FANTASTIČAN DERBI U GRADSKOM VRTU: / Osječani u sudačkoj nadoknadi srušili Hajduk, Carrillo isključen

U derbiju 8. kola hrvatskog prvenstva nogometaši Osijeka su u svome Gradskom vrtu svladali Hajduk s 2-1, a pobjednički je pogodak u trećoj minuti sudačke nadoknade postigao Grezda.

9.9.2017.
20:55
Davor Javorovic/PIXSELL

OSIJEK - HAJDUK 2-1

OSIJEK: Malenica - Šorša, Škorić, Barać, Bočkaj - Mioč, Mudražija - Hajradinović, Lopa, Boban - Ejupi

HAJDUK: Stipica - Juranović, Borja Lopez, Nižić, Memolla - Savvas, Radošević, Hamza - Tudor - Erceg, Said

STRIJELCI: 0-1 Nižić (50), 1-1 Hajradinović (51), 2-1 Grezda (90+3)

Osječani su u prvom dijelu propustili dvije velike prilike - u 24. minuti je Ejupi krenuo sam prema golu Hajduka, a Stipica mu je obranio šut iz blizine, dok je dvije minute kasnije Barać pogodio gredu.

Već na početku drugog dijela Hajduk je poveo nakon što je Zoran Nižić pogodio nakon ubačaj s kuta, a samo minutu kasnije Osječani su izjednačili lijepom akcijom koju je golom okončao Haris Hajradinović. Boban se sjurio po desnoj strani i ubacio u kazneni prostor gdje je Ejupi petom ostavio loptu za Hajradinovića, a ovaj s 15 metara precizno pogodio lijevi donji kut za 1-1.

Kontranapad za pobjedu

U zadnjim sekundama susreta, kada se očekivao remi, Osijek je izveo brzi protunapad, a Eros Grezda je iskosa s desetak metara potpuno sam donio pobjedu domaćinu. Boban je vukao loptu po desnom krilu pa uposlio Marića koji ju je propustio za posve slobodnog Grezdu. Ovaj je iskoristio priliku i mirno s 12 metara pogodio lijevi donji kut.

Osijek je ostao četvrti s 15 bodova, Hajduk ima 16, Rijeka 18, dok Dinamo vodi s 19 bodova i utakmicom manje.

UŽIVO:

90+4' - KRAJ UTAKMICE, OSIJEK JE POBIJEDIO S 2-1.

90+3' - Boban je vukao loptu po desnom krilu pa uposlio Marića koji ju je propustio za posve slobodnog Grezdu. Ovaj je iskoristio priliku i mirno s 12 metara pogodio lijevi donji kut.

90+3' - GOOOOOOL! OSIJEK VODI S 2-1.

90' - Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

84' - Velika prilika za Osijek! Marić je pucao s 12 metara, a Stipica novom sjajnom intervencijom odbio loptu u korner.

74' - Kod Hajduka su u igru u međuvremenu ušli Ohandza i Kožulj, a kod Osijeka debitant Marić.

66' - Šansa za Osijek. Bočkaj je primio loptu na desetak metara od vratiju, pokušao je atraktivno pucati, ali mu je Stipica ušao u šut i spasio Hajduk.

60' - Trener Hajduka Carrillo je isključen i poslan na tribine zbog prigovora.

51' - Boban se sjurio po desnoj strani i ubacio u kazneni prostor gdje je Ejupi petom ostavio loptu za Hajradinovića, a ovaj s 15 metara precizno pogodio lijevi donji kut za 1-1.

51' - GOOOOOOOL! OSIJEK JE IZJEDNAČIO NA 1-1.

50' - Savvas je ubacio iz desnog kuta, Nižić nadskočio osječku obranu i glavom pospremio loptu u mrežu.

50' - GOOOOOOL! HAJDUK VODI S 1-0.

48' - Prva prilika u drugom dijelu. Bočkaj je centrirao s lijevog krila, a na prvoj vratnici bio je Ejupi čiji je udarac završio pola metra pokraj vratnice.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

42' - Boban je u prodoru s lijeve strane ušao u kazneni prostor i potom uputio prizemnu loptu u peterac koju je na kraju uhvatio Stipica ispred Ejupija.

29' - Tudor je primio loptu na 22 metra i tukao iz prve, otišla je lopta metar pored gola Malenice.

24' - Nakon kornera Barać je pucao glavom, ali Juranović je spasio goste na gol-crti.

23' - Nakon kornera opet su Splićani imali jako sreće. Ubacio je Bočkaj, a skočio Barać i glavom poslao loptu u gredu.

23' - Ogromna šansa za Osijek! Ejupi je sam išao na Stipicu, ali je Hajdukov vratar sjajno obranio nogom i izbio loptu u korner.

12' - Velika prilika za Hajduk. Pucao je Erceg iskosa s osam metara, ali Malenica je to uspio obraniti.

11' - Bočkaj je ubacio iz kuta, skočio je Ejupi i sa sedam metara pucao glavom iznad gola.

3' - Lopa je opalio iz slobodnog udarca s 19 metara, Stipica je odbio loptu ispod grede u korner.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Stadion Gradski vrt postao je posljednjih godina vrlo neugopdno mjesto za nogometaše Hajduka. U proteklih su devet sezona samo jednom slavili na gostovanjima kod Osijeka.