CHELSEA GRABI PREMA NASLOVU: / Hazard golčinom i Čech pogreškom 'uništili' Arsenal, 'bluesi' bježe na +12

Veliki londonski derbi Chelsea je protiv Arsenala dobio uvjerljivo, s 3:1 u 24. kolu Premier lige.

4.2.2017.
13:06

Chelsea je poveo nakon 13 minuta utakmice. U skoku je Marcos Alonso nadvisio Hectora Bellerina i zabio za 1:0.

Alosno zabio iz 'laktarenja'

Pritom se poslužio laktom i suparničkog igrača poslao u svlačionicu. No, sudac u tom kontaktu nije vidio ništa sporno.

Trenutak utakmice svakako je pripao Edenu Hazardu, koji je u maradona-messijevskom stilu, od centra nanizao čak četvoricu suparničkih igrača i zabio pored Čecha. Fenomenalan gol, deseti u sezoni za belgijskog ofenzivca, svakako najljepši i u konkurenciji za gol sezone.

Bivši vratar Chelseaja koji je na Stamford Bridgeu proveo cijelo desetlječe, nije se proslavio pred kraj utakmice, Petr Čech je krivo ispucao loptu, točno u noge bivšem arsenalovcu Cescu Fabregasu koji je iz daljine pogodio nebranjenu mrežu.

U sudačkoj nadoknadi, Olivier Giroud koji je ušao kao zamjena, uspio je ublažiti poraz za konačnih 3:1 Chelseaja.

Do kraja još 14 kola

"Bluesi" su ovom pobjedom napravili veliki posao, slavili protiv izravnog suparnika koji je doživio dva poraza u nizu, nakon kiksa protiv Watforda. Conte se bacio u zagrljaj navijačima na tribine, u ovom trenutku, Chelsea izgleda već kao prvak, iako je do kraja još 14 kola. Arsenal čeka od 2004. godine, precizni statističari su izračunali da je od posljednjeg naslova "topnika" prošlo 666 tjedana i šest dana.

Uživo:

Chelsea - Arsenal 3:1

1:0 Marcos Alonso (13'), 2:0 Hazard (53.), 3:0 Fabregas (85'), 3:1 Giroud (90+1)

Chelsea: Courtois; Azpilicueta, David Luiz, Cahill (c); Moses, Kante, Matic, Alonso; Pedro, Diego Costa, Hazard

Arsenal: Čech; Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal; Coquelin, Oxlade-Chamberlain; Walcott, Ozil, Iwobi; Sanchez.

Kraj utakmice

90+1 - Počasni gol Arsenala zabio je Giroud u prvoj minuti sudačke nadoknade. "Topnicima" pomoći, jer su u prošlom kolu kiksali protiv Watforda i sad zaostaju velikih 12 bodova za Chelseajem.

85' - GOOOL! Gotova je svaka neizvjesnost. Cesc Fabregas zabio je gol nakon velike pogreške vratara Čecha. Bivši igrač Chelseaja je umjesto da ispuca loptu, krivo dodao bivšem igraču Arsenala. Iz poštovanja prema svom bivšem klubu, Fabregas nije slavio ovaj gol. To mu je prvi gol protiv Arsenala.

54' - Hazardu je ovo 10. golu u Premiershipu, a čak osam je postigao na Stamford Bridgeu.

Ovako je Antonio Conte proslavio Hazardov gol

53' - GOOOL! Kakav gol Edena Hazarda! Krenuo je driblingom od centra i nanizao četvoricu igrača Arsenala pa svladao Čecha. Potez sezone! Chelsea vodi 2:0.

52' - Lijepo je Kante proigrao Costu, ali je najbolji strijelac Chelseaja i Premier lige (uz Alexisa Sancheza), bio u zaleđu

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Chelsea nije na Stamford Bridgeu, kad je vodio 1:0 na poluvremenu, izgubio od listopada 2011. Tad ih je zadnji put svladao Arsenal.

45'+4 - Gotovo je prvo poluvrijeme, Chelsea bi s ovim rezultatom napravio veliki iskorak prema naslovu prvaka

45'+2 - Igra se četiri minute sudačke nadoknade, a Mesut Özil dobro je driblao s desne strane, ali nije uspio uputiti jači šut prema Chelseajevim vratima.

37' Najbolja prilika Arsenala, imaju ju je Gabriel, ali Courtois je bio spreman, čudesnom reakcijom spasio je mrežu domaćina.

30' Velika prilika za Chelsea. Costa je primio loptu u sredini, imao je samog Hazarda na drugoj strani. Belgijac je bio u čistoj situaciji, ali je Španjola bio škrt te je propuštena izgledna prilika za povećanje vodstva.

16' - Alonso je laktom pogodio Bellerina, vidi se na snimci.

15' Bellerin je stradao u sudaru s Alonsom te je za njega utakmca završena. Dogodilo se to prilikom postizanja gola. Gabriel je ušao umjesto njega.

13' GOOL Marcos Alonso doveo je domaćine u vodstvo.

11' Žestok tempo nabili su igrači obje momčadi. Čeka se prva velika prilika.

9' Zbog ovog je obožavan:

1' Počela je utakmica.