TRENER INTERA SE NAKLONIO MAESTRALNOM HRVATU: / 'Kad imaš Ivana Perišića, sve postaje puno lakše'

Trener Intera Luciano Spalletti bio je pun pohvala za svoje igrače, a posebno za našeg Ivana Perišića koji je u pobjedi protiv Chieva (5-0) u 15. kolu talijanskog prvenstva upisao hat-trick.

4.12.2017.
7:30

Inter je ovom pobjedom skočio na vrh talijanske Serije A i jedina je neporažena momčad u ligi. Nerazzurri imaju 39 bodova, jedan više od Napolija i dva od aktualnog prvaka Juventusa kod kojeg gostuje u sljedećem kolu.

HAT-TRICK IVANA PERIŠIĆA: Pogledajte golove kojima je hrvatska zvijezda bacila San Siro u trans

'Kad Perišić trči 80 metara za loptom...'

Junak Interove pobjede bio je naš Ivan Perišić koji je odigrao jednu od najboljih utakmica karijere i upisao prvi hat-trick otkad je stigao u Italiju. Zabijao je u 23., 57. i drugoj minuti sudačke nadoknade, ali za Spallettija doprinos i važnost hrvatskog nogometaša nisu samo u postignutim golovima.

"Naš drugi gol simbolizira igru ove momčadi. Perišić je napravio pritisak, osvojili smo loptu i u nastavku akcije je Icardi zabio. Kad netko poput Perišića trči 80 metara kako bi došao do naizgled trivijalne lopte, sve postaje puno lakše", naglasio je Spalletti u razgovoru za talijanske medije.

'Želimo pobjedu protiv Juventusa'

Najavio je potom i derbi protiv Juventusa sljedeći vikend.

"Želimo se vratiti kući s tri boda, želimo pobijediti Juventus kao i sve ostale suparnike. Juventus dominira šest godina u Italiji, to je momčad sa strašnim karakterom i sjajnim igračima. Čeka nas velika utakmica", poručio je Spalletti.