DRAMA NA SANCHEZ PIZJUANU / Trener Glasgow Rangersa otkrio kako je iznenada morao promijeniti planove zbog ozljede Barišića: 'Borna je jedan od naših prvih izvođača, odluka je bila samo moja'

'Da, bilo je, to je samo moja odluka točnije. Dobro smo pripremili penale. Borna je morao izaći, a jedan je od prvih izvođača jedanaesteraca'

19.5.2022.
7:08

Trener Glasgow Rangersa Gio van Bronckhorst obećao je da će pokušati opustiti Aarona Ramseya i ostale njegove izbezumljene igrače Rangersa i spremiti ih za subotnje finale škotskog kupa, nakon sinoćnjeg poraza u finalu Europske lige u lutriji jedanaesteraca.

HRVATSKI ADUT /

Borna Barišić u fokusu. Kad je Vatreni izašao, srušili su se planovi Gio van Bronckhorsta

Povukao potez koji je krahirao

Trener s Ibroxa priznao je da je on uvrstio velšku superzvijezdu Ramseya za udarce nakon što je povukao zamjenu Fashion Sakalu, ali posuđeni Juventusov čovjek promašio je sa 11 metara. Upitan sinoć od novinara je li dio njegovog razmišljanja bio kada je ubacio Kemara Roofea i Ramseya u lutriju penala, rekao je:

Borna Barišić igrao je za Rangers do 117. minute kada je zbog ozljede mišića morao biti zamijenjen, dok je Kristijan Jakić ušao u igru za Eintracht u 90. minuti.

“Da, bilo je, to je samo moja odluka točnije. Dobro smo pripremili penale. Borna je morao izaći, a jedan je od prvih izvođača jedanaesteraca. Vježbali smo penale s njim isto. Nekim igračima je ugodno izvoditi jedanaesterce pa je njih nekoliko željelo izvesti, a nekolicina nije", istaknuo je stručnjak škotskog velikana.

U naslovu Daily Recorda, otočnog medija koji je i na svojim web stranicama noćas iza ponoći i donio ovu izjavu, navodi se kako je Gio van Bronckhorst morao promijeniti planove za penale zbog nenadane ozljede hrvatskog nogometnog reprezentativca Borne Barišića.

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta pobjednici su ovosezonske Europske lige, oni su u finalu u Sevilli boljim izvođenjem 11-eraca svladali Rangers, nakon 120 minuta rezultat je bio 1-1, da bi u raspucavanju Eintracht bio bolji sa 5-4.

Ovim trijumfom Eintracht je izborio nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone.

Poveo je Rangers golom Joea Ariba (57), a poravnao je Rafael Borre (69).

Dekor na stadionu bolji od nogometa na terenu u finalu Europa lige

U odličnom dekoru stadiona Sanchez-Pizjuan koji je jednom polovicom bio ispunjen plavom bojom navijača Rangersa, a drugom polovicom bijelom bojom navijača Eintrachta, nogomet prikazan na travnjaku bio je daleko ispod atmosfere na tribinama.

Škotski je sastav u 57. minuti kaznio promašaje njemačkog predstavnika, koji je do tog trenutka imao izglednije prilike za pogodak. Središnji igrač obrane Eintrachta Tuta izgubio je korak u utrci za loptom s Aribom, pa je napadač Rangersa izbio sam pred Trappa te ostao miran prilikom realizacije prilike za 1-0. Odmah po primljenom pogotku Tuta je i zamijenjen jer se možebitno i ozlijedio tijekom te akcije.

Eintracht je do zasluženog poravnanja stigao u 69. minuti kada je Kostić uputio odličnu nisku loptu s lijevog krila na peterac gdje je između Goldsona i Basseyja utrčao Borre i potvrdio status najbojeg strijelca svoje momčadi.

Rezultat se potom više nije mijenjao, oba sastava više su pazila na obranu svog gola nego na ugrožavanje suparničkih vrata pa je pobjednik odlučen izvođenjem 11-eraca.

Za Eintracht je ovo drugi europski trofej u klupskoj povijesti, 1980. je osvojio Kup UEFA, dok je Rangers ostao na jednom euro-trofeju, Kupu kupova iiz 1972.