U DINAMU JOŠ PLAČU: / Englezi slave trijumf u Ligi prvaka mladih

Nogometaši Chelseaja drugu su godinu zaredom osvajači Lige prvaka mladih. Engleski je klub u finalu bio bolji od PSG-a s 2-1.

18.4.2016.
19:49
AFP, GLYN KIRK

Završni se turnir igrao u Nyonu, gradu u kojem se nalazi sjedište Europske nogometne federacije (UEFA), a Chelsea je u polufinalu prije tri dana pobijedio Anderlecht s 3-0. U finalu je, pak, londonski klub imao teži posao, ali su u konačnici njegovi mladići ipak podigli pobjednički pehar.

Dinamo se sam izbacio

Poveo je Chelsea u desetoj minuti pogotkom Tomorija, a samo minutu kasnije je sudac dosudio jedanaesterac za Francuze. Strijelac Tomori je u kaznenom prostoru srušio N'Kunkua, ali slab udarac Augustina je lakoćom obranio Collins.

PSG je ipak došao do izjednačenja u 58. minuti kada je strijelac bio Meite, ali svega tri minute kasnije Palmer je vratio vodstvo Chelseaju koji je zadržao prednost do kraja. Bilo je ovo treće izdanje Lige prvaka mladih, a nakon što je u prvom trijumfirala Barcelona, sljedeća je dva osvojio klub sa Stamford Bridgea.

Za podsjetnik, zagrebački Dinamo je u osmini finala pobijedio Anderlecht s 2-0, ali je naknadno pobjeda za zelenim stolom dodijeljena Belgijancima (3-0) jer je za Modre igrao suspendirani Matija Fintić. Anderlecht je potom u četvrtfinalu izbacio Barcelonu (2-0) i završio na 'final fouru'.