BEZ DESET IGRAČA DO POBJEDE NA GOSTOVANJU / Tudor s desetkovanom Veronom slavio: Igrao i Nikola Kalinić, pogodak našeg stopera

Tudorova Verona bez pola momčadi do pobjede

6.1.2022.
17:58

Unatoč brojnim izostancima zbog koronavirusa, Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, je na gostovanju pobijedila Speziju sa 2-1 u susretu 20. kola talijanskog prvenstva.

Desetkovani

Tudor na gostovanju u La Speziji nije mogao računati na čak 10 igrača (Lorenzo Montipo, Alessandro Berardi, Giangiacomo Magnani, Mert Cetin, Diego Coppola, Marco Davide Faraoni, Gianluca Frabotta, Matteo Cancellieri, Danielsa Bessa, Antonino Ragu Bessa), no uspio je izboriti prvu pobjedu u zadnja četiri kola.

EMPOLI BOLJI ZA GOL /

Igor Tudor i njegova Verona nakon golijade ispali iz talijanskog kupa

Na vratima je priliku dobio Ivor Pandur, Nikola Kalinić je ušao u igru u 71. minuti, dok je Boško Šutalo ostao na klupi.

Sve najzanimljivije dogodilo se u drugom dijelu. Gianluca Caprari je doveo goste u vodstvo u 59. minuti, a 11 minuta kasnije drugim golom na utakmici je povećao prednost Verone. Martin Erlić je u 85. smanjio na 1-2, no tri minute kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Kevin Agudelo.

Verona je sada deseta, dok je Spezija na 17. poziciji.

Lazio i Empoli su na Olimpicu odigrali sjajnu utakmicu koja je završila 3-3. Gosti su vodili 2-0 i 3-2, no Lazio je uspio iščupati bod usprkos promašenom jedanaestercu.

Empoli poveo

Empoli je sjajno ušao u susret i nakon svega osam minuta je vodio 2-0 golovima Nedima Bajramija (6-11m) i Szymona Żurkowskog (8). Ciro Immobile je smanjio u 14. minuti, a Sergej Milinković-Savić je u 66. izjednačio na 2-2.

Federico Di Francesco je u 75. vratio goste u prednost, a u 87. minuti Immobile je mogao izjednačiti iz kaznenog udarca, no nije uspio svladati Guglielma Vicaria. Ipak, u trećoj minuti nadoknade Milinković-Savić je drugim golom na utakmici donio domaćinu bod. Toma Bašić nije nastupio za Lazio.

Cagliari je na gostovanju pobijedio Sampdoriju sa 2-1, osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Domaćin je poveo u 18. minuti preko Manola Gabbiadinija, a rezultat su okrenuli Alessandro Deiola (55) i Leonardo Pavoletti (71).

U vodstvu je Inter sa 46 bodova ispred Milana sa 42 i Napolija sa 39.

REZULTATI:
Sampdoria - Cagliari 1-2 (Gabbiadini 18 / Deiola 55, Pavoletti 71)
Lazio - Empoli 3-3 (Immobile 14, Milinković-Savić 66, 90+3 / Bajrami 6-11m, Żurkowski 8, Di Francesco 75)
Spezia - Verona 1-2 (ERLIĆ 85 / Caprari 59, 70)