TRI KOMADA ZA SLAVLJE: / Mourinho je tvrdio da će izgubiti, ali Manchester United je ostvario pobjedu za povijest!

Nogometaši Manchester Uniteda ušli su u povijest kao prvi klub u povijesti Premier lige koji je došao do brojke od 600 pobjeda. U 29. kolu United je slavio na gostovanju kod Middlesbrougha s 3-1.

19.3.2017.
15:25
AFP, LINDSEY PARNABY

Iako je trener Crvenih vragovaJose Mourinho nakon izbacivanja Rostova u osmini finala Europske lige jadikovao i žalio se na zgusnuti raspored te tvrdio kako će u nedjelju vjerojatno izgubiti od Middlesbrougha, to je očito bila pila naopako. Iako bez ozlijeđenog Pogbe i suspendiranih Herrere i Ibrahimovića, United je pronašao put do pobjede kojom je preskočio Arsenala na ljestvici i zasjeo na peto mjesto.

OSTAJE, ALI SAMO AKO UNITED NAPRAVI OVO: /

Ibrahimović spreman na ostanak, no samo ukoliko klub ispuni njegovu želju

Bez poraza 18 utakmica

Gosti su poveli u 30. minuti kada je Young nabacio s lijevog krila, a Fellaini glavom matirao bivšeg suigrača Valdesa. Prednost Manchester Uniteda u 62. je minuti povećao Lingard fantastičnim udarcem s dvadesetak metara.

Gestede je vratio nadu Middlesbroughu u 77. minuti i gosti su do kraja živjeli vrlo opasno, ali u trećoj minuti sudačke nadoknade se Valdes poskliznuo pred svojim golom i omogući Valenciji da postavi konačnih 3-1.

Unitedu je ovo bila 18. utakmica u nizu bez poraza u Premier ligi, što je najdulja aktivna serija u pet najjačih europskih liga. No, u tih 18 utakmica je bilo čak osam remija što je i glavni razlog zbog kojeg Mourinhova momačd nije bolje plasirana na ljestvici.