UEFA ODALA VELIKO PRIZNANJE DINAMU: / Čak dvije zvijezde Modrih u momčadi kola Europske lige

Dinamo je protiv CSKA u skupini Europske lige primio prvi gol nakon 526 minuta igre

11.12.2020.
14:09
Marko Prpic/PIXSELL

U susretu posljednjeg kola K skupine Europske lige Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio moskovski CSKA sa 3-1 potvrdivši prvo mjesto u skupini i plasman u 16-inu finala.

DINAMO UŠAO U POVIJEST EUROPSKIH NATJECANJA: /

Modri s vrha 'skinuli' Manchester United i postavili nevjerojatan rekord

Dinamo je i prije ovog kola osigurao "europsko proljeće", a protiv Rusa je lovio mjesto u povijesti europskih kupova.

Primili gol

Hrvatski prvak je imao priliku postati jedini klub u povijesti Lige prvaka i Europske lige, otkako se igraju u sadašnjim formatima, koji je skupinu okončao bez primljenog pogotka.

Nažalost, "Modre" je na putu do rekorda zaustavio hrvatski nogometaš Kristijan Bistrović postigavši pogodak u 76. minuti, čime je Dinamo primio gol nakon 526 minuta igre.

Najboljih 11

Strijelci za Dinamo bili su Gvardiol u 28., Oršić u 41. i Kastrati u 75. minuti.

UEFA je dan nakon utakmice objavila najbolju momčad šestig kola Europske lige, a u tom su sastavu mjesto našla dva igrača Dinama koji su bili strijelci protiv CSKA - Gvardiol i Kastrati.