LOKOMOTIVA - DINAMO 1-1: / Sjajna utakmica u Kranjčevićevoj; golovi pali u razmaku od sedam minuta

Lokomotiva i Dinamo odigrali su 1-1 u Kranjčevićevoj

2.3.2019.
19:20
PIXSELL

23. KOLO HNL-A, 17.30 SATI, STADION U KRANJČEVIĆEVOJ, ZAGREB

LOKOMOTIVA - DINAMO 1-1

Strijelci: 0-1 Olmo (72.), 1-1 Uzuni (79.)

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Grbić - Karačić, Kolinger, Datković, Lecjaks - Jakić, Burić - Kastrati, Uzuni, Drožđek - Radonjić

DINAMO (4-1-4-1): Livaković - Stojanović, Perić, Theophile-Catherine, Leovac - Moro - Atiemwen, Majer, Olmo, Oršić - Andrić

Lokomotiva i Dinamo u subotu su poslijepodne podijelili su bodove u Kranjčevićevoj iako je u posljednjim sekundama Lokomotiva mogla doći do sva tri boda. No udarac Maružina završio je na stativi i utakmica je završila 1-1. Imali su modri sreće, imali su i svojih prilika, a Nenad Bjelica na travnjak je poslao kombinirani sastav.

Također, u momčad se vratio i Mario Gavranović i umalo zabio gol. Bio je to susret s pregršt prilika i sjajnih akcija a iz dvije malonogometne pala su dva vrlo slična gola u razmaku od sedam minuta.

Zagreb: Susret GNK Dinamo i NK Lokomotiva u 23. kolu Prve HNL 02.03.2019., Stadion Kranjceviceva, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, NK Lokomotiva - GNK Dinamo.

Olmo skoro zabio već u 8. minuti, Andrić pogodio prečku, Burić umalo uzvratio golom

Već u 8. minuti Olmo je mogao zabiti, a koji trenutak poslije, u istoj minuti, srpski napadač Komnen Andrić pogodio je prečku. U 25. minuti Lokomotiva je imala priliku za pogodak. Olmo se sapleo i pao, Moro je izgubio loptu, a Burić je tukao iskosa s desne strane s kojih 20 metara.

Bio je to vrlo opasan udarac koji je prošao pored lijeve stative Livakovićeva gola. Samo minutu kasnije do gola su mogli i Lokosi. Jakić je poslao povratnu loptu do Uzunija koji je imao čisti zicer, ali je Livaković sjajno obranio. Dinamov vratar je odlično reagirao i u 58. minuti na udarac Radonjića sa 20-tak metara.

Gavranović se vratio i umalo zabio

U 42. minuti Lovro Majer tukao je nakon lijepe akcije Dinama na asistenciju Olma, koji mu je ostavio loptu na 24 metara, a mladi veznjak je probao udarac koji na kraju nije bio dobar.

U 49. minuti Leovac je odlično tukao nakon što je Atiemwen promašio svoj pokušaj. Lelujava lopta Leovca prohujala je pored lijeve stative. U 64. minuti Bjelica je napravio dvostruku zamjenu. U igru su u Kranjčevićevoj ušli povratnik u redove momčadi Mario Gavranović i Damian Kadzior dok su izašli Komnen Andrić i Mislav Oršić. I odmah nakon što je ušao u igru, Gavranović je umalo zabio.

Od noge do noge za 1-0 modrih

Majer je proigrao Švicarca, a on je pucao s vrha šesnaesterca i lopta je prošla vrlo blizu lijeve stative. I onda u 72. minuti modri su poveli s 1-0. Lijepu akciju odigrao je Dinamo. Od noge do noge Majer, Kadzior, Stojanović i na koncu egzekutor je bio ponajbolji igrač Dinama Dani Olmo.

Zagreb: Susret GNK Dinamo i NK Lokomotiva u 23. kolu Prve HNL 02.03.2019, Stadion Kranjceviceva, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, NK Lokomotiva - GNK Dinamo. Andric Komnen Photo: Jurica Galoic/PIXSELL

Lokomotivina akcija za gol jednako dobra kao i Dinamova

Sedam minuta nakon Lokomotiva se vratila u susret. Njihova akcija za gol bila je jednako dobra kao i Dinamova. Lecjaks je odigrao dupli pas s Đurasekom, izbio je s lijeve strane terena u prazan prostor i sjajnom povratnom loptom uposlio Uzunija koji nije kiksao. Lokomotiva je mogla i slaviti pred kraj utakmice, ali je u 92. Loren Maružin, nakon što je sjajno je iz voleja odapeo iz blizine s desne strane, pogodio stativu.

Gorica bolja od Rudeša

U prvom subotnjem susretu Gorica je pobijedila Rudeš sa 3-1. Gorica je sav posao obavila u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a strijelci su bili Ndiaye (21, 44) i Zwolinski (37). U završnici susreta Lisakovich je smanjio na 3-1.

Velika Gorica: HNK Gorica i NK Rudeš u 23. kolu Prve HNL 02.03.2019., Gradski stadion, Velika Gorica - Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, HNK Gorica - NK Rudes. Kahlina Kristijan Photo: Davor Puklavec/PIXSELL

Rijeka bolja od Istre

U petak je Rijeka svladala Istru 1961 sa 2-0. Rijeku je u vodstvo doveo Gorgon (43) krajem prvog poluvremena kada je bio najviši u skoku nakon udarca iz kuta kojega je izveo Murić, a konačni rezultat postavio je Murić (90+2) u sudačkoj nadoknadi vremena preciznim udarcem sa 12-ak metara nakon lijepog dodavanja Halilovića.

U nedjelju se sastaju Inter - Hajduk (15 sati) i Osijek - Slaven Belupo (17.30 sati).

Na ljestvici vodi Dinamo sa 58 bodova, Rijeka na drugom mjestu ima 44 boda, Osijek je treći sa 40 bodova, a zatim slijede Lokomotiva (37), Gorica (35) i Hajduk (31). Na začelju je Rudeš sa četiri boda.

REZULTATI: Gorica - Rudeš 3-1 (Ndiaye 21, 44, Zwolinski 37 / Lisakovich 83) Lokomotiva - Dinamo 1-1 (Uzuni 79 / Olmo 72)

Petak: Rijeka - Istra 1961 2-0 (Gorgon 43, Murić 90+2)

Nedjelja: Inter - Hajduk (15 sati) Osijek - Slaven Belupo (17.30 sati)

UŽIVO:

GOTOVA JE UTAKMICA.

92' - Stativa Lokomotive. Loren Maružin sjajno je iz voleja odapeo iz blizine s desne strane, ali njegov udarac odsjeo je na okviru Livakovićeva gola.

79' - GOOOL, Lokosi uzvraćaju u razmaku od samo sedam minuta. Uzuni je izjednačio. Lokomotivina akcija za gol bila je jednako dobra kao i Dinamova. Lecjaks je odigrao dupli pas s Đurasekom, izbio je s lijeve strane terena u prazan prostor i sjajnom povratnom loptom uposlio Uzunija koji nije kiksao.

72' - GOOOL, vodi Dinamo u Kranjčevićevoj 1-0. Lijepu akciju odigrali su Modri. Od noge do noge Majer, Kadzior, Stojanović i na koncu egzekutor je bio ponajbolji igrač Dinama Dani Olmo.

65' - I odmah nakon što je ušao u igru, Gavranović je umalo zabio. Majer je proigrao Švicarca, a on je pucao s vrha šesnaesterca i lopta je prošla vrlo blizu lijeve stative.

64' - Dvostruka zamjena kod Dinama. U igru su u Kranjčevićevoj ušli povratnik u redove momčadi Mario Gavranović i Damian Kadzior dok su izašli Komnen Andrić i Mislav Oršić.

57' - Zamjena u momčadi Dinama. Izašao je Kastrati, a ušao Maružin.

49' - Sjajan udarac Leovca nakon što je Atiemwen promašio svoj pokušaj. Lelujava lopta Leovca prohujala je pored lijeve stative.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

43' - Žuti karton za Majera. To je novi žuti za Dinamov vezni red, nakon More.

42' - Udarac Lovre Majera nakon lijepe akcije Dinama na asistenciju Olma, koji mu je ostavio loptu na 24 metara, a mladi veznjak je probao udarac koji na kraju nije bio dobar.

36' - Radonjić je na trenutak izašao iz igre i nakon duela, ali se ubrzo vratio u igru.

25' - Šansa za domaći sastav. Olmo se sapleo i pao, Moro je izgubio loptu, a Burić je tukao iskosa s desne strane s kojih 20 metara. Bio je to vrlo opasan udarac koji je prošao pored lijeve stative Livakovićeva gola.

23' - Dinamo polako preuzima posjed i uzima stvar u svoje ruke u ovom susretu.

9' - Lokomotiva uzvraća na drugoj strani, bila je to odlična prilika i sjajna obrana Livakovića. Jakić je sjajno iz prve pucao na povratnu loptu Uzunija, imao je čisti zicer, ali Livaković je fenomenalno obranio i spasio svoju momčad.

8' - Evo i prve ozbiljnije prilike na susretu, a ona je u vlasništvu Lokomotive. Bio je to dobar ubačaj. Odmah nakon toga, modri su pogodili prečku. Komnen Andrić umalo je bio zabio. Oršić je na lijevoj strani odigrao za Leovca, bek Dinama pronašao je Andrića, koji udarcem glavom pogađa okvir gola!

Mogao je Dinamo rano povesti, ali sreća je ovog puta bila na strani Lokomotive.

1' - Počela je utakmica.

Nakon što su u prošlom kolu prilično lagano slavili protiv trećeplasirane momčadi prvenstva Osijeka, pred hrvatskim pravkom Dinamom novi je ligaški ogled protiv Lokomotive. Bit će to susret koji će Nenadu Bjelici poslužiti i kao svojevrsna generalka za prvu utakmicu osmine finala Europske lige protiv Benfice u četvrtak na Maksimiru.

Napadač Dinama Mario Gavranović prvi put u nastavku sezone našao se u zapisniku za susret. Švicarski reprezentativac vratio se nakon ozljede i čekat će priliku Nenada Bjelice s klupe sada kada je zdrav i na raspolaganju svom treneru.