BARCA POTOPILA REAL S PET GOLOVA I BACILA MADRID NA KOLJENA: / Suarez zabio hat-trick, Rakitić oduševio maestralnim potezom

28.10.2018.
18:01

Prvi ovosezonski derbi završio je sramotnim porazom Reala na Camp Nou.

Nogometaši Barcelone, koji su igrali bez ozlijeđenog LeaMessija, dobili su prvi El Clasico ove sezone, svladavši u nedjelju u 10. kolu Primere na Camp Nou Real Madrid sa 5-1, a trostruki strijelac bio je LuisSuárez. Barca je povela u 11. minuti. Ivan Rakitić je dugom loptom proigrao Albu na lijevom boku, a on povratnom loptom pronašao Coutinha, koji pogađa za 1-0.

[VIDEO] LUKA MODRIĆ ZATRESAO STATIVU I PROMAŠIO IZJEDNAČENJE: /

Hrvati potpuno dominiraju terenom

Stativa Modrića

U 30. minuti novi pogodak Barcelone. Luis Suarez je nakon duela s Varaneom pao u kaznenom prostoru, a sudac je nakon pregleda VAR-a dosudio penal. Suarez je bio siguran realizator za 2-0. Na startu drugog poluvremena Real je stisnuo Barcu i u 50. minuti Marcelo smanjuje zaostatak na 1-2. U 56. Real je mogao poravnati, LukaModrić je pucao sa ruba šesnaesterca, ali lopta pogađa stativu.

U završnici utakmice uslijedio je potop Reala. U 75. minuti Luis Suarez sa 11 metara odličnim udarcem glavom pogađa za 3-1. Luis Suarez u 83. minuti upisuje hat-trick, iz kontranapada zabija za 4-1, a golijadu Barce dovršio je Arturo Vidal u 87. minuti. Rakitić i Modrić odigrali su cijeli susret, a Rakitić je bio jedan od ključnih igrača u visokoj pobjedi Barce.

Barcelona se ovom pobjedom vratila na vrh ljestvice Primere sa 21 bodom, dva više od drugog Atletica iz Madrida, dok je Real tek deveti sa 14 bodova.

Uživo:

BARCELONA - REAL MADRID 5-1

BARCELONA: Ter Stegen - Jordi Alba, Lenglet, Pique, S. Roberto - Arthur, Busquets, Rakitić - Coutinho, Rafinha, Suarez

REAL MADRID: Courtois - Marcelo, S. Ramos, Varane, Nacho - Kroos, Casemiro, Modrić - Isco, Bale, Benzema

Kraj!

87' GOOL Real je na koljenima. Arturo Vidal je zabio peti gol za domaćine.

83' GOOL Suarez je još jednom prevario Belgijca i dodatno gurnuo Real u ponor.

75' GOOL Sergi Roberto je poslao je loptu u šestnaesterac, a Luis Suarez je efektno glavom zakucao loptu u mrežu.

73' Rakitić je pokupio jednu opasnu loptu i spriječio Real da zaprijeti Ter Stegenu.

68' Lucas je sjajno poslao za Benzemu, Francuz je tukao glavom, ali je otišla malo iznad prečke.

64' Jordi Alba je opasno zaprijetio se desetak metara, Ramos je srećom za goste uspio presjeći udarac i odbiti u korner.

62' Pique je spasio Barcu, lopta je išla prema Iscu, ali Katalonac je savršeno reagirao.

61' Suarez je sada zatresao vratnicu.

56' Imala je Barcelona sada sreće, Modrić je zatresao stativu.

55' Pogodak je Realu dao krila, Ramos je sada tukao glavom iz blizine, ali preko gola.

50' GOOl Marcelo je došao do lpte unutar kaznenog prostora te je svladao Ter Stegena udarcem po sredini gola.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45+1' Barca je imala obećavajuću akciju, ali se Suarez odlučio na udarac iz daljine, a on je završio daleko od gola.

43' Rafinha je tukao s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

38' Rakitić je zaradio žuti karton.

31' GOOL Suarez je povisio iz penala. Tukao je uz desnu stativu, Belgijac je pročitao njegovu namjeru, ali nije uspio obraniti.

30' Nakon pregledavanja snimke sudac je pokazao na bijelu točku.

28' Suarez je pao u kaznenom prostoru, Barca je tražila penal, sudac je pokazao da se nastavi igrati. Nakon pregledavanje snimke donijet će odluku.

27' Real je počeo igrati. Kontroliraju posjed i stvaraju akcije te su sve opasniji.

19' Nakon velike pogreške Ramosa lopta je došla do Arthura, ali njegov odličan udarac zaustavio je Courtois.

11' GOOL Rakitić je sjajnim dodavanjem preko pola terena našao Albu na lijevoj strani, on je pak povratno poslao za Coutinha, a ovaj nije imao težak posao.

8' Real je odigrao lijepu akciju, na koncu je Benzema tukao iz voleja s ruba 16-erca, ali je lopta otišla preko gola.

5' Traje pritisak Barce, igra se preselila u Realovi polovicu. Barca napada desnu stranu Reala gdje nema Carvajala.

3' Odmah na početku obje su momčadi pokazale zube.

1' Počela je utakmica.

16:14 - Camp Nou izgleda impresivno.

Svlačionica domaćina spremna je za veliki okršaj.