CHELSEA UNIŠTIO MANCHESTER UNITED: / Mourinho doživio debakl u povratku na Stamford Bridge

U derbiju 9. kola Premier lige Chelsea je s 4-0 pomeo Manchester United.

CHELSEA - MANCHESTER UNITED 4:0

CHELSEA: Courtois - Azpiliqueta, Luiz, Cahill - Moses, Kante, Matić, Alonso - Pedro, Hazard - Costa

MANCHESTER UNITED: De Gea - Valencia, Bailly, Smalling, Blind - Herrera, Fellaini - Lingard, Pogba, Rashford - Ibrahimović

Strijelci: 1-0 Pedro (1.), 2-0 Cahill (21.), 3-0 Hazard (60.), 4-0 Kante (70.)

Londonski sastav poveo je protiv svojeg bivšeg trenera Josea Mourinha već u 30 sekundi. Marcos Alonso poslao je pas koji je primio Pedro i zabio iz blizine za ludnicu domaćih navijača. David de Gea tu je bio nemoćan.

‘POSEBNI’ SE VRAĆA NA STAMFORD BRIDGE: Hoće li mu navijači spremiti spektakularan doček kao prije šest godina?

Ibra mogao zabiti u 8. minuti

Manchester je pokušao uzvratiti u 8. minuti utakmice. Antonio Valencia zavrnuo je loptu u šesnaesterac, Zlatan Ibrahimović ubacio se ispred svog čuvara i pucao glavom, ali je lopta prošla malo iznad prečke.

I Hazard promašio

U 14. minuti, Chelsea je mogao voditi 2-0. Sjajnu šansu imao je Eden Hazard nakon što je pucao oštro s ruba šesnaesterca! David de Gea imao je sreće, jer je lopta projetjela par centimetara kraj desne stative Unitedovog gola.

Cahill zabio za 2-0

Sedam minuta poslije, Chelsea je promijenio rezultat na semaforu! Gary Cahill zabio je nakon kornera. Lopta je prošla kroz šumu igrača i Cahill je lagano zabio pored španjolskog vratara koji tu ništa nije mogao. Obrana Crvenih vragova kiksala je u ovoj situaciji.

SPEKTAKL U LONDONU: Chelsea nije imao milosti prema svom bivšem treneru

Hazard povisio na 3-0

Na sljedeći pogodak čekalo se sve do 60. minute. Matić ga je sjajno proigrao, a Hazard se namjestio na desnu nogu i pogodio suprotni kut španjolčevog gola.

U 70. minuti, Chelsea je u potpunosti dotukao Mourinhove trupe! N'Golo Kante završio je svoju prekrasnu solo akciju sa odličnim udarcem unutar šestnaesterca. Lopta je uletjela u donji lijevi kut, a David de Gea nije tu također mogao ništa.

Do kraja utakmice je United zaprijetio tri puta preko Ibrahimovića, čija su dva udarca otišla preko gola, a jedan je obranio Courtois, dok je domaći trener Antonio Conte pokušavao animirati publiku na stadionu kako bi pjesmom nagradila njegove igrače koji su u nedjelju pružili sjajnu predstavu. Zanimljivo, ali sva četiri najteža poraza Uniteda u Premiershipu došla su u listopadu.