MLADA HRVATSKA UVJERLJIVA PROTIV LITVE U KVALIFIKACIJAMA ZA EURO: / Bišćanova ekipa furioznom završnicom do tri boda

Hrvatska je važna tri boda izborila u posljednjih 20 minuta

14.11.2019.
19:26
Marko Prpic/PIXSELL

U dvoboju 4. kvalifikacijske skupine EURA 2021 hrvatska U-21 nogometna vrsta je u Vilniusu svladala Litvu s 3-1 (1-0).

Nakon poraza od Škotske (1-2) i pobjede nad San Marinom (7-0) hrvatska U-21 reprezentacija je teže od očekivanoga slavila u Litvi i probila se na treće mjesto ljestvice.

Kažnjeni za promašaje

Hrvatska je povela već u 9. minuti kada je Kloniunas srušio Musu u kaznenom prostoru, a jedanaesterac je izveo Luka Ivanušec, čiji udarac brani vratar Krapikas, no veznjak Dinama je prvi na odbijenoj lopti i pogađa za vodstvo. U 60. minuti Litvanci su izjednačili i kaznili Hrvatsku za brojne promašaje, a gol je dao Domantas Antanavičius.

U 73. minuti Hrvatska je izvela brzi protunapad, Bistrović je pronašao potpuno samog Ivana Posavca, a igrač Varaždina ponovno donosi vodstvo izabranicima Igora Bišćana. Minutu prije kraja Kristijan Bistrović nakon dodavanja Ivanušeca potvrđuje pobjedu Hrvatske.

U ponedjeljak Hrvatska u Velikoj Gorici dočekuje Češku.

Kvalifikacije za U21 Europsko prvenstvo, skupina 4

Litva - Hrvatska 1:3

Litva: Krapikas, Sirvys, Kloniunas, Šatkus, Stockunas, Šešplaukis, Antanavičius, Megelaitis, Jankauskas, Dubickas, Utkus

Hrvatska: Šeper, Šutalo, Kalaica, Gvardiol, Bradarić, Moro, Lepinjica, Ivanušec, Ćuže, Musa, Marin

90' Gotova je utakmica, Hrvatska je pobijedila 3:1 i osvojila tri boda.

89' GOL Hrvatska je postigla treći gol i riješila utakmicu. Strijelac je Kristijan Bistrović i mladi Vatreni su na milimetar do važne pobjede.

73' GOL Hrvatska ponovno vodi. Mladi Vatreni odmah nakon primljenog pogotka su krenuli po novi gol i on je pao u 73. minuti. Pogodio je Ivana Posavec koji je iskoristio nepažnju litavske obrane, izbio pred vratqara i sigurno ga matirao.

60' GOL Litva je izjednačila. Pogodio je Domantas Antanavičius nakon slabe reakcije u hrvatskoj obrani.

52' Hrvatska je u drugom poluvremenu nastavila gdje je i stala u prvom dijelu. Velika inicijativa, ali nažalost bez izglednih prilika.

46'Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme u Litvi.

33' Hrvatska i dalje drži situaciju na terenu pod svojom kontrolom. Bišćanovi izabranici imaju inicijativu i pokušavaju postići drugi gol.

9' GOL Ivanušec je strijelac. On je izveo jedanaesterac, golman Litve ga pročitao i obranio mu, ali Ivanušec je pospremio odbijenu loptu u mrežu.

8' Jedanaesterac za Hrvatsku. Edvinas Kloniunas je srušio Musu i Hrvatska ima veliku priliku za vodstvo.

5' Krenuli su mladi Vatreni odlučno i od samog početka zagospodarili terenom. Pucao je sada Ivanušec, ali nije bio precizan.

1' Počela je utakmica u Kaunasu.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija od 17.30 igra utakmicu protiv Litve u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo koje će se 2021. godine igrati u Sloveniji i Mađarskoj. Ovo je treća utakmica mladih Vatrenih u kvalifikacijskoj skupini 4.

U prvoj utakmici hrvatski nogometaši izgubili su od Škotske na Šubićevcu nakon čega je smijenjen izbornik Nenad Gračan, a na njegovo mjesto je stigao Igor Bišćan pod kojim su u sljedećem susretu u kvalifikacijama na gostovanju svladali San Marino 7:0.

Mladi Vatreni prije sreza s Litvom imaju šest bodova, a prvoplasirana Škotska njih osam, ali i dvije utakmice više.