OČEKIVANI RASPLET GRADSKOG DERBIJA: / Hat-trick Soudanija za 25. pobjedu Dinama u 26. ogledu protiv Lokomotive

Nogometaši Dinama svladali su Lokomotivu 25. put u 26. međusobnom ogledu u hrvatskom prvenstvu, ovaj put 3-0 hat-trickom Soudanija u ogledu 7. kola ovosezonske borbe za domaći naslov.

27.8.2017.
20:50
PIXSELL

U ogledu u kojem nije bilo drame Dinamo je do pobjede stigao rutinski protiv suparnika koji nije ubilježio ozbiljan pokušaj udarca u okvir gostujućeg gola. S druge strane Dinamo je odigrao onoliko koliko je bilo potrebno za sigurnu pobjedu, a potpisao ju je svojim pogocima alžirski napadač Soudani.

Dvaput ga je, kod uvodnog i posljednjeg pogotka, sjajno uposlio Sosa, kod drugog je najbolje iskoristio gužvu u šesnaestercu Lokomotive nakon ubačaja Antolića.

Dinamo je ovom pobjedom stigao do šestog slavlja u sedmoj ligaškoj utakmici sezone, te na ljestvici ima četiri boda više od drugoplasiranog aktualnog prvaka Rijeke. Lokomotiva je osma s četiri osvojena boda.

LOKOMOTIVA - DINAMO 0-3

Lokomotiva: Šemper - Karačić, Kolinger, Soldo, Musa - Ivanušec, Capan, Burić - Babić, Majer, Doležal

Dinamo: Livaković - Stojanović, Sigali, Rrahmani, Sosa - Doumbia - Soudani, Moro, Antolić, Olmo - Hodžić

90+3. minuta: Utakmica je završena pobjedom Dinama 3-0.

90. minuta: Utakmica će biti produžena za tri minute.

85. minuta: Još pet minuta do Dinamovog slavlja.

78. minuta: Soudani izlazi iz igre na zasluženi odmor, ulazi Henriquez. Dvije minute prije toga ponovno kombinacija Olmo-Soudani, ovaj je put Šemper bio brži.

71. minuta: GOOOOOL! Eto ga, 3-0 i opet Soudani. Sjajni lopta Olma pronašla je Soudanija s desne strane iznad šesnaesterca. Alžirski napadač othrvao se obrambenom igraču Lokomotive i vrškom kopačke prebacio domaćeg vratara za 3-0.

67. minuta: Olmo u šansi za 3-0. Ipak ništa.

60. minuta: GOOOOOL! Ponovno Soudani! Antolić je izveo slobodan udarac, a u gužvi u šesnaestercu domaćina lopta je nekako došla do nepokrivenog Soudanija kojem nije bilo teško ugurati je u Šemperovu mrežu za povećanje vodstva. Rezultat je 2-0 za Dinamo.

58. minuta: Izmjena u redovima Dinama. Ulazi Fernandes, izlazi Hodžić.

48. minuta: Soudani u velikoj prilici za povećanje vodstva. Išao je sam alžirski napadač na Šempera, pokušao je pogoditi Lokomotivinom golmanu kroz noge, no ostaje 1-0 za favoriziranu momčad.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Završilo je prvo poluvrijeme.

43. minuta: Šansa za Lokomotivu. Majer je lijepo uposlio Musu u naletu na lijevoj strani, no Lokomotivin igrač odlučuje se za guranje lopte po tlu u peterac Dinamove momčadi. Obrana gostiju to lako čisti. Upitno je bi li tako bilo da je odigrao povratnu Majeru koji je bio sam...

40. minuta: Dinamo nakon pogotka nastavlja s kontrolom igre. Igrači Lokomotive ne djeluje kao da su spremni vratiti rezultat u egal, dapače, tek Doležal provodi vrijeme na polovici terena koja pripada gostima.

30. minuta: GOOOOOL! Dinamo vodi 1-0, a strijelac je Soudani s vrha šesnaesterca. Asistirao mu je, nakon što se oslobodio Majera, Sosa.

25. minuta: Soudani je pokušao, samo u blok Muse.

18. minuta: Dinamo, očekivano, napada. Rezultat je i dalje 0-0. Nije ga promijenio sada niti Hodžić udarcem s 20-ak metara kojeg je Šemper lako obranio.

10. minuta: Prilika i na drugoj strani, ali Doležal glavom šalje loptu pokraj gola.

7. minuta: Napokon nešto vrijedno upisa. Hodžić je ušao u šesnaesterac, no zaustavio ga je Kolinger.

5. minuta: Zasad bez prilika koje bi valjalo istaknuti.

1. minuta: Utakmica je započela. S tribina odjekuju pogrdne poruke na račun Dinamovog savjetnika Zdravka Mamića.

Utakmica u Kranjčevićevoj počet će za pet minuta.