TRIJUMF U NEPRIJATELJSKOM OKRUŽENJU: / Real slavio na jednom od najtežih gostovanja

Nogometaši Real Madrida u 28. su kolu španjolskog prvenstva slavili na jednom od najtežih gostovanja sezone. Na San Mamesu su svladali domaći Athletic Bilbao s 2-1.

18.3.2017.
18:14
AFP, ANDER GILLENEA

Karim Benzema je doveo Real u vodstvo u 25. minuti, u 64. je izjednačio Aritz Aduriz, ali je samo tri minute kasnije pobjedu aktualnom europskom prvaku osigurao Casemiro. Real Madrid sada na vrhu ljestvice ima pet bodova više od najvećeg rivala Barcelone.

VELIKA ANKETA NET.HR-a: /

Tko će osvojiti Ligu prvaka? Hoće li Real obraniti naslov ili ćemo dobiti novog vladara?

Zidane izvadio Modrića

Madriđani su do vodstva došli nakon brze kontre i asistencije Cristiana Ronalda za Benzemu. U 61. minuti trener gostiju Zinedine Zidane je iznenadio povukavši iz igre našeg Luku Modrića, a samo četiri minute kasnije Baski su stigli do izjednačenja. Williams je ubacio s desne strane, Garcia glavom vratio loptu u sredinu, a tamo ju je dočekao Aduriz i matirao Navasa.

Ipak, taj je rezultat stajao na semaforu samo tri minute, a onda je goste u prednost vratio Casemiro. Igrači Athletica su prilikom kornera čuvali opasnog Ramosa, ali su posve zaboravili na Casemira koji je lakoćom zabio za konačnih 2-1.

Real, u čijim je redovima Mateo Kovačić ostao na klupi, na vrhu ljestvice ima 65 bodova, pet više od Barcelone koja u nedjelju dočekuje Valenciju.