ISTRA I DALJE PRVOLIGAŠ: / Uspjeli se obraniti s igračem manje u dramatičnoj utakmici i ostati u HNL-u

Istra 1961 je uspjela ostati u Prvoj HNL jer su u dvije utamice bili bolji od Varaždina 3-1

2.6.2018.
20:57
PIXSELL

Nogometaši Istre 1961 zadržali su prvoligaški status iako su u uzvratnoj utakmici baraža za popunu Prve HNL izgubili u gostima kod Varaždina s 0-1. Puljani su u prvoj utakmici slavili s 3-1.

JAVNOST ŽELI OVOG ČOVJEKA ZA NOVOG VLASNIKA ISTRE 1961: Uskočio je u doslovno zadnji trenutak i spasio klub

Istra 1961 je uspjela ostati u Prvoj HNL jer su u dvije utakmice bili bolji od drugoplasiranog sastava Druge lige Varaždina s ukupnih 3-2.

ISTRA BLIZU OSTANKU U 1. HNL: Na uzvrat idu sa velikom prednošću nakon preokreta protiv Varaždina

Varaždinci su bili odlučni nadoknaditi zaostatak od 1-3 iz Pule, igrali su napadački i riskantno, ali je prvi gol pao tek u 55. minuti. Preciznu akciju Varaždinaca okončao je eefektno Domagoj Drožđek, koji je bio strijelac i u prvoj utakmici. U 64. minuti Puljani su ostali bez isključenoga Zgrabljića, a potom je uslijedila prava opsada gola Istre 1961 koju je spašavao junak susreta vratar Čović.

Iz Prve HNL je ispala vinkovačka Cibalia, a ušao je prvak Druge HNL Gorica.

Pred 5000 gledatelja na stadionu Varteksa sudio je Strukan iz Splita.

Strijelac: 1-0 Drožđek (55)

Crveni karton: Zgrabljić (64)