SENZACIJA SEZONE: / Redsi upisali prvi poraz, mučno je gledati što navijači rade Lovrenu nakon utakmice

Redsi do sada nisu izgubili prvenstvenu utakmicu

29.2.2020.
20:34

Nogometaši Watforda priredili su senzaciju pobijedivši u susretu 28. kola engleskog prvenstva Liverpool sa 3-0 prekinuvši niz "Redsa" od čak 44 ligaška susreta bez poraza.

LEGENDA UNITEDA JEDVA DOČEKALA DEBAKL LIVERPOOLA: /

Pogledajte kako je proslavila prvi poraz mrskog rivala

Junak velike pobjede Watforda bio je dvostruki strijelac Ismaila Sarr (54, 60), a među strijelce se upisao i Troy Deeney (72). Za Liverpool je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac DejanLovren, no uklopio se u sivilo svog sastava. Domaćini su u 60. minuti poveli s 2:0, a kod oba gola navijači su prozvali Lovrena zbog loših reakcija.

U 54. minuti Ismail Sarr doveo je Watford u vodsvo kada je nakon ubačaja iz auta, lopta prešla preko Lovrena, koji nije niti pokušao glavom presjeći ubacivanje. Sarr je utrčao i pospremio je u mrežu. Doduše ne može se reći da je Lovren jedini krivac za ovaj pogodak. Malo toga je mogao napraviti jer je Sarr pobjegao svom čuvaru, a Van Dijk je zakasnio pokriti rupu koja se otvorila. U 60. minuti pak Troy Deeney odigrao za Sarra, a on je pobjegao Lovrenu i Van Dijku i izbio sam ispred Alissona te majstorski prebacio loptu preko njega i pospremio je u mrežu.

U 72. minuti Troy Deeney je sa ruba šesnaesterca opalio i zabio. Prije toga nastala je prava pomutnja u Liverpoolovoj obrani.

Posljednji put Liverpool je izgubio 3. siječnja 2019. na gostovanju kod Manchester Cityja (1-2), a potom nanizao čak 44 utakmice bez poraza.

Činilo se kako bi momčad Jurgena Kloppa mogla dostići rekord Arsenala od 49 utakmica bez poraza i tako preuzeti naslov "Invincibles". Međutim, Liverpool je pao na gostovanju kod davljenika Watforda kojem je svaki bod važan u borbi za prvoligaški spas.

Ovim porazom Liverpool je propustio priliku postati i prvi klub u povijesti elitnog razreda engleskog nogometa sa 19 pobjeda zaredom. Ostao je na 18 koliko je ostvario i Manchester City 2017. godine.

Navijače Liverpool može utješiti činjenica kako ovaj poraz neće bitnije utjecati u bobi za naslov prvaka. "Redsi" i dalje imaju ogromna 22 boda više od Manchester Cityja.

Zanimljivo, Watford je u zadnjih osam susreta upisao čak sedam poraza i remi protiv Liverpoola, pri čemu je u zadnje četiri utakmice primio čak 15 golova. No ovoga puta domaćin je u potpunosti dominirao i mogao je i uvjerljivije slaviti.

Koliko je Liverpool bi nemoćan možda i najbolje oslikava podatak kako je Kloppova momčad u prvom poluvremenu uputila samo jedan udarac prema suparničkim vratima, što joj se dogodilo još samo jednom u 172 ligaške utakmice pod vodstvom njemačkog stručnjaka.