OGLAS

TUDOR PONOVNO DOŽIVIO PORAZ: / Galatasaray pao na drugo mjesto, Basaksehir na čelu

Domaćin je nakon prvog poluvremena vodio 2-0 golovima Michaela Pereire (38) i Khalid Boutaiba (43).

17.12.2017.
22:57

U susretu 16. kola turskog nogometnog prvenstva Galatasaray, kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, je poražen na gostovanju kod Yeni Malatyaspora sa 1-2, što je iskoristio Istanbul Basaksehir i pobjedom 4-1 protiv Antalyaspora preuzeo vodstvo na ljestvici.

Bio je to već treći poraz Galatasaraya u svim natjecanjima u posljednja četiri susreta, te drugi u zadnja tri ligaška ogleda.

Domaćin je nakon prvog poluvremena vodio 2-0 golovima Michaela Pereire (38) i Khalid Boutaiba (43). Galatasaray je u 74. minuti smanjio preko Pape Aliounea N'Diayea, a potom imao još nekoliko prilika za izjednačenje, ali nije uspio.

Poraz Galatasaraya iskoristili su Istanbul Basaksehir i Bešiktaš ostvarivši uvjerljive pobjede. Istanbul Basaksehir je pobijedio Antalyaspor 4-1 preuzevši vodstvo na ljestvici, dok je Bešiktaš sa 5-1 porazio Osmanlispor i približio se Galatasarayju na svega dva boda zaostatka.

U borbu za naslov ponovo se može se uključiti i Fenerbahče koji ima 29 bodova i utakmicu manje.

Na ljestvici vodi Istanbul Basaksehir sa 33 boda, Galatasaray je drugi sa 32 boda, dok Bešiktaš i Kayserispor imaju po 30 bodova. Slijede Fenerbahče sa 29 i Trabzonspor sa 28 bodova.