KVARNER JE U DELIRIJU: / Rijeka u velikom stilu projurila Koprivnicom i stigla korak do povijesnog naslova

Nogometaši Rijeke u 34. su kolu hrvatskog prvenstva slavili na gostovanju kod Slaven Belupa s 2-0 i stigli korak do povijesnog naslova.

17.5.2017.
19:53
Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

SLAVEN BELUPO - RIJEKA 0-2

SLAVEN BELUPO: Marković - Purić, Musa, Jovičić, Melnjak - Christensen, Burić, Katić, Bouadla - Ivanovski, Heber

RIJEKA: Prskalo - Ristovski, Župarić, Elez, Zuta - Bradarić, Mišić - Vešović, Andrijašević, Bezjak - Gavranović

STRIJELCI: 0-1 Andrijašević (14), 0-2 Vešović (42)

Rijeka je uspjela doći do pobjede za nju u tradicionalno neugodnoj Koprivnici u kojoj je prije ove utakmice posljednji put slavila u ožujku 2014. godine. Kekovi nogometaši su se na taj način vratili na pet bodova prednosti u odnosu na Dinamo i su sada u prilici da pobjedom nad Cibalijom u pretposljednjem kolu na svojoj Rujevici osiguraju prvi naslov u povijesti.

DINAMO PREŽIVIO DRAMU: /

Modri su drhtali do posljednje sekunde, no lov na Rijeku i dalje je otvoren

U 14. minuti Zuta je nabacio s lijeve strane, a lopta se od Vešovića odbila točno na nogu Andrijaševiću koji s pet metara nije mogao promašiti. Prednost su Riječani povećali u 42. minuti nakon velike pogreške Melnjaka. On je glavom pokušao vratiti loptu vrataru, ali loše je to napravio i gurnuo ju je samo do Vešovića koji je spretno matirao Markovića. Gavranović je ugurao loptu u mrežu i pritom je možda bio u zaleđu, ali suci su procijenili da je lopta prešla crtu već nakon Vešovićeva udarca.

Rijeka uoči posljednja dva kola ima 85 bodova, dok je Dinamo nakon pobjede protiv Istre (2-1) na 80. U nedjelju od 17 sati Dinamo gostuje u Gradskom vrtu kod Osijeka, dok dva sata kasnije Riječani na Rujevici dočekuju pretposljednju Cibaliju.

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE, RIJEKA JE POBIJEDILA S 2-0.

87' - Još jednom je Heber opalio iz daljine, još jednom je lopta završila daleko od cilja.

85' - Još pet minuta dijeli Riječane od trijumfa na stadionu na kojem nisu slavili više od tri godine.

80' - Riječani mirno čuvaju rezultat, Slavenpokušava smanjiti zaostatak, ali nema neke velike opasnosti po gol Prskala.

76 - Kek radi još jednu zamjenu: Čanađija je na terenu umjesto Vešovića.

75' - Posljednja izmjena kod Slavena: Bogojević umjesto Christensena.

71' - Uspio je sada pucati Ivanovski iskosa s desne strane, ali poslao je loptu pored vratnice.

69' - Nova zamjena kod domaćih: Aliti je u igri umjesto Jovičića.

68' - Upropastio je sada Bezjak veliku priliku za Rijeku. Vešović je nabacio s desnog boka, a usamljeni Bezjak je s desetak metara traljavo pucao i poslao loptu pored gola.

66' - Vešović je dobio žuti karton nakon neopreznog starta.

64' - Izmjena i kod Slaven Belupa: Barić je u igri, a Melnjak je izvan travnjaka.

62' - Heber je opalio iz daljine, ali otišla je lopta daleko od gola.

59' - Kek je očito krenuo polako zatvarati utakmicu, izvadio je napadača, a uveo defenzivnog veznjaka.

58' - Prva izmjena kod Rijeke: ušao je Maleš, a izašao Gavranović.

50' - Krenuo je Slaven malo odlučnije u nastavak, vidjet ćemo hoće li mu to donijeti nešto.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, RIJEKA VODI S 2-0.

42' - Melnjak je napravio veliku pogrešku. Glavom je pokušao vratiti loptu vrataru, ali loše je to napravio i gurnuo ju je samo do Vešovića koji je spretno matirao Markovića. Gavranović je ugurao loptu u mrežu, ali čini se da je ona već nakon Vešovićeva udarca prešla crtu.

42' - GOOOOOOOOL! RIJEKA VODI S 2-0.

40' - Ristovski je još jednom projurio po desnom boku i ubacio u sredinu, ali nikoga od riječkih nogometaša tamo nije bilo.

33' - Izravno je iz slobodnog udarca s desne strane pucao Bouadla, ali zaustavio je to Prsaklo.

28' - Pao je malo ritam utakmice, Rijeka mirno čuva rezultat, a Salven zasad ne pokazuje previše želje za napadom.

23' - Rijeka i dalje kontrolira utakmicu, kod Slavena nema puno agresivnosti.

18' - Heber je pucao s 20 metara, a Prskalo vršcima prstiju izbacio loptu u korner.

16' - Ristovski se s desne strane probio u kazneni prostor, ali njegovo dodavanje prema Gavranoviću nije bilo točno.

14' - Zuta je nabacio s lijeve strane, a lopta se od Vešovića odbila točno na nogu Andrijaševiću koji s pet metara nije mogao promašiti.

14' - GOOOOOOOOOL! RIJEKA VODI S 1-0.

9' - Bradarić je ubacio, ali Musa je uspio izbiti loptu.

5' - Elez je dugom loptom pronašao Andrijaševića, ali ovaj nije dobro zahvatio loptu glavom.

2' - Imala je Rijeku slobodan udarac s desne strane. Mišić je ubacio, Slavenovi braniči očistili su opasnost

1' - POČELA JE UTAKMICA.

0' - Rijeka ima velikih problema sa Slaven Belupom, u Koprivnici nije slavila još od ožujka 2014. godine.