ČUDO SE DOGODILO: / Senzacionalna Lokomotiva stigla do najvećeg klupskog uspjeha u Europi

Nogometaši Lokomotive izborili su doigravanje Europske lige nakon što su na gostovanju svladali Vorsklu s 3:2.

4.8.2016.
19:49
Screenshot

U uzvratnoj utakmici 3. pretkola nogometne Europske lige zagrebačka Lokomotiva je u četvrtak u gostima kod ukrajinske Vorskle pobijedila sa 3-2, te se je, nakon 0-0 iz prvog susreta, plasirala u posljednje pretkolo.

Lokosi su poveli već nakon 32 sekunde. Pred svojim kaznenim prostorom prekinuli su napad domaćina i razvili odličnu kontru koju je u pogodak pretvorio Petar Bočkaj.

U 33. minuti mogla je Lokomotiva povećati vodstvo. Bartolec se dobro probio po desnom boku i ubacio je u peterac, ali je Bočkaj bio prekratak.

Prvu prigodu Vorskla je imala u 41. minuti, ali je vratar Danijel Zagorac udarac Kobakhidzea odbio u korner. Bartulović je izveo udarac iz kuta, a Djitjatijev je pogodio gredu.

Promašili penal

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena najbolja šansa za domaćine. Grezda je neopreznim startom u kaznenom prostoru srušio Perduta, a izraelski sudac Orel Grinfeld dosudio je penal. No, udarac Khlyobasa obranio je vratar Zagorac.

Na početku drugog poluvremena, u 49. minuti, Vorskla je uspjela izjednačiti iz jedne bezazlene situacije. Kobakhidze je ubacio u petarac Lokosa, na lopti je već bio vratar Zagorac, ali Perić to nije vidio i u klizećem startu je loptu skrenuo u vlastitu mrežu.

No, samo četiri minute kasnije još jedan odličan kontranapad Lokosa, koji su na polovici terena presjekli loptu. Bočkaj se je probio po lijevom boku i uposlio je IvanaFiolića, koji prekrasnim udarcem sa 20 metara pogađa za vodstvo Lokomotive 2-1.

U 64. minuti Lokosi su "nokautirali" Ukrajince. Ćorić je izveo slobodan udarac, a Dino Perić zabija za 3-1.

Do kraja susreta Vorskla je uspjela tek ublažiti poraz pogotkom Česnjakova u 74. minuti.

Ždrijeb posljednjeg pretkola Europske lige je u petak u Nyonu u 13 sati.

STRIJELCI: 0-1 Bočkaj (1), 1-1 Perić (49-ag), 1-2 Fiolić (53) 1-3 Perić (64), 2-3 Česnjakov (74).

SUDAC: Orel Grinfeld (Izrael)

STADION: Oleksij Butovskij

GLEDATELJA: 10.000

Uživo:

Vorskla - Lokomotiva 2:3

74' - Chesnakov je smanji na 2:3.

64' - Perić je povisio na 3:1.

53' - Fioloć vraća vodstvo Lokomotivi na dodavanje Bočkaja.

49' - Perić je zabio autogol.

45+1' - Khlyobas nije realizirao penal. Prekršaj u kaznenom prostoru skrivio je Grezda, a udarac Khlyobasa obranio je Zagorac

1' Bočkaj se nakon brze polukontre sjurio po lijevom krilu i zabio nakon dodavanja Ćorića.