SLAVLJE U SPLITU / Hajduk s lakoćom 'riješio' Goricu: Nakon dugih 18 godina čekanja osigurali titulu jesenskog prvaka 1.HNL

Tekstualni prijenos utakmice uživo mogli ste pratiti na portalu Net.hr.

2.12.2023.
16:31
Ivo Cagalj/PIXSELL

U sklopu 17. kola HNL-a Hajduk je od 17.30 domaćin Gorici. Vodeća momčad prvenstva ima niz od šest pobjeda za redom, od čega ih je pet bilo u prvenstvu te će se pokušati osvetiti svom gostu za poraz 2:1 iz rujna u Velikoj Gorici.

MREŽE MIROVALE /

Podjela bodova u derbiju 17. kola HNL-a: Po jakoj kiši pobjedi ipak bili bliže gosti

Hajduk ima četiri boda više od drugoplasirane Rijeke koja je ranije danas remizirala u Osijeku te bi Splićani novom domaćom pobjedom osigurali titulu jesenskog prvaka, prvu nakon 2005. godine. S druge strane, Gorica je četvrta s 26 bodova i eventualnom pobjedom bi, barem privremeno, preskočila Dinamo na trećem mjestu.

TIJEK UTAKMICE

HAJDUK - GORICA

3 : 0

HAJDUK: Lučić - Sigur, Šarlija, Uremović, Diallo - Pukštas, Žaper, Krovinović - Sahiti, Livaja, Dajaku.

GORICA: Banić - Munskgaard, Maloča, Krizmanić, Štiglec - Mrzljak, Soldo - Raspopović, Pršir, Mitrović - Vujnović.

90' - Kraj utakmice u Splitu! Hajduk je s lakoćom pobijedio Goricu te će prvi put nakon 2005. godine Novu godinu dočekati kao vodeća momčad prvenstva.

78' - Posljednja promjena kod Hajduka, Moufi je zamijenio Sigura.

73' - Nove promjene kod Hajduka. Ušli su Elez i Benrahou, a izašli Šarlija i Sahiti.

69' - GOOOOL! Nastavlja se grozna utakmica za Banića, Sahiti za 3:0! Kalik je odigrao pas s Krovinovićem i poslao sjajnu dubinsku loptu za Sahitija, Banić je istrčao, a Sahiti ga je hladnokrvno lobao.

66' - Prve promjene kod Hajduka. Izlaze Krovinović i Dajaku, a ulaze Kalik i Odjidja.

65' - GOOOOL! Hajduk je udvostručio svoju prednost preko Žapera! Dajaku je sjajno nabacio iz slobodnog udarca, Banić je 'zaplivao', a Žaper zabio za erupciju na Poljudu!

60' - Nova izmjena kod Gorice, Kapulica je zamijenio Mitrovića.

54' - Udarac Livaje od bloka je otišao u korner, Hajduk dominira u drugom dijelu.

49' - Ponovno Hajduk prijeti. Dajaku je prošao čuvara i ubacio u sredinu, a Pukštas je glavom pucao malo pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Prvu izmjenu je napravila Gorica, Blummel je zamijenio Munksgaarda.

45'+1 - Kraj prvog poluvremena. Hajduk je sjajno kontrolirao igru i nije dao Gorici previše prilika osim one s početka utakmice. Ovaj rezultat Splićane vodi do titule jesenskog prvaka.

42' - Prijeti ponovno Hajduk! Sigur je sjajno našao Dajakua na drugoj stativi koji glavom vraća do Livaje do peterac, ali je ispred njega reagirao Maloča.

33' - Gorica je imala nekoliko kornera za redom, ali ništa od njih nije napravila. Nakon sjajne prilike u drugoj minuti nisu ozbiljnije zaprijetili Hajduku.

20 ' - GOOOOL! Hajduk vodi 1:0, strijelac je Leon Dajaku! Livaja je primio loptu na desnoj strani i poslao fantastičan centaršut, lijevom nogom nakon driblinga u peterac, Nijemac je trebao samo zakucati loptu glavom u mrežu.

10' - Glavni sudac današnje utakmice je Patrik Kolarić koji, za sada, pušta malo grublju igru na Poljudu.

5' - Sijevaju šanse na obje strane, napada sada Hajduk. Livaja je pronašao Dajakua na krilu koji gura loptu do Krovinovića, ali on puca u vanjsku stranu mreže gola Gorice.

2' - Velika šansa za Goricu odmah na početku utakmice! Sjajno je povukao kroz sredinu Pršir i pronašao Vujnovića čiji udarac je Lučić obranio, ali malo nesigurno. Na odbijancu je bio Mitrović, ali nije dobro zahvatio loptu te mu udarac odlazi pored gola.

0' - Krenula je utakmica na Poljudu!

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte na Voyo i RTL Kockici. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj započeo je 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka