DINAMO SE SPASIO U POSLJEDNJI TRENUTAK: / Olmo donio Modrima pobjedu protiv stare mušterije

Nogometaši Dinama u 18. su kolu hrvatskog prvenstva na svome Maksimiru pobijedili zaprešićki Inter s 1-0 i vratili se na 12 bodova prednosti pred Hajdukom i Osijekom.

3.12.2017.
17:46
Sanjin Strukic/PIXSELL

DINAMO - INTER 1-0

DINAMO: Livaković - Stojanović, Sigali, Rrahmani, Lecjaks - Doumbia, Ademi - Olmo, Antolić, Soudani - Henriquez

INTER: Santini - Grgić, Komorski, Mamić, Bosec - Mazalović, Postonjski, Šarić - Blažević, Andrić, Rak

STRIJELCI: 1-0 Olmo (84)

Dugo se Dinamo na prohladnom Maksimiru mučio protiv žilavih Zaprešićana. Imali su Modri daleko veći posjed lopte, ali nisu to uspijevali konkretizirati.

Najbolju je priliku u prvom poluvremenu imao Henriquez koji je uspio uputiti udarac iz blizine, sa šest, sedam metara, ali je Santini odlično obranio. Rrahmani je u 37. minuti pokušao glavom, ali je lopta otišla preko gola, a minutu kasnije je Santini uhvatio loptu nakon još jednog pokušaja Henriqueza.

Deseta pobjeda zaredom protiv Intera

Dinamo je nastavio dominirati i u drugom poluvremenu, ali bez ozbiljnijih prijetnji. I kad se već činilo da će Inter doći do senzacije, u 84. je minuti mladi Dani Olmo spasio Zagrepčane. Lecjaks je nabacio s lijevog krila, lopta je preletjela sve i došla do Olma koji je iskosa s desne strane matirao Santinija.

Dinamu je ovo bila deseta uzastopna pobjeda protiv Intera, računajući sva natjecanja. Zaprešićani su posljednji put svladali Modre davne 2004. godine.

Cvitanovićeva momčad poslije 18 odigranih utakmica ima 44 boda, čak 12 više od Hajduka i Osijeka. Aktualni prvak Rijeka na četvrtom mjestu zaostaje već 15 bodova.

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE, DINAMO JE POBIJEDIO S 1-0.

89' - Inter sada na svaki način pokušava doći do izjednačenja, pucao je sada i Zulim, ali Dinamo je na pragu pobjede.

84' - Lecjaks je nabacio s lijevog krila, lopta je preletjela sve i došla do Olma koji je iskosa s desne strane matirao Santinija.

84' - GOOOOOOOL! DINAMO VODI S 1-0.

82' - Rak je krenuo sam na gol Dinama, ali na rubu šesnaesterca ga je zaustavio Moro.

81' - Posljednji pokušaj Cvitanovića da nešto promijeni: u igri je Hodžić umjesto Antolića.

75' - I dalje nema ozbiljnije prijetnje, Dinamo dominira, ali bez konkretnog učinka.

70' - Sigali je dobio žuti karton zbog oštrog starta.

69' - Druga izmjena kod Intera: Obeng je u igri umjesto Blaževića. Mijenja i Dinamo: Moro je na terenu umjesto Rrahmanija.

64' -Ponovno je bila gužva pred Interovim golom. Soudani je malo zakasnio na loptu koju je potom ispred Stojanovića uhvatio Santini.

60' - Zamjena i kod domaćih: Henriquez je izašao, a na travnjaku je Fiolić.

57' - Izmjena kod Intera: Zulim je ušao umjesto Postonjskog.

55' - Dinamo i dalje pritišće, ali ne uspijeva probiti Interov bunker.

50' - Smjestio je Henriquez loptu u mrežu, ali pogodak je opravdano poništen zbog zaleđa.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, REZULTAT JE 0-0.

40' - Prvi žuti karton na utakmici dobio je Rrahmani.

38' - Pokušao je Henriquez iskosa s desne strane s otprilike 17, 18 metara, ali Santini je uhvatio loptu.

37' - Rrahmani je pokušao glavom, ali otišla je lopta preko gola.

34' - Ubacio je Lecjaks iskosa s lijeve strane, ali Santini je uhvatio loptu.

33' - Sjurio se Rak u kazneni prostor Dinama, ali obrana Modrih je bila na mjestu i oduzela mu loptu.

31' - Dinamo ima čak 70 posto posjeda lopte, ali zasad to ne uspijeva iskoristiti.

27' - Prošao je sada Antolić polijevoj strani i ubacio u sredinu, ali je opet Interova obrana bila spretnija od Soudanija.

26' - Antolić je nabacio s desne strane, ali u posljednji je trenutka netko od Interovih igrača izbacio loptu ispred Soudanija.

24' - Olmo je pobjegao Mamiću, ali njegov je pokušaj nabacivanja blokirao Grgić.

22' - Inter zasad bez prevelikih poteškoća pruža otpor Dinamu.

20' - Došla je lopta do Soudanija na vrhu peterca, ali nije je uspio Alžirac najbolje zahvatiti i na koncu je završila u rukama Santinija.

12' - Velika prilika za Dinamo. Henriquez je uspio uputiti udarac iz blizine, ali je Santini odlično obranio.

6' - Malobrojni gledatelji na hladnom Maksimiru zasad i nisu vidjeli ništa posebno zanimljivo.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Vrijeme je iznimno hladno, neće biti lako igrati večeras.

0' - Ako Cvitanovićevi nogometaši večeras pobijede, vratit će se na 12 bodova prednosti u odnosu na Hajduk i Osijek i pobjeći aktualnom prvaku Rijeci na čak plus 15.

0' - Dinamo ima devet uzastopnih pobjeda protiv Intera, računajući sva natjecanja. Zaprešićani su posljednji put svladali Modre davne 2004. godine.