DOMINACIJA MODRIH / Dinamo demolirao Slaven Belupo s pet komada! Rapsodiju prekrasnih golova zaključio Špikić i to brutalnim pogotkom

Premda je već u prvoj minuti gubio sa 0-1, hrvatski prvak je u nastavku deklasirao Slaven Belupo

23.7.2022.
20:17
Luka Stanzl/PIXSELL

U susretu 2. kola Prve HNL Dinamo je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo sa 5-1, premda je domaćin poveo već u prvoj minuti susreta.

Premda je već u prvoj minuti gubio sa 0-1, hrvatski prvak je u nastavku deklasirao Slaven Belupo postigavši pet golova. No, pobjeda Dinama je mogla biti i uvjerljivija.

Počelo je šokantno za "Modre". Mišić je u 32. sekundi neopreznim startom oborio Caimacova i sudac Patrik Kolarić je pokazao na bijelu točku. Udarac je izveo Mario Marina, Dominik Livaković je obranio, ali je Marina pospremio odbijanac za vodstvo domaćina.

Odgovor gostiju je bio silovit. Dinamo je u razmaku od sedme do 19. minute zabio tri gola i usmjerio utakmicu na svoju stranu.

Rapsodija golova

Izjednačio je Martin Baturina u sedmoj minuti nakon što je Drmić lijepo prebacio obranu Slavena. Desetka "modrih" je lažnjakom prevario Marinu i pogodio suprotni kut. Pogodak je isprva poništen zbog zaleđa, ali je VAR utvrdio da je Baturina bio u dozvoljenoj poziciji. Dinamo je okrenuo rezultat u 15. minuti, Menalo je ubacio s desne strane, a Mislav Oršić glavom pogodio za 2-1. Četiri minute kasnije među strijelce se upisao i Drmić.

Dinamo je do konca poluvremena mogao zabiti još pokoji gol, ali je Ivan Sušak imao nekoliko zapaženih obrana. U 41. minuti je Menalo pogodio vratnicu.

U nastavku susreta Dinamo je nastavio dominirati, u 73. minuti je Mišić pogodio za 4-1, a konačnih 5-1 postavio je Špikić u 90. minuti. U drugom poluvremenu vratnicu je pogodio i Oršić.

PRVA HNL, DRUGO KOLO, STADION IVAN KUŠEK-APAŠ, KOPRIVNICA, 21 SAT

SLAVEN BELUPO - DINAMO 1:5

Sastavi:

Slaven Belupo: Sušak, Marina, Bašić, Božić, Hoxha, Caimacov, Crnac, Kvržić, Soldo, Branšteter, Bosec..

Dinamo: Livaković - Bočkaj, Lauritsen, Ristovski, Moharrami - Mišić, Ljubičić - Oršić, Baturina, Menalo - Drmić.

UŽIVO TIJEK UTAKMICE

Kraj utakmice.

90' - GOOOOOOOOOOOL! Špikiiiiiić! Kakva golčina, odapeo je s lijeve strane s dvadesetak metar Špikić i pogodio suprotne rašlje. Dirao je to golman Belupa, ali nije mogao ništa.

88' - Menalo je sjajno istrčao kontru i na kraju je pucao snažno, ali je fijuknulo kraj gola.

83' - Ivanušec puca s nekih 30 metara, ali slabo po podu i kupi to golman Belupa.

80' - Mišić izlazi, ulazi Tolić.

76' - Oršić i Bočkaj idu van, ulaze Štefulj i Špikić. Izlaze i Hoxha, Marin i Caimacov, a ulaze Žuljević, Mihalić i Behram kod Slavena.

74' - GOOOOOOOL! Mišić je zabio sjajno glavom nakon kornera! Našao se na prvoj stativi i nadskočio Soldu i poslao loptu u mrežu.

66' - Drmić ide van Petković ulazi. Ušao je i Ivanušec, Ljubičić je vani.

62' - Oršiiiiić! Pogodio je prečku. Moharrami je protutnjao kroz sredinu terena i dao za Oršića na krilo odakle ovaj puca, ali Sušak malo skreće loptu i ona odsjeda na gredi.

58' - Kriminalna reakcija Livakovića, izašao je na jednu loptu i ispala mu je iz ruku, a Famino ju je uzeo, no njegova povratna lopta nije pronašla nikoga.

57' - Auuuuu, kakav promašaj Dinama. Drmić je pogodio Sušaka s tri metra udaljenosti! Kasnije je i Oršići iz daljine.

51' - Dobar nogomet igra se i u nastavku, Belupo je aktivan u napadu, a Dinamo dobro odrađuje presing i vreba na pogreške.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Zekić je napravio dvije zamjene, izašli su Branšteter i Bašić, ušli Fanimo i Kocijan. Kasnio je malo početak jer se popravljala mreža na jednom golu.

Kraj prvog dijela.

45' - Igrat će se još četiri minute.

44' - Kakva obrana Suška! Bočkaj je super prošao u sredini s lijeve strane i pucao je s ruba kaznenog prostora, ali mu fantastično skida vratar Belupa.

41' - Greda! Uf, Mišić je sjajno pronašao Menala koji pokušava prebaciti Suška, ali pogađa prečku.

40' - Bočkaj je prodao lažnjak na lijevoj strani i lijepo centrirao na Drmića koji je bio na drugoj stativi, ovaj je opalio iz prve, ali Sušak mu brani.

35' - Slaven je malo bolji u ovim trenucima, više napada i nisu baš bezopasni, ali Dinamo se solidno brani.

30' - Malo se smirio tempo, Dinamo je de facto riješio utakmicu i nema potrebe za jurnjavom.

25' - Odradili su dečki "cooling break", idemo dalje.

20' - GOOOOOOL! DRMIIIIIĆ! Zabio je napadač Dinama nakon što je vratar odbio udarac Oršića izvana ravno njemu u noge.

15' - GOOOOOOL! Modri su preokrenuli! Oršić je zabio glavom nakon prekrasnog prodora i centaršuta Menala po desnoj strani.

7' -GOOOOL! Baturina je zabio nakon sjajnog ulaska s lijeve strane u prazan prostor iza obrane Slavena, zatim je prodao lažnjak obrani i onda elegantno plasirao loptu u drugi kut.

6' - Oršić je lijepo prošao s lijevog krila u kazneni prostor i pucao je u suprotni kut, ali je za malo promašio.

2' - GOOOOL! MARINA! Dinamov vratar Livaković pročitao je udarac Marine jer je jako traljavo pucao, ali lopta mu se odbila u noge i odmah se iskupio.

1' - Mišić je skršio igrača Slavena u svom kaznenom prostoru i sudac je odmah pokazao na bijelu točku.

1' - Počela je utakmica.