se na splitskim ulicama. Atmosfera je za sada vrlo mirna. Riva nije krcata, no iz minute u minutu sve više bijelih dresova pristiže na rivu i u fan zonu te polako, ali sigurno, cijeli Split diše za nogometnu utakmicu.