BELGIJA POBIJEDILA ENGLEZE U SLABOJ UTAKMICI: / Sjajan gol Januzaja razbio monotoniju, Vragovi osvojili prvo mjesto u skupini!

Belgija je pobijedila Englesku u posljednjoj utakmici grupe G i osvojila prvo mjesto

28.6.2018.
19:42

Nogometna reprezentacija Belgije osvojila je prvo mjesto u skupini G na Svjetskom prvenstvu zahvaljujući 1-0 (0-0) pobjedi protiv Engleske u Kalinjingradu u susretu koji je izravno odlučivao o tome koja će momčad u osminu finala s prve, a koja s druge pozicije.

Strijelac jedinog gola bio je Adnan Januzaj u 51. minuti.

Belgija je tako natjecanje u skupini okončala s maksimalnih devet bodova te će u osmini finala 2. srpnja igrati protiv Japana u Rostovu na Donu, dok je Engleska ostala druga sa šest bodova te će njezin suparnik u osmini finala biti Kolumbija 3. rujna u Moskvi.

Belgija je bila bolja u prvom dijelu

Kako su pobjedama protiv nedoraslih Paname i Tunisa oba sastava osigurala prolazak među 16 najboljih i prije međusobnog susreta, oba izbornika su utakmicu 3. kola iskoristila za odmor najboljih igrača te su pružili priliku onima s klupe.

Belgijske pričuve bolje su reagirale i već u prvih 10-ak minuta stvorile dvije dobre prilike. Tielemans je šutirao sa otprilike 25 metara u 6. minuti, a taj udarac Pickford je odbio krajnjim naporom. Samo tri minute potom stvorila se velika gužva u engleskom petercu, Pickfordu je ispala lopta i krenula prema vratima, no Cahill je uspio raščistiti s gol-linije.

Nastavak je donio više uzbuđenja

Novu priliku Belgija je imala u 27. minuti kada je nakon udarca iz kuta lopta stigla do Fellainija, no njegov pokušaj sa 14 metara Alexander-Arnold je blokirao. Engleska je najozbiljniju situaciju u prvih 45 minuta stvorila u 34. minuti kada je Loftus-Cheek slabo pucao glavom s pet metara nakon kornera.

Nastavak je donio više uzbuđenja, a prvu je imao Rashford u 48. minuti. Vardy se izborio za jednu loptu na belgijskoj polovici i dodao Rashfordu no ovaj je uputio vrlo slab udarac s ruba kaznenog prostora.

Pogodak je pao u 51. minuti

Kazna za taj promašaj stigla je u 51. minuti kada je Januzaj na desnom krilu "slomio" Rosea i zatim lijepo pogodio suprotni kut nemoćnog Pickforda.

Najbolju priliku za poravnanje propustio je Rashford u 66. minuti. Ponovno ga je odlično proigrao Vardy, mladi je napadač krenuo sam prema Courtoisu, ali je njegov udarac belgijski vratar uspio skrenuti u korner. U 83. minuti pokušao je i Welbeck s ruba kaznenog prostora, no njegov udarac blokirao je Fellaini.

Mogla je Belgija u završnici i do uvjerljivije pobjede, u 88. minuti Pickford je obranio jak udarac Mertensa, dok je u sudačkoj nadoknadi Fellaini ima još dvije lijepe prilike koje nije uspio materijalizirati.

U drugoj utakmici posljednjeg kola u ovoj skupini Tunis je u Saransku svladao Panamu sa 2-1 (0-1) golovima Ben Youssefa (51) i Khazrija (66). Panama je povela autogolom Meriaha (33-ag). Tunis je tako završio kao treći s tri boda, dok je Panama posljednja bez bodova.

England - Belgium Rezultati uživo

Panama - Tunisia Rezultati uživo

Rezultati by SofaScore

UŽIVO: ENGLESKA - BELGIJA 0-1

ENGLESKA: Pickford; Stones, Cahill, Jones; Dier, Rose, Delph, Loftus-Cheek, Alexander-Arnold; Vardy, Rashford

BELGIJA: Courtois; Boyata, Vermaelen, Dendocker, Januzaj, Dembele, Fellaini, Chadli; T.Hazard, Tielemans; Batshuayi

UŽIVO: PANAMA - TUNIS 1-2

PANAMA: Penedo; Machado, Torres, Escobar, Ovalle; Gomez, Barcenas, Avilla, Godoy, Rodriguez; Torres

TUNIS: Mathlouthi; Haddadi, Meriah, Bedoui, Nagguez; Sassi, Skhiri, Chaalalli; Sliti, Ben Youssef, Khazri

90+3 Kraj utakmcie, Belgija je pobijedila sa 1-0 i osvojila prvo mjesto u skupini!

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

88' Šansa za Belgiju - Driesu Mertensu nije puno trebalo da postane opasan, opalio je iz daljine, ali Pickford se baca i sjajno brani. Ostaje 1-0 za Belgiju.

79' Slobodan udarac za Englesku - Marcus Rashford puca direktno na gol, ali njegov udarac ide preko grede.

70' Udarac Fabiana Delpha, belgijski blok spriječava loptu da dođe do gola.

66' Sjajna šansa za Englesku! Rashford izbija jedan na jedan sa Courtoisom, ali Chelseajev golman skreće udarac u korner!

66' GOOOL! Tunis je prekorenuo utakmicu i vodi protiv Paname, pogodak za 2-1 postigao je Khazri!

61' Udarac Phila Jonesa, lopta ide daleko iznad gola.

60' Englezi rade opasnu kontru, Loftus-Cheek ubacuje s desne strane, Courtois hvata.

51' GOOOL! Tunis je izjednačio protiv Paname, nakon dobre akcije Ben Youssef pogađa iz bliza za 1-1

50' GOOOOL! Januzaj prima loptu unutar kaznenog prostora, prolazi Delpha i sjajno ljevicom šalje loptu u mrežu! Belgija vodi sa 1-0 i trenutno ima prvo mjesto u skupini!

49' Prva šansa za Englesku - Marcus Rashford puca sa lijeve strane, lopta ide pored belgijskog gola.

46' Počinje drugo poluvrijeme.

45' Kraj poluvremena u kojem nismo vidjeli bogznašto.

37' Dalekometni udarac Thorgena Hazarda ide pored gola.

35' Januzaj šutira iz daljine, ali njegov udarac je odbijen u korner.

33' GOOOOL! Panama je povela u utakmici sa Tunisom, Rodriguez je opalio iz daljine, a njegov udarac odbio se od bloka i prevario Mathlouthija. Panama - Tunis 1-0

31' Centaršut Trenta Alexander-Arnolda, kopta ide preko Courtoisovog gola.

27' Udarac Fellainija nakon kornera, brani Pickford!

23' Belgijanci kombiniraju na desnoj strani, ali Cahill čisti loptu ispred Batshuayija.

10' Gužva u kaznenom prostoru Engleza! Fellaini je spustio centaršut sa desne strane, ali Stones čisti ispred Batshuayija.

9' Englezi pokušavaju preskakanjem - Cahill šalje dugu loptu na Vardyja, Courtois je siguran.

8' Prva prilika pripala je Belgiji - Dendocker je sjajno opalio sa dvadesetak metara, ali Pickford brani.

1' Počela je utakmica!

0' Belgijski izbornik nije skrivao da želi izbjeć Brazil u eventualnom četvrfinalu

0' Stigle su i početne postave.

Engleska i Belgija danas će se direktno boriti za prvo mjesto u skupini G, iako, sudeći po postavama i izjavama izbornika, ne treba očekivati napadački nogomet. Prvi u ovoj skupini u osmini finala ići će na noge Japanu, drugi Kolumbiji, ali isto tako će izbjeći dio ždrijeba gdje je Brazil, tako da je teško očekivati da će obje momčadi jurišati na pobjedu.

Prvi sastavi to i potvrđuju - oba izbornika napravila su veliku količinu promjena te odmaraju glavne igrače. U drugoj utakmici će za prestiž igrati dvije reprezentacije koje su već eliminirane, Panama i Tunis.