JUVENTUS MEĐU ELITNOM OSMORKOM: / Velika glupost Pereire uništila svaku nadu Portu

Nogometaši Juventusa plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su i u uzvratnom susretu u Torinu slavili protiv Porta s 1-0.

14.3.2017.
22:35

JUVENTUS - PORTO 1-0

JUVENTUS: Buffon; Alves, Benatia, Bonucci, Alex Sandro; Khedira, Marchisio; Cuadrado, Dybala, Mandžukić; Higuain

PORTO: Casillas; Pereira, Felipe, Marcano, Layun; Danilo, Andre-Andre, Oliver; Brahimi, Soares, Andre Silva

STRIJELCI: 1-0 Dybala (42 - 11m)

U prvom susretu u Portugalu Juventus je pobijedio s 2-0, a u uzvratu u Torinu za pobjedu je bio dovoljan pogodak Paula Dybale iz kaznenog udarca u 42. minuti. Porto je od 41. minute igrao bez isključenoga Maxija Pereire, a kod Juventusa su zaigrala oba hrvatska reprezentativca - Mario Mandžukić cijelu utakmicu, a Marko Pjaca od 46. minute.

Juventus je u uzvratu potvrdio prolazak među osam najboljih, a sve nade Porta nestale su u u 41. minuti kada je njihov branič Pereira skrivio kazneni udarac i isključenje.

Casillas zaustavio Mandžukića

Juventus je krenuo bolje u utakmicu i već u 3. minuti Dybala je promašio iz blizine, a u 23. minuti vratar Casillas je obranio šut Mandžukića. Konačna odluka o ukupnom pobjedniku pala je u 41. minuti kada je Maxi Pereira rukom zaustavio šut Higuaina prema praznom mreži. Pereira je dobio crveni karton, a dosuđen je kazneni udarac koji je Dybala pretvorio u gol i vodstvo talijanskog prvaka.

Drugo poluvrijeme je počelo šansom Soaresa, čiji je udarac prošao pored lijeve vratnice, kao i udarac Higuaina u 66. minuti. To su bile i jedine šanse u ostatku utakmice jer je Porto bio zadovoljan minimalnim porazom, a Juve prolazom u četvrtfinale.

UŽIVO:

90+1' - KRAJ UTAKMICE, JUVENTUS JE POBIJEDIO S 1-0.

82' - Odličnu je kontru odigrao Porto, ali u završnici je Diogo Jota promašio veliku priliku.

80' - U Leicesteru je Schmeichel obranio penal Nzonziju i sačuvao prednost koji engleskog prvaka vodi dalje. Sevilli je u 74. minuti isključen Nasri.

75' - Pao je ritam u Torinu, gosti su se pomirili s ispadanjem.

69' - Opet je bilo opasno pred Portovim vratima, ali sada Dybala nije bio precizan.

66' - Pucao je Higuain, lopta je otišla tik uz vratnicu.

60' - Pjaca je sada imao veliku priliku nakon sjajne asistencije petom Marija Mandžukića. Lopta je, međutim, otišla pored gola.

54' - Leicester je poveo protiv Seville s 2-0, strijelac je Marc Albrighton.

52' - Pokušao je Andre za Porto, ali nije bio precizan.

49' - Nevjerojtano što je sada promašio Soares. Krenuo je sam na Buffona iskosa s lijeve strane i poslao loptu pored gola.

46' - U igri je i naš Marko Pjaca koji je zamijenio Cuadrada.

46' - POČINJE DRUGO POLUVRIJEME.

45+2 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, JUVENTUS VODI S 1-0.

45+1' - Cuadrado je pucao preko gola.

42' - GOOOOOOOL! JUVENTUS VODI S 1-0. Dybala je stavio loptu na bijelu točku i matirao Casillasa.

40' - Higuain je pucao, a Maxi Pereira se bacio i rukama zaustavio njegov udarac. Jedanaesterac za Juventus i izravni crveni karton za Pereiru!

40' - JEDANAESTERAC ZA JUVENTUS!

40' - Pokušao je sada glavom i Benatia, ali opet isti epilog - lopta je otišla pored gola.

38' - Još jedna prilika za Mandžukića! Nakon nabacivanja iz kornera hrvatski je napadač pucao glavom, ali poslao je loptu pored gola.

35' - Juventus ima 60 posto posjeda lopte i gotovo dvostruko više dodavanja od Porta.

34' - Dybala je nabacio s lijeve strane prema Mandžukiću, ali Marcano je u posljednji trenutak skinuo loptu s glave našeg napadača.

28' - Higuain je ubacio pred gol s desne strane, ali Dybala nijeuspio pogoditi loptu.

27' - U Engleskoj je Leicester poveo protiv Seville s 1-0 pogotkom Wesa Morgana. Ako tako ostane, engleski prvak će u četvrtfinale jer su u prvom dvoboju Andalužani slavili s 2-1.

23' - Najbolja prilika dosad. Cuadrado je nabacio s desne strane, Mandžukić je pucao glavom, ali Casillas je to obranio.

20' - Ni u drugoj večerašnjoj utakmici, onoj između Leicestera i Seville, zasad nema golova.

15' - Juventus je zasad nešto bolji, ali ni na jednoj strani zasad nema izrazitih prilika.

13' - Brahimi je izveo slobodan udarac s lijeve strane, ali bilo je to vrlo loše.

12' - Cuadrado je dobio žuti karton zbog grubog prekršaja.

6' - Dybala je pokušao još jednom, ovaj put sa 17 metara udaljenosti, ali opet je lopta otišla pokraj gola.

3' - Dobra prilika za Juventus, Dybala se probio po desnoj strani i pucao iskosa, ali otišla je lopta pored gola.

2' - Pokušao je Higuain glavom, ali nije to bilo toliko opasno.

1' - POČELA JE UTAKMICA.

0' - Velika je ovo večer za Ikera Casillasa koji će upisati 175. nastup u europskim kupovima čime će s prvog mjesta svrgnuti Paola Maldinija.

0' - Juventus je posljednji put pred svojim navijačima poražen 23. kolovoza 2015. kada je u prvenstvenoj utakmici bolji bio Udinese.

0' - Juventusovom vrataru i kapetanu Gianluigiju Buffonu ovo će biti 103. nastup u Ligi prvaka. Jednako toliko ima još jedan legendarni vratar Oliver Kahn.

0' - Objavljeni su i početni sastavi za večerašnji dvoboj, a nama je najvažnije da će od prve minute za Juventus zaigrati naš Mario Mandžukić koji je u petak propustio ligaški dvoboj protiv Milana zbog želučanih tegoba. Marko Pjaca, strijelac vodećeg pogotka u Portu, na početku će biti na klupi za pričuve.