U BARCI SE SE SADA VJEROJATNO HVATAJU ZA GLAVU: / Suarez kreirao veliki preokret Atletica, 'panenkom' ih odveo na +7 ispred Reala

Šime Vrsaljko bio je u početnoj postavi i odigrao cijelu utakmicu

21.1.2021.
23:39

Urugvajski napadač LuisSuarez postigao je oba pogotka za Atletico Madrid koji je u posljednjem dvoboju 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva slavio sa 2-1 (1-1) na gostovanju kod Eibara.

Domaća momčad je povela u 12. minuti kad je vratar Marko Dmitrović postao prvi vratar u La Ligi nakon 17 godina koji je postigao gol iz kaznenog udarca. Uslijedio je preokret u Suarezovoj režiji. U 40. minuti je izjednačio iskoristivši neodlučnost domaće obrane, a u 88. minuti je 'panenkom' realizirao kazneni udarac za konačnih 2-1 i sedam bodova prednosti pred braniteljem naslova Real Madridom.

Hrvatski reprezentativac ŠimeVrsaljko bio je u početnoj postavi i odigrao cijelu utakmicu na desnom boku Atletica.

U prije odigranoj utakmici Valencia i Osasuna su na Mestalli odigrali 1-1 (0-1). Gosti su poveli pogotkom Callerija u 42. minuti, a Valencia se poraza spasila zahvaljujući autogolu Garcije u 69. minuti.

Hrvatski reprezentativac u redovima Osasune AnteBudimir ostao je na klupi za pričuvne igrače.

Valencia je s 20 bodova iz 19 nastupa na 14. mjestu, a Osasuna sa 16 bodova zauzima predzadnju, 19. poziciju u La Ligi.

Vodeći Atletico Madrid ima 44 boda iz 17 utakmica. Drugoplasirani Real Madrid ima sedam bodova manje i utakmicu više. baš kao i Barcelona koja je na trećem mjestu s 34 boda.

Španjolska - 19. kolo

Eibar - Atletico M. 1-2 (Dmitrović 12-11m / L. Suarez 40, 88-11m) Valencia - Osasuna 1-1 (Garcia 69-ag / Calleri 42)

Odigrano prije: Villarreal - Granada 2-2 Betis - Celta Vigo 2-1 Getafe - Huesca 1-0 Alaves - Sevilla 1-2 Cadiz - Levante 2-2 Valladolid - Elche 2-2 Real M. - Athletic B. 3-1 Barcelona - Real S. 2-1